Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Clanky na blog foto reality.png Investovanie do realitných fondov .

     Investovanie do realitných fondov je vnímané ako konzervatívna investícia, a ich rizikovosť ktorú vyjadruje stupnica SRRI je na hodnote 2.  Keď vezmeme že táto stupnica má sedem stupňov tak hodnota 2 je naozaj v rovine málo rizikovej investície.

        Inak povedané pri SRRI 2 sa predpokladá, že hodnota investície kolíše minimálne ( malá volatilita)  a dlhodobo sa očakáva skôr postupný, takmer lineárny rast zhodnocovania vkladu investora.

Je to ako známka 1- . Je vnímaná pozitívne, konzervatívne, ale ...

foto clanok investovanie.png Investovanie a fondy .

   Fondy vznikli v minulosti z dôvodu sprístupnenia kapitálových trhov ako možnosť na  investovanie aj pre bežných ľudí. Dovtedy sa mohli nakupovať cenné papiere a iné investičné aktíva iba priamo, čo bolo pre väčšinu ľudí obmedzujúce či už z dôvodu potrebnej výšky kapitálu alebo chýbajúcej odbornosti pri výbere konkrétnych aktív.

foto Clanky na blog.png Investovanie do fondov - skúsenosti .

   Investovanie do fondov je oblasť ktorej sa venujem už viac ako dvadsať rokov  a chcem sa podeliť o niektoré skúsenosti. Fondov do ktorých je umožnené  investovanie pre viac menej kohokoľvek, je na slovensku veľa a tak je dobré vedieť sa v tom aspoň v základoch zorientovať.

Ak chcete investovať cez fondy, tak pre bežných ľudí je to podľa nielen mojich skúseností, jedna z najlepších možností  ako si zhodnotiť finančný majetok, ako najlepšie investovať peniaze.

9190616_s.jpg Výhodné sporenie návod ako na to

  Výhodné sporenie je asi cieľom každého človeka, ktorý si pravidelne odkladá peniaze bokom .

  Výhodné sporenie ale môže znamenať pre každého  nie čo iné a preto   môže byť na   sporenie  vhodný pre každého úplne iný  finančný  produkt .

 A to je dôvod prečo výhodnosť sporenia zabíja zlá voľba, zlý výber finančného nástroja v ktorom sa ľudia rozhodnú sporiť peniaze.

 

eura.jpg Ako najlepšie investovať peniaze ?

Ako najlepšie investovať peniaze závisí od odpovedí na tri otázky, ktoré by sme si mali zodpovedať ešte pred tým, ako sa pre  nejakú  investíciu, alebo nejaké zhodnotenie peňazí  rozhodneme .

Je to dôležité hlavne z toho dôvodu, že každá investícia je  spojená s nejakým rizikom .  Základná poučka o investovaní  a zhodnocovaní peňazí hovorí, že čím vyšší výnos očakávame, tým vyššie riziko musíme podstúpiť. 

POZOR. Naopak to však neplatí. Tzn. neplatí že, čím vyššie riziko podstupujeme, tým vyšší výnos aj dostaneme .

zmensene foto.jpg Finančný poradca

    Finančný poradca je človek s ktorým sa radíme o svojich finančných záležitostiach.

Naozaj, viete kto je finančný poradca ? 

Najlepší finančný poradca môže byť  však pre Vás človek,  ktorý sa nazýva trocha inak. 

      Finančný poradca je názov, ktorým sa  v minulosti ( pred r. 2008 ) naozaj mohol pomenovať takmer každý, kto nejakým spôsobom pracoval v oblasti financií. Pracovník v banke, v poisťovni, v stavebnej sporiteľni, alebo finančný sprostredkovateľ  niektorej z tzv. maklérskych spoločností a pod.

20902690_s.jpg Investovanie do podielových fondov a poplatky

Investovanie do podielových fondov, alebo veľmi podobné formy investovania, ako sú 3 pilier cez doplnkové dôchodkové sporenie,  alebo 2 pilier cez dôchodkové starobné sporenie je o správnom výbere podľa niektorých parametrov.

 

Pri investovaní do podielových fondov je dôležité všímať si okrem dobre zvolenej investičnej stratégie  aj poplatky, ktoré sú s podielovými fondami spojené.

 

fantasy-1458591_640.jpg Ako investovať peniaze vz. priemerovanie ceny pravidelného sporenia

Ak sa zaujímate o to, ako investovať peniaze, určite veľmi rýchlo narazíte  na pojem priemerovanie ceny, alebo  často používaný  anglický výraz “cost averaging effect “ .  

Priemerovanie ceny je  veľmi pozitívny efekt, ktorý sa prejavuje

 v súvislosti s pravidelným sporením (investovaním) . Častokrát sa dočítate o tom, ako pravidelné investovanie eliminuje riziko kolísania  trhu, avšak ide iba o časť pravdy.

O čo ide ?

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?