Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Zvýšte si svoj dôchodok od štátu

V prvom rade si musíme uvedomiť, ktoré činitele dôchodok v prvom pilieri ovplyvňujú. V súčasnom dôchodkovom systéme sa dôchodok počíta podľa vzorca: Starobný dôchodok = POMB (priemerný osobný mzdový bod) x obdobie dôch. poistenia x ADH (aktuálna dôchodková hodnota) Pokračovanie článku ...

 

Prvý dôchodkový pilier má veľký problém

V každej stabilnej ekonomike platí, že štát je najlepším ručiteľom, najlepším garantom vyplatenia finančných záväzkov. Z tohto hľadiska by bolo zaujímavé sledovať dopyt po vládnych dlhopisoch nášho štátu hypoteticky vydaných a umiestnených na trh so splatnosťou o 30 -- 40 rokov. Akú rizikovú prirážku, a či vôbec by takúto emisiu trh akceptoval ?  Pokračovanie článku...

 

Diabolizácia DSS-iek pokračuje

Druhý pilier s blížiacim sa termínom možnosti vystúpenia z neho zažíva ďalší útok. Informácie o zrušení či obmedzení podmienok dedenia v 2. pilieri znamenajú obrovský zásah do tohto systému, kde jednou z príčin, prečo sa občania rozhodli do systému vstúpiť, je práve možnosť dedenia. Je zarážajúce, že práve ministerstvo, ktoré má v názve sociálne, chce ...  Pokračovanie článku ...

 

Príliš rozdielna interpretácia

Zaujali ma vyjadrenie šéfa Inštitútu finančnej politiky MF SR Ľudovíta Ódora k výhodnosti vstupu do II. piliera, resp. zotrvania v prvom pilieri dôchodkového zabezpečenia (Dôchodky: Rezort financií je opatrnejší, HN 29. novembra 2004).
Porovnávanie "výnosov" v prvom a v druhom pilieri v prospech prvého piliera na základe predpokladaného rastu miezd... Pokračovanie článku...

 

Chabé požiadavky na sprostredkovateľov

Zmenu dôchodkového systému považujem za jednu z najdôležitejších v živote našich občanov. Hlavne pre tých, ktorí sa  budú rozhodovať medzi dvoma možnosťam... Pokračovanie článku...

 

Konzervatívni nie sú klienti, ale poradcovia

Vo všetkých ekonomických periodikách sa môžeme dočítať, ako slovenskí investori vkladajú svoje peniaze do konzervatívnych aktív, konkrétne peňažných a dlhopisových fondov. Pritom investori na západ od našich hraníc majú svoje investície v oveľa väčšej miere zastúpené v akciách (v oveľa väčšej miereznamená ...                  Pokračovanie článku...

 

Klient často nevie, že investoval do fondu

Najviac vložených peňazí pribúda správcom fondov, ktorých vlastníkmi sú banky. Je však otázne, koľkí z klientov práve týchto správcovských spoločností si vlastne uvedomujú, kde uložili svoje peniaze. Pre banky sa prostredníctvom ich
stopercentných dcérskych správcovských spoločností stal fondový biznis veľmi zaujímavým ... Pokračovanie článku ...

 

Oplatí sa sporiť v poistke ?

Priatelia diskutuje sa tu či áno alebo či nie sporiť v poistke. Poďme do čísel.
Keďže pracujem ako finančný poradca mám prístup ku kalkulačkám poisťovní a toto je reálny príklad z jednej z nich:

Pokračovanie... blog na stránke SME

 

 

 

 

 

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .