Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Ing. Stanislav Jendrišák

odbor : úvery, sporenie,poistenie,investovanie,dôchodok

prax vo finančníctve: 20 rokov, expert HN online

publikovanie: Hospodárske noviny,časopis Investor,Pravda,Sme,regionálny týždenník Kysuce

 región pôsobenia: Martin,Žilina,Kysuce

Som zakladateľom tohto webu, jetoopeniazoch.sk a spolupracujem aj s inými finančnými expertami. Viete, viac hláv  viac rozumu . :-)

Mojou prvou skúsenosťou s finančným trhom bola v mojich 18 rokoch kupónová privatizácia, kde sa za kupóny nakupovali akcie slovenských podnikov.

Za 1000 korún ( po inflácii dnešných cca 200 € ) sa dali získať vtedy akcie zaujímavých slovenských firiem a potom aj neuveriteľné peniaze, ak sa "investor" trafil . Napr. 10 ks akcií Slovnaftu.

Mať vtedy ten rozum , čo teraz ... :-) . Vtedy to pre mňa až tak dobre finančne nedopadlo, ale neprerobil som. :-)

Finančný trh ma však naďalej zaujímal . V tom čase vlastne iba jeho časť, burza cenných papierov . Akurát pred nedávnom som na povale našiel moje staré poznámky a výstrižky z novín o kurzoch akcií z roku 1992.

A o pár rokov neskôr ?

Finančnému poradenstvu som sa najskôr venoval tri roky popri zamestnaní . Skôr ako koníčku.  Nebolo to ale ono. Hoci tie tri roky  mi dali dostatok priestoru a času na vzdelávanie, ktoré ma nesmierne bavilo, profesionálom sa takto človek nestane .  Uvedomil som si že : Chce  to celého človeka .

A tak som odišiel zo zamestnania a začal profesionálnu dráhu fiannčného konzultanta.

Takže, ako finančný konzultant pracujem od r. 2000 a potom profi od r.2003.

PREČO TO VLASTNE ROBÍM  ?

Finančný trh je oblasť, ktorá sa v živote dotkne každého človeka, žijúceho v civilizovanom svete. Ne, nie nevyhneme sa mu. :-)

Na finačnom trhu je veľký priestor na omyly, ale aj obrovský priestor na pomoc. A pomáhať ma baví .

Bežne sa vieme správne rozhodnúť, pri kúpe vecí dennej alebo dlhodobej potreby ako sú auto, práčka, koberec alebo potraviny . Pri kúpe finačných produktov už je to ťažšie, ba myslím, že nebudem preháňať ak poviem, že laikovi dokonca veľmi ťažké.

Pritom sa finančným produktom nedá vyhnúť. Zabezpečenie bývania dnes takmer vždy súvisí s úverom, auto musí mať povinné zmluvné poistenie, v práci nám posielajú mzdu na účet v banke... sporíme deťom, vytvárame si finančnú rezervu...

Rozdiely, ktoré pri osobných financiách môžu vzniknúť nesprávnym, alebo správnym rozhodnutím , môžu byť vo výsledku priepastné.

Práve to ma baví. Hľadať tie správne rozdiely, ktoré ľuďom šetria čas a peniaze. Rozdiely, ktoré prinášajú ľuďom peniaze naviac. Ak jetoopeniazoch, viem ľuďom určite pomôcť, ale samozrejme nie všetko je len o tom.  

Viem opraviť Škodu 100 ( moje prvé auto ), pomôcť na stavbe ( som sa nabrigádoval), alebo pokosiť lúku starou dobrou kosou ( to ma naučila stará mama )

Nedá mi  ešte nespomenúť bonmot ktorý vraj povedal Karel Got.

"Peníze? Peníze nejsou všechno . Ještě jsou tady zlato, diamanty a nemovitosti ."

                                       :-) :-) :-)

                                        

Viac o mne aj na facebooku alebo na http://stanislavjendrisak.peniazenaviac.sk/

alebo si  len tak dajte do googlu moje meno...

 

                                                                                            Stanislav Jendrišák

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .