Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Životné poistenie -porovnanie. Oplatí sa vám to ?

porovnanie poistenie.jpg Porovnanie životného poistenia je o informáciách

Porovnanie životného poistenia sa určite oplatí, nie len vtedy, ak sa ešte len chystáte uzatvoriť poistnú zmluvu, ale aj vtedy, ak už nejakú poistku máte uzatvorenú.

 

Prečo ?

 

Životné poistenie je jeden z najzložitejších finančných produktov a  ak si pozriete porovnanie životného poistenia zistíte, že rozdiely medzi poistkami a  poisťovňami sú značné .

 

Rozdiely nielen v cene, ale aj v podmienkach poistných zmlúv . Zložitosť pre porovnanie životného poistenia sa skrýva  v správnom nastavení poistky v poistných podmienkach a v tom, čo je už zbytočne drahé, alebo naopak lacné a bez hodnoty .

Tu už by mala byť laikovi každá dobrá rada drahá, pretože zorientovať sa v tom, je pre bežného človeka naozaj ťažké a dovolím si tvrdiť , že takmer nemožné .

 

Ak sa chcete nezáväzne poradiť, ako sa výhodne poistiť, vyplňte prosím kontatný formulár.

 

Začať si v dnešnej dobe napríklad sám servisovať moderné auto , može znamenať, že si ho poškodíme neodborným zásahom .

 

Takto by to mohlo dopadnúť aj vtedy, ak by sme si sami urobili porovnanie životného poistenia .

 

Dtto by to mohlo vyzerať ak si sami, bez odborníka vyberieme životné poistenie . Poistili by sme sa, ale výhodnosť takéhoto poistenia, tzn. za akých podmienok a za akú cenu je už otázna .

 

Zároveň,  životné poistenie je jeden z produktov, ktorý stojí veľa peňazí, ale tiež jeden z produktov KDE SA DÁ UŠETRIŤ NAJVIAC PEŇAZÍ   . Za dobu poistenia to môžu   byť stovky až tisíce eur, ktoré môžu ostať vo vašej kapse a nie v  cene za poistenie . (pozri tabuľku nižšie)

 

Úsporu môžete dosiahnuť dvoma spôsobmi:

 

1.Výberom správnych poistných  rizík - aby sme zbytočne neplatili za niečo, čo nepotrebujeme . Napr. ak sme slobodní bez záväzkov, tak načo si platiť poistenie smrti .

 

2.Výberom cenovo výhodnej ponuky, ktorá spĺňa primerané poistné podmienky.                Napr. poistenie smrti úrazom na sumu 25 000 €  stojí   v jednej poisťovni 1,69 € mesačne,   ale v druhej 2,62 € mesačne. Ide o rozdiel 55% v cene a to sa už môže oplatiť porozmýšľať, kde je pes zakopaný . 

 

Jedna z možností je využiť pre takéto porovnanie životného poistenia softvér , ktorý zohľadňuje práve obidva spôsoby. Cez prehľadný zjednodušený  výstup je možné dostať informácie, ktoré pomôžu k správnejšiemu rozhodnutiu, kde je výhodné sa poistiť.

Výhodnosť resp. nevýhodnosť poistných podmienok zohľadňuje  počet hviezdičiek.

Hviezdičky sú zjednodušeným výstupom zložitého porovnania jednotlivých bodov poistných podmienok . Viac hviezdičiek znamená väčšiu výhodnosť a naopak .

Softvér slúži na základnú orientáciu a nemôže nahradiť riešenie šité na mieru konkrétneho človeka .

 

Druhou možnosťou je dať si urobiť takéto porovnanie skúsenému finančnému konzultantovi, ktorý vám ho urobí na mieru .

 

Porovnanie životného poistenia .

 

V príklade je porovnanie životného poistenia pre 31 ročného muža s dobou poistenia na 30 rokov. Poistenie je urobené na nasledujúce poistné riziká a  sumy:

Smrť  - 5 000 €
Smrť s klesajúcou poistnou sumou - 45 000 €
Trvalé následky úrazu 20 000 €
Kritické choroby 3 000 €
PN 10 €/ deň
Mesačný invalidný dôchodok 108 €/mesiac , u wustenrotu 100€/mesiac

 

Poisťovňa                Prvé mesačné              Hodnotenie         Celkovo zaplatené
                                   poistné

AXA                  29,71 €               * * * *             10 714 €

UNIQA              32,65 €               * * * *             11 754 €

GENERALI       33,73 €               * * *                12 147 €

NN                     41,87 €              * * * * *            31 281 €

WUSTENROT   48,00 €              * * * * *            17 280 €

 

Pár vysvetlení pre porovnanie životného poistenia v príklade .

Prečo je v NN za 30 rokov celkovo zaplatené poistné (31.281 €) tak vysoké ? Jednoduché vysvetlenie.

 

Cena za poistené riziká v čase priebežne rastie. Tzn. že ak teraz je prvé mesačné poistné 41,87 € tak o 10 rokov to už bude už  napr. 55 € mesačne.

 

Rozdiel v medzi prvou a poslednou možnosťou ( AXA vz WUSTENROT) je za celú dobu takmer 7 000 € pričom rozdiel v podmienkach je iba jedna hviezdička v prospech Wustenrotu .

 

Otázne je, či nám tá jedna hviezdička resp. ten rozdiel stoja za cenu cca 7 000 €.

 

Ale to by už bolo nutné rozobrať  v čom je ten rozdiel a v čom môže, alebo nemusí byť dôležitý pre konkrétneho človeka.

 

Takéto porovnanie  sa by sa malo "ušiť" pre každého individuálne .

 

Pozrite si video na tému : Ako správne nastaviť životné poistenie.

 

Rady pre vašu peňaženku:

 

  • Porovnať podmienky a ceny životného poistenia sa oplatí, pretože môžete ušetriť veľa peňazí za porovnateľne kvalitnú poistku . Alebo môžete zistiť, že sa chcete poistiť zbytočne a tak tiež ušetríte .

 

  • Porovnanie vám nemôže urobiť poistný agent pretože zastupuje iba jednu poisťovňu , ale iba odborne podkutý  finančný konzultant. Preto ak sa poisťujete, dajte si urobiť takéto porovnanie. NA TRHU JE DOSTUPNÉ ZADARMO .

 

  • Ak už aj ste poistený, môže sa vám takéto prehodnotenie a porovnanie s vašou súčasnou poistkou tiež oplatiť. POZOR ale na prípadné ÚČELOVÉ rušenie " starej" zmluvy !!!  Napriek finančnej úspore a lepším podmienkam poistenia v novej zmluve sa vám zrušenie nemusí oplatiť.            Dať staré hoci schátrané auto , o ktorom neviete, že je veteránom do šrotu a kúpiť si nové, by mohla byť finančná katastrofa . Dtto platí v poistení.

 

Ak sa vám článok páčil, môžetemu dať like na facebooku  tlačítkom pod článkom, alebo ho môžete sdieľať so svojimi priateľmi.

Ak sa chcete poradiť s vašim poistením, vyplňte prosím kontaktný formulár a rád sa vám budem  venovať.

 

                                  Stanislav Jendrišák

 

 

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .