Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Životné poistenie -porovnanie. Oplatí sa vám to ?

porovnanie poistenie.jpg Porovnanie životného poistenia je o informáciách

Porovnanie životného poistenia sa určite oplatí, nie len vtedy, ak sa ešte len chystáte uzatvoriť poistnú zmluvu, ale aj vtedy, ak už nejakú poistku máte uzatvorenú.

 

Prečo ?

 

Životné poistenie je jeden z najzložitejších finančných produktov a  ak si pozriete porovnanie životného poistenia zistíte, že rozdiely medzi poistkami a  poisťovňami sú značné .

 

Rozdiely nielen v cene, ale aj v podmienkach poistných zmlúv . Zložitosť pre porovnanie životného poistenia sa skrýva  v správnom nastavení poistky v poistných podmienkach a v tom, čo je už zbytočne drahé, alebo naopak lacné a bez hodnoty .

Tu už by mala byť laikovi každá dobrá rada drahá, pretože zorientovať sa v tom, je pre bežného človeka naozaj ťažké a dovolím si tvrdiť , že takmer nemožné .

 

Ak sa chcete nezáväzne poradiť, ako sa výhodne poistiť, vyplňte prosím kontatný formulár.

 

Začať si v dnešnej dobe napríklad sám servisovať moderné auto , može znamenať, že si ho poškodíme neodborným zásahom .

 

Takto by to mohlo dopadnúť aj vtedy, ak by sme si sami urobili porovnanie životného poistenia .

 

Dtto by to mohlo vyzerať ak si sami, bez odborníka vyberieme životné poistenie . Poistili by sme sa, ale výhodnosť takéhoto poistenia, tzn. za akých podmienok a za akú cenu je už otázna .

 

Zároveň,  životné poistenie je jeden z produktov, ktorý stojí veľa peňazí, ale tiež jeden z produktov KDE SA DÁ UŠETRIŤ NAJVIAC PEŇAZÍ   . Za dobu poistenia to môžu   byť stovky až tisíce eur, ktoré môžu ostať vo vašej kapse a nie v  cene za poistenie . (pozri tabuľku nižšie)

 

Úsporu môžete dosiahnuť dvoma spôsobmi:

 

1.Výberom správnych poistných  rizík - aby sme zbytočne neplatili za niečo, čo nepotrebujeme . Napr. ak sme slobodní bez záväzkov, tak načo si platiť poistenie smrti .

 

2.Výberom cenovo výhodnej ponuky, ktorá spĺňa primerané poistné podmienky.                Napr. poistenie smrti úrazom na sumu 25 000 €  stojí   v jednej poisťovni 1,69 € mesačne,   ale v druhej 2,62 € mesačne. Ide o rozdiel 55% v cene a to sa už môže oplatiť porozmýšľať, kde je pes zakopaný . 

 

Jedna z možností je využiť pre takéto porovnanie životného poistenia softvér , ktorý zohľadňuje práve obidva spôsoby. Cez prehľadný zjednodušený  výstup je možné dostať informácie, ktoré pomôžu k správnejšiemu rozhodnutiu, kde je výhodné sa poistiť.

Výhodnosť resp. nevýhodnosť poistných podmienok zohľadňuje  počet hviezdičiek.

Hviezdičky sú zjednodušeným výstupom zložitého porovnania jednotlivých bodov poistných podmienok . Viac hviezdičiek znamená väčšiu výhodnosť a naopak .

Softvér slúži na základnú orientáciu a nemôže nahradiť riešenie šité na mieru konkrétneho človeka .

 

Druhou možnosťou je dať si urobiť takéto porovnanie skúsenému finančnému konzultantovi, ktorý vám ho urobí na mieru .

 

Porovnanie životného poistenia .

 

V príklade je porovnanie životného poistenia pre 31 ročného muža s dobou poistenia na 30 rokov. Poistenie je urobené na nasledujúce poistné riziká a  sumy:

Smrť  - 5 000 €
Smrť s klesajúcou poistnou sumou - 45 000 €
Trvalé následky úrazu 20 000 €
Kritické choroby 3 000 €
PN 10 €/ deň
Mesačný invalidný dôchodok 108 €/mesiac , u wustenrotu 100€/mesiac

 

Poisťovňa                Prvé mesačné              Hodnotenie         Celkovo zaplatené
                                   poistné

AXA                  29,71 €               * * * *             10 714 €

UNIQA              32,65 €               * * * *             11 754 €

GENERALI       33,73 €               * * *                12 147 €

NN                     41,87 €              * * * * *            31 281 €

WUSTENROT   48,00 €              * * * * *            17 280 €

 

Pár vysvetlení pre porovnanie životného poistenia v príklade .

Prečo je v NN za 30 rokov celkovo zaplatené poistné (31.281 €) tak vysoké ? Jednoduché vysvetlenie.

 

Cena za poistené riziká v čase priebežne rastie. Tzn. že ak teraz je prvé mesačné poistné 41,87 € tak o 10 rokov to už bude už  napr. 55 € mesačne.

 

Rozdiel v medzi prvou a poslednou možnosťou ( AXA vz WUSTENROT) je za celú dobu takmer 7 000 € pričom rozdiel v podmienkach je iba jedna hviezdička v prospech Wustenrotu .

 

Otázne je, či nám tá jedna hviezdička resp. ten rozdiel stoja za cenu cca 7 000 €.

 

Ale to by už bolo nutné rozobrať  v čom je ten rozdiel a v čom môže, alebo nemusí byť dôležitý pre konkrétneho človeka.

 

Takéto porovnanie  sa by sa malo "ušiť" pre každého individuálne .

 

Pozrite si video na tému : Ako správne nastaviť životné poistenie.

 

Rady pre vašu peňaženku:

 

  • Porovnať podmienky a ceny životného poistenia sa oplatí, pretože môžete ušetriť veľa peňazí za porovnateľne kvalitnú poistku . Alebo môžete zistiť, že sa chcete poistiť zbytočne a tak tiež ušetríte .

 

  • Porovnanie vám nemôže urobiť poistný agent pretože zastupuje iba jednu poisťovňu , ale iba odborne podkutý  finančný konzultant. Preto ak sa poisťujete, dajte si urobiť takéto porovnanie. NA TRHU JE DOSTUPNÉ ZADARMO .

 

  • Ak už aj ste poistený, môže sa vám takéto prehodnotenie a porovnanie s vašou súčasnou poistkou tiež oplatiť. POZOR ale na prípadné ÚČELOVÉ rušenie " starej" zmluvy !!!  Napriek finančnej úspore a lepším podmienkam poistenia v novej zmluve sa vám zrušenie nemusí oplatiť.            Dať staré hoci schátrané auto , o ktorom neviete, že je veteránom do šrotu a kúpiť si nové, by mohla byť finančná katastrofa . Dtto platí v poistení.

 

Ak sa vám článok páčil, môžetemu dať like na facebooku  tlačítkom pod článkom, alebo ho môžete sdieľať so svojimi priateľmi.

Ak sa chcete poradiť s vašim poistením, vyplňte prosím kontaktný formulár a rád sa vám budem  venovať.

 

                                  Stanislav Jendrišák

 

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .