Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Životné poistenie -porovnanie. Oplatí sa porovnávať?

porovnanie poistenie.jpg Životné poistenie a jeho porovnanie vám vie urobiť iba konzultant.

Životné poistenie a jeho porovnanie medzi poisťovňami sa určite oplatí, nie len vtedy, ak sa chystáte uzatvoriť poistnú zmluvu, ale aj vtedy, ak už nejakú poistku máte uzatvorenú.

 

Prečo ?

 

Životné poistenie je jeden z najzložitejších finančných produktov a  ak si pozriete porovnanie životného poistenia zistíte, že rozdiely medzi poistkami a  poisťovňami môžu byť obrovské .

Dokáže si však klient - laik sám vybrať to najlepšie riešenie? 

 

Obrovské rozdiely nielen v cene, ale aj v podmienkach poistných zmlúv . Zložitosť pre porovnanie životného poistenia sa skrýva  v správnom nastavení poistky v poistných podmienkach a v tom, čo je už je v poistke zbytočne navyše a drahé, alebo naopak čo by v poistke nemalo chýbať a má hodnotu .

   Tu už by mala byť laikovi každá dobrá rada drahá, pretože zorientovať sa v tom, je pre bežného človeka naozaj ťažké a dovolím si tvrdiť , že takmer nemožné .

Neveríte ?

   Skúste si prečítať a porovnať poistné podmienky napríklad piatich životných poistiek a urobiť porovnanie, ktoré z nich sú pre vás výhodnejšie.

   Každé poistné podmienky majú zhruba 100 a viac stránok odborného textu, takže je to vlastne čítanie  piatich odborných kníh v odbore v ktorom laik nemá žiadne vedomosti.

   Riešením je poradiť sa s odborníkom ktorý vie tieto poistné podmienky vyhodnotiť.

 

 

   Ak sa chcete nezáväzne poradiť, ako sa poistiť cez porovnanie toho ktoré životné poistenie je výhodné , vyplňte prosím kontatný formulár.

 

   Začať si v dnešnej dobe napríklad sám servisovať moderné auto , može znamenať, že si ho poškodíme neodborným zásahom .

 

   Takto by to mohlo dopadnúť aj vtedy, ak by sme si sami urobili porovnanie životného poistenia .

 

   Dtto by to mohlo vyzerať ak si sami, bez odborníka vyberieme životné poistenie . Poistili by sme sa, ale výhodnosť takéhoto poistenia, tzn. za akých podmienok a za akú cenu je už otázna .

 

   Zároveň,  životné poistenie je jeden z finančných produktov, ktorý stojí veľa peňazí, ale tiež jeden z fiannčných produktov KDE SA DÁ NAJVIAC PEŇAZÍ UŠETRIŤ   . Za dobu poistenia to môžu   byť stovky až tisíce eur, ktoré môžu ostať vo vašej kapse a nie v  cene za poistenie . (pozri tabuľku nižšie)

 

Ako porovnanie životného poistenia usporí peniaze

 

Úsporu môžete dosiahnuť dvoma spôsobmi:

 

1.  Výberom správnych poistných  rizík - aby sme zbytočne neplatili za niečo, čo nepotrebujeme . Napr. ak sme slobodní bez záväzkov, tak načo si platiť poistenie smrti .

 

2. Výberom cenovo výhodnej ponuky, ktorá spĺňa primerané poistné podmienky.                Napr. poistenie smrti úrazom na sumu 25 000 €  stojí   v jednej poisťovni 1,69 € mesačne,   ale v druhej 2,62 € mesačne. Ide o rozdiel 55% v cene a to sa už môže oplatiť porozmýšľať, kde je pes zakopaný . 

 

   Jedna z možností je využiť služby finančného konzultanta ktorý mák dispozícii  porovnanie životného poistenia , ktorý zohľadňuje práve obidva spôsoby.

   Cez prehľadný  výstup je možné dostať informácie, ktoré pomôžu k správnejšiemu rozhodnutiu, v ktorej poisťovni je výhodné sa poistiť.

Výhodné z pohľadu ceny a poistných podmienok.

Výhodnosť resp. nevýhodnosť poistných podmienok zohľadňuje  napríklad počet hviezdičiek.

 

Porovnanie životného poistenia -príklad

 

   Základom pre porovnanie životného poistenia je porovnávať rovnaké poistné riziká a poistné sumy.

V príklade je porovnanie životného poistenia pre 30 ročného muža s dobou poistenia do veku  65 rokov. Poistenie je porovnané na nasledujúce poistné riziká a  sumy:

Smrť  - 10 000 €
Smrť s klesajúcou poistnou sumou - 40 000 €
Trvalé následky úrazu 30 000 €
Kritické choroby 10 000 €
PN 10 €/ deň
Mesačný invalidný dôchodok 300 €/mesiac , 

 

Poisťovňa                            Prvé mesačné                            Celkovo zaplatené
                                                poistné

KOOPERATÍVA          32,22 €                         13 524 €

AXA                            38,23 €                          16 056 €

UNIQA                        40,07 €                          16 829 €

GENERALI                 46,23 €                          19 416 €

CSOB poisť.              65,58 €                           27 543 €

Pár vysvetlení pre porovnanie životného poistenia v príklade .

 

   Rozdiel v medzi najlacnejšou a najdrahšou možnosťou ( Kooperatíva vz CSOB) je za celú dobu cca  14 000 € . Čo by malo stáť  za to platiť o 100% viac v CSOB ako v Kooperatíve?

 

   Otázne je, či nám nejaký rozdiel stojí za cenu cca 14 000 €.

 

    Ale to by už bolo nutné rozobrať  v čom je ten rozdiel a v čom môže, alebo nemusí byť dôležitý pre konkrétneho človeka.

Takéto porovnanie  by sa malo "ušiť" pre každého individuálne podľa toho, aké  poistné krytie potrebuje .

   Predstavte si , že človeku v tomto prípade pri uzatváraní životného poistenia nikto nič neporovná, pretože sa stretne z obchodníkom z Generali.

   Bude platiť síce nie najdrahšie ale stále zbytočne drahé životné poistenie.


 

Pozrite si video na tému : Ako správne nastaviť životné poistenie.

 

    Porovnanie kvality poistných podmienok nie je verejne dostupné, lebo je to hlavná pridaná hodnota finančného konzultanta v životnom poistení.

 

    Ale pozrite si porovnanie jedného z rizík životného poistenia konkrétne poistenia PN.

 

   Kooperatíva má v porovnaní síce najlacnejšie poistné, ale napr. podľa hodnotenia v poistení PN má najhoršie poistné podmienky na trhu ( prázna hviezdička).

   V porovnaní je cenovo druhá najlacnejšia AXA a má v hodnotení poistných podmienok 3 hviezdičky , čo sú oveľa lepšie podmienky ako Kooperatíva a rozdiel v cene nie je vysoký.

   Oveľa drahšie Generali však pri PN nemá nejaké výrazne lepšie poistné podmienky oproti Kooperatíve a voči AXA (UNIQA) už vôbec nie.

   A CSOB ktorá vychádza v porovnani ako najdrahšia tiež v poistení PN vôbec neboduje.

   To máme porovnané podmienky jedného z rizík  ktorým je PN.

   Samozrejme podstatné je porovnať aj podmienky ostatných poistných rizík. Smrť, Invalidita, Kritické choroby ...

   Poučenie z príkladu je, že cena by nemala byť rozhodujúca a to v porovnaní nie je uvedná poisťovňa ktorá má TOP poistné podmienky PN  ako je vidieť z tabuľky.

   Najdrahšie vôbec nemusí byť tým najlepším a naopak najlacnejšie nemusí byť najhorším riešením.

 

Rady pre vašu peňaženku:

 

  • Porovnanie podmienok a ceny životného poistenia sa oplatí, pretože môžete ušetriť veľa peňazí a zároveň môžete mať kvalitnú poistku . Alebo môžete zistiť, že chcete niektoré riziká  poistiť zbytočne a tak tiež ušetríte .

 

  • Porovnanie vám nemôže urobiť poistný agent, finančný obchodník pretože zastupuje len jednu poisťovňu , ale iba odborne podkutý  finančný konzultant. Preto ak sa poisťujete, dajte si urobiť takéto porovnanie. 

 

  • Ak už aj ste poistený, môže sa vám takéto prehodnotenie a porovnanie s vašou súčasnou poistkou tiež oplatiť. POZOR ale na prípadné ÚČELOVÉ rušenie " starej" zmluvy !!!  Napriek finančnej úspore a lepším podmienkam poistenia v novej zmluve sa vám zrušenie nemusí oplatiť.            Dať staré hoci schátrané auto , o ktorom neviete, že je veteránom do šrotu a kúpiť si nové, by mohla byť finančná katastrofa . Dtto platí v poistení.

 

  • Ak by ste si chceli vlastné životné poistenie a jeho porovnanie vybrať cez   rôzne recenzie životného poistenia na internete, alebo cez  recenzie šírené ústnym podaním, tak je to jedna z najhorších volieb ktorú pri rozhodovaní môžete urobiť.

 

  •  Ľudia hodnotia poisťovne skôr podľa toho ako boli spokojní s vyplatením tej ktorej poistnej udalosti, ale poistná udalosť je veľmi individuálna záležitosť a nie je možné ju zovšeobecňovať. 

 

   Ak sa vám článok páčil, môžete mu dať like na facebooku  tlačítkom pod článkom. Ak chcete dostávať podobné články pravidelne prihláste sa na odber žltým tlačítkom pod článkom.

Ak chcete pomôcť s vašim poistením využite bezplatnú konzultáciu. Vyplňte prosím kontaktný formulár a rád sa vám budem  venovať.

 

                                  Stanislav Jendrišák

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?