Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Poistenie invalidity od 40 alebo od 70%?

45489351_s.jpg Poistenie invalidity od 40% alebo 70%

    Poistenie invalidity má niekoľko dôležitých parametrov, ktoré sú rozhodujúce pre to, ako veľmi, alebo ako málo nám poistenie invalidity pomôže vtedy, keď bude treba .

 

  Jedným z rozhodujúcich parametrov je, či sa poistiť už na tzv. čiastočnú invaliditu ktorá u väčšiny poisťovní začína od 40 % -tnej invalidity, alebo na tzv. plnú invaliditu, ktorá u väčšiny poisťovní začína od 70 %- tnej invalidity .

Prečo sú percentá pre  poistenie invalidity dôležité 

 

   Samozrejme, poistenie invalidity od 40% je lepšie poistné krytie, ako poistenie invalidity od 70%, ale aj poistenie ako každý produkt je o tom koľko muziky a za akú cenu dostaneme . Teda koľko nás to bude stáť.

 

  V závislosti od výšky poistnej sumy je poistenie invalidity od 40% výrazne drahšie, ako poistenie invalidity od 70% a tak sa oplatí porozmýšľať nad tým od koľkých percent invalidity vlastne poistenie invalidity potrebujeme . 

 

   Môže išť aj o desiatky eur na mesačnej platbe, ktoré môžeme správnym rozhodnutím ušetriť . Čo je v dlhodobom horizonte nemálo peňazí, kedy môže ísť o úsporu tisícov .

  Na druhej strane to čo zaplatíme za poistenie invalidity od 40% by za rovnaké peniaze pri nastavení poistenia invalidity od 70% znamenalo, že sa poistíme často na dvojnásobok poistnej sumy, ktorá nám už naozaj výrazne finančne uľahčí život.

 

Čo brať pri poistení invalidity do úvahy 

   V zásade, životné poistenie ako také nám má nahradiť príjem, ktorý stratíme z dôvodu choroby alebo úrazu.

   Tzn. prípadná choroba, alebo úraz nám môžu zabrániť zarábať si ďalej na živobytie spôsobom akým sme si zarábali pred touto udalosťou a tak by nám invalidita mohla spôsobiť výrazné zniženie životnej úrovne, alebo dokonca až chudobu, ak by sme ostali odkázaní iba na štátny invalidný dôchodok, ktorý je  všeobecne nízky.  ( priemer cca 380 eur )

 

 Náš príjem a teda aj životná úroveň sú závislé od povolania resp. od príjmov z práce ktorou sa živíme.

 A tu je dôležité zodpovedať si najdôležitejšiu otázku, ktorá nám môže ušetriť vo vačku nemálo peňazí na zaplatenom poistnom, alebo vykryť poistenie invalidity naozaj tak, ako potrebujeme.

 

  Otázka znie .

 

  Ako veľmi ohrozuje vaše pracovné príjmy už 40%-tná, alebo až 70% -tná invalidita .

 

  Napríklad.

   Človeka ktorý pracuje skôr duševne, ako programátor, alebo v administratíve nemusí 40 % -tná invalidita pracovne vôbec ohroziť, pretože aj ako 40% invalid bude môcť naďalej plnohodnotne vykonávať svoju prácu.

 Jeho príjem sa tak nezníži, skôr sa ešte zvýši o sociálnou poisťovňou vyplácaný čiastočný invalidný dôchodok. ( priemer v SR cca 200 eur)  

  Preto duševne pracujúcemu človeku môže stačiť poistenie invalidity od 70% čím ušetrí nemálo peňazí na poistnom. ( platbe )

 

  Naopak . Človeka, ktorý pracuje fyzicky, môže príjmy  z jeho povolania ohroziť aj čiastočná invalidita,  ktorá by mohla znamenať nutnosť zmeny charakteru práce, alebo môže znamenať sťaženie možností zamestnať sa vôbec  .  Preto by pre neho mohlo mať zmysel poistiť si invaliditu už od 40% .

 

Na čo si ešte pri poistení invalidity dať pozor

 

     Poistenie invalidity, resp. rozsah  percent invalidity od ktorých chcete toto krytie treba každopádne citlivo zvážiť, podľa toho čo skutočne potrebujete.

    Lebo napr. huslista, ktorý pride o dva prsty na ruke ktorou stláča struny hoci pracuje duševne by asi ani ako z tohto dôvodu čiastočný invalid nemohol ďalej svoje povolanie vykonávať na rozdiel od manuálne pracujúceho operátora v niektorej výrobe, ktorý by aj bez dvoch prstov mohol možno ďalej pracovať bez zmeny zamestnania .

  Alebo.

  Z dôvodu duševnej choroby čiastočne ( 40% ) invalidný programátor by už mohol mať s vykonávaním svojjho povolania problém a tak môže mať pre neho význam poistenie invalidity už od 40% .   Mimochodom niektoré poisťovne majú invaliditu z dôvodu duševnej choroby v poistných podmienkach žiaľ vylúčenú .  

 

  Čiže treba si dať pozor aj na  vúluky z poistného krytia invalidity v tej ktorej poisťovni, aby vaša poistka nemala vylúčené práve to riziko, ktoré by ste chceli mať poistením kryté .

 

  Každopádne poistenie invalidity by vám malo priniesť dostatočné finančné zdroje, ktoré vám dokážu naozaj pomôcť vo chvíli, keď prídete z dôvodu invalidity o príjem.

  Pretože pri invalidite ide o dlhodobú stratu príjmu z práce, ak nie stratu príjmu  vlastne navždy .  Poistné plnenie  z poistenia invalidity v podobe jenorázovo vyplatených pár tisíc eur, alebo pár eur vyplácaných mesačne vám veľmi dlhodobo nepomôžu.

  Preto zvážte koľko muziky za vaše peniaze v poistení chcete a potrebujete. 

   V poistení invalidity existujú medzi poisťovňami veľké rozdiely a preto sa oplatí dať si pred uzatvorením zmluvy urobiť porovnanie ceny a poistných podmienok .

 

 Ak  potrebujete poradiť o poistení invalidity alebo o životnom poistení,  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-)

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez tlačítko pod článkom .

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .