Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Poistenie invalidity by nemalo chýbať v žiadnej životnej poistke . Viete prečo ?

12331011_s.jpg Poistenie invalidity

 

   Poistenie invalidity je najdôležitejším poistným rizikom, ktoré si človek môže v rámci životného poistenia vybrať .

   Stretávam sa s tým, že ľudia si  po čase nepämätajú, čo vlastne majú vo svojej poistnej zmluve poistené .

    Dokonca si veľa krát myslia, že majú v poistnej zluve poistené riziko napr. spomenuté poistenie invalidity, ktoré v poistke vôbec nie je a prípadná poistná udalosť by ich veľmi  finačne prekvapila.

 

Prečo je poistenie invalidity v poistke to najdôležitejšie ? To, čo by tam určite nemalo chýbať ?

Ak by som si ja mal vybrať jedno jediné poistné riziko, ktoré by som určite chcel v zmluve mať,  bolo by ním

práve poistenie invalidity.

 

Prečo poistenie invalidity  ?

 

Je niekoľko poistných rizík ,ktoré by v dobrej rizikovej životnej poistke nemali chýbať, ale poistenie invalidity je kľúčové .

Poistenie si ľudia uzatvárajú preto, aby si zabezpečili finančné zdroje v čase, keď stratia príjem zo zdravotných dôvodov či už spôspobených chorobou alebo úrazom .

 

A  nič tak neznižuje resp. úplne nevylučuje  príjem ako práve invalidita .

V prípade invalidity sa pre  človeka zníži, alebo úplne vylúči  možnosť pracovať a tým pádom aj možnosť zarábať si na živobytie  a tak je odkázaný na sociálne dávky . Teda v prípade ak má na ne vôbec nárok .

Odkázaný iba na nízku sociálnu dávku od štátu je človek  v prípade invalidity vtedy, ak nemal vo svojej poistke  poistenie invalidity. 

Pretože práve vtedy, ak sa stane poistený invalidným mu komerčná poisťovňa začne z poistenia invalidity vyplácať, či už pravidelne (mesačne, ročne), alebo jednorázovo peniaze .

 

Na Slovensku je cca viac ako 200 000 ľudí v produktívnom veku invalidných, z toho vyplýva, že štatisticky je medzi slovákmi pravdepodobnosť invalidity vysoká .

 

Keď som nad tým rozmýšľal, sám som si uvedomil, že v mojom najbližšom okolí bolo  a aj stále sú ľudia čiastočne, alebo plne invalidný.  Pritom na prvý pohľad na to, že sú invalidný ani nevyzerajú  .

 

Čo  ešte kryje poistenie invalidity 

 

V rámci poistenia invalidity má poistený čiastočne kryté aj tzv. vážne, alebo inak povedané  kritické choroby, trvalé následky úrazu a samozrejme invaliditu ako takú.

 

Kritické choroby sú poistením invalidity vykryté v takom prípade , že ak je kritická choroba vážna, tak je väčšinou dôvodom invalidity a tak poistený  dostane peniaze z poistenia ivalidity.

Aj v prípade vážneho úrazu, úrazu ktorý zanechá trvalé následky a následnú invaliditu by poistený dostal plnenie z poistenia invalidity ,ak by ju mal v zmluve poistenú.

 

Pozor ! 

Poisťovne sa podmienkami poistenia invalidity výrazne líšia, či už poistnými podmienkami, alebo vôbec rozsahom a spôsobom invalidity, ktorú klientom kryjú . Preto nie je jedno v ktorej poisťovni máte poistenie invalidity  poistené.

 

Záverom 

 

Niekto by mohol namietať, že základom poistky je  poistenie smrti, alebo poistenie úrazu . 

Poistenie smrti je však zabezpečením pre niekoho iného a je zodpovednosťou poisteného  skôr voči rodine, alebo blízkym . 

Poistenie invalidity  je však zodpovednosťou k sebe samému .

 

A poistenie úrazu ?

Každý úraz ktorý nezanechá vážne trvalé následky znamená iba krátkodobý výpadok príjmu človeka, čo ho finančne až tak  neohrozuje,  ale dlhodobý výpadok príjmu častokrát výpadok do konca života, ktorým je práve invalidita, môže človeka finančne zruinovať resp. uvrhnúť ho do chudoby .

 

Nie nadarmo si pri rôznych príležitostiach prajeme jeden druhému zdravie. Lebo ak sme zdraví všetko ostatné je už v našich rukách.

Ale ak sme chorí, už to v našich rukách nie je a  sme svojimi možnosťami obmedzení a niekedy obmedzení úplne fatálne.

Práve vtedy pomôže  poistenie invalidity .

 

POZOR !  Pomôže ale iba poistenie invalidity,  ktoré je správne nastavené . Tzn. v správnej poisťovni so správnymi poistnými podmienkami .

 

Ak potrebujete poradiť s poistením invalidity som vám bezplatne k dispozícii ak vyplníte kontakný formulár, alebo mi zavoláte na tel. číslo 0905 506 826 . Rád sa vám budem venovať .

 

                                                                Stanislav Jendrišák

 

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .