Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Poistenie invalidity by nemalo chýbať v žiadnej životnej poistke . Viete prečo ?

12331011_s.jpg Poistenie invalidity

 

   Poistenie invalidity je najdôležitejším poistným rizikom, ktoré si človek môže v rámci životného poistenia vybrať .

   Stretávam sa s tým, že ľudia si  po čase nepämätajú, čo vlastne majú vo svojej poistnej zmluve poistené .

    Dokonca si veľa krát myslia, že majú v poistnej zluve poistené riziko napr. spomenuté poistenie invalidity, ktoré v poistke vôbec nie je a prípadná poistná udalosť by ich veľmi  finačne prekvapila.

 

Prečo je poistenie invalidity v poistke to najdôležitejšie ? To, čo by tam určite nemalo chýbať ?

Ak by som si ja mal vybrať jedno jediné poistné riziko, ktoré by som určite chcel v zmluve mať,  bolo by ním

práve poistenie invalidity.

 

Prečo poistenie invalidity  ?

 

Je niekoľko poistných rizík ,ktoré by v dobrej rizikovej životnej poistke nemali chýbať, ale poistenie invalidity je kľúčové .

Poistenie si ľudia uzatvárajú preto, aby si zabezpečili finančné zdroje v čase, keď stratia príjem zo zdravotných dôvodov či už spôspobených chorobou alebo úrazom .

 

A  nič tak neznižuje resp. úplne nevylučuje  príjem ako práve invalidita .

V prípade invalidity sa pre  človeka zníži, alebo úplne vylúči  možnosť pracovať a tým pádom aj možnosť zarábať si na živobytie  a tak je odkázaný na sociálne dávky . Teda v prípade ak má na ne vôbec nárok .

Odkázaný iba na nízku sociálnu dávku od štátu je človek  v prípade invalidity vtedy, ak nemal vo svojej poistke  poistenie invalidity. 

Pretože práve vtedy, ak sa stane poistený invalidným mu komerčná poisťovňa začne z poistenia invalidity vyplácať, či už pravidelne (mesačne, ročne), alebo jednorázovo peniaze .

 

Na Slovensku je cca viac ako 200 000 ľudí v produktívnom veku invalidných, z toho vyplýva, že štatisticky je medzi slovákmi pravdepodobnosť invalidity vysoká .

 

Keď som nad tým rozmýšľal, sám som si uvedomil, že v mojom najbližšom okolí bolo  a aj stále sú ľudia čiastočne, alebo plne invalidný.  Pritom na prvý pohľad na to, že sú invalidný ani nevyzerajú  .

 

Čo  ešte kryje poistenie invalidity 

 

V rámci poistenia invalidity má poistený čiastočne kryté aj tzv. vážne, alebo inak povedané  kritické choroby, trvalé následky úrazu a samozrejme invaliditu ako takú.

 

Kritické choroby sú poistením invalidity vykryté v takom prípade , že ak je kritická choroba vážna, tak je väčšinou dôvodom invalidity a tak poistený  dostane peniaze z poistenia ivalidity.

Aj v prípade vážneho úrazu, úrazu ktorý zanechá trvalé následky a následnú invaliditu by poistený dostal plnenie z poistenia invalidity , ak by ju mal v zmluve poistenú.

 

Pozor ! 

Poisťovne sa podmienkami poistenia invalidity výrazne líšia, či už poistnými podmienkami, alebo vôbec rozsahom a spôsobom invalidity, ktorú klientom kryjú . Preto nie je jedno v ktorej poisťovni máte poistenie invalidity  kryté.

 

Záverom 

 

Niekto by mohol namietať, že základom poistky je  poistenie smrti, alebo poistenie úrazu . 

Poistenie smrti je však zabezpečením pre niekoho iného a je zodpovednosťou poisteného  skôr voči rodine, alebo blízkym . 

Poistenie invalidity  je však zodpovednosťou k sebe samému .

 

A poistenie úrazu ?

Každý úraz ktorý nezanechá vážne trvalé následky znamená iba krátkodobý výpadok príjmu človeka, čo ho finančne až tak  neohrozuje,  ale dlhodobý výpadok príjmu častokrát výpadok do konca života, ktorým je práve invalidita, môže človeka finančne zruinovať resp. uvrhnúť ho do chudoby .

 

Nie nadarmo si pri rôznych príležitostiach prajeme jeden druhému zdravie. Lebo ak sme zdraví všetko ostatné je už v našich rukách.

Ale ak sme chorí, už to v našich rukách nie je a  sme svojimi možnosťami obmedzení a niekedy obmedzení úplne fatálne.

Práve vtedy pomôže  poistenie invalidity .

 

POZOR !  Pomôže ale iba poistenie invalidity,  ktoré je správne nastavené . Tzn. v správnej poisťovni so správnymi poistnými podmienkami .

 

Ak potrebujete pomôcť s poistením invalidity, som vám bezplatne k dispozícii ak vyplníte kontaktný formulár alebo mi zavolajte na tel. číslo 0905 506 826 . Rád sa vám budem venovať .

 

                                                                Stanislav Jendrišák

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?