Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Ako získať peniaze do vášho rozpočtu, bez toho, aby ste museli viacej pracovať ?

kalkulacka peniaze.jpg

PREHODNOŤTE KOĽKO A KVôLI ČOMU, platíte do finančných inštitúcií .

Moja stará mama mi  kedysi  povedala, že papierové peniaze držala v rukách prvý krát až ako dospelá . Do vtedy ani nevedela , ako  peniaze vyzerali ...  .

Stará mama bývala na dedine  a viac menej žili z toho, čo si dopestovali, alebo dochovali.

Časy  sa od vtedy neskutočne zmenili  a už nielen peniaze, ale finančný trh ako taký, sa nás dotýka celý život.  Ešte pred tridsiatimi, štyridsiatimi rokmi sme finančný trh nepotrebovali .

Ale dnes ?

Za finančné produkty  míňame podstatnú časť svojich príjmov, alebo si vo finančných produktoch odkladáme a sporíme naše peniaze . Dokonca  už aj výšku dôchodku začína určovať  finančný trh, čo ešte pred pár rok mi bolo nepredstaviteľné.

Tak ,ako ten  istý, alebo podobný tovar, či služba môžu  mať rôznu cenu   pri porovnateľnej kvalite , tak aj finančné produkty majú rôznu cenu s podobnou, alebo porovnateľnou  kvalitou . To najdrahšie nemusí byť to najlepšie a naopak , najlacnejšie nemusí byť najhorším.

 

Určite nikto nechce vyhadzovať zbytočne peniaze za niečo, čo mohol mať v porovnateľnej kvalite lacnejšie, alebo dokonca za niečo, čo v skutočnosti nenaplní dôvod  prečo si to kúpil .

 

ČO VŠETKO ZA ŽIVOT Z FINANČNÉHO TRHU NAKUPUJEME?

 

Áno, viem že nie všetko to vymenované  kupujeme naraz, väčšinou je to postupne podľa toho v akej etape života sa nachádzame a nie všetko z finančného trhu aj niekedy kúpime . Ale poznám veľa  ľudí, ktorým k väčšine z uvedených produktov veľa nechýba, alebo niektorých produktov majú aj naraz niekoľko. Napríklad zažil som  extrém, jeden človek mal desať životných poistení .

 

 

KOĽKO ZA  finančné produkty PLATÍME a KOĽKO BY SME MOHLI PLATIŤ ?

 

Uvediem  pár príkladov.

 

1.Takmer každý človek má dnes bežný účet .   Jeho cena sa priemerne pohybuje cca od  5 do 7 eur. Čo stojí ročne od  60 do 84 eur.   Poplatok za vedenie účtu nás tak za život môže stáť od 2 400€ do 3 360 € . Pritom ešte nerátam s priebežným zvyšovaním ceny za vedenie účtu . Už dnes som sa dokonca stretol s ľuďmi, ktorí platili aj viac ako desať eur mesačne, ako náklad za bežný účet  .                                                                                                                                  Účet pritom môžeme mať komplet, úplne zadarmo ( vedenie, používanie, vyberanie hotovosti...) a ušetriť tak spomínané peniaze.

 

Jednou z  možností je, ak vám to ponúka súčasná banka kde máte účet , splniť dané podmienky na to, aby bol stávajúci účet bezplatný ( napr. počet platieb kartou, alebo zriadených trvalých príkazov.... treba sa informovať vo vlastnej banke ),

 

Druhou je, nájsť si inú banku, kde bezplatnú možnosť ponúkajú.

 

2.Bývanie je u väčšiny ľudí spojené s hypotékou a hypotéka je takmer v každej domácnosti obrovským nákladom .  Pri priemernej hypotéke  50 000 €  a úroku 4% ( podľa štatistiky Národnej banky Slovenska je dnes priemerný úrok v SR  dokonca 4,62% na starých hypotékach ) nás táto hypotéka za 30 rokov stojí cca 29 000 € .

Ak máte teraz  nižší úrok je to výborné, ale pozor nízke úroky sa môžu v čase zvýšiť  a s veľkou pravdepodobnosťou  k tomu raz príde... .  To znamená aj cena našej hypotéky sa zmení .

Úspora na hypotéke je veľmi individuálna , pretože na jej cenu majú vplyv každého osobné údaje, ale je veľká šanca, aby sme z ceny hypotéky  za 30 rokov ušetrili 10-20% čo je 2 900 – 5 800 € . Potrebné je však splniť nejaké kritériá ( napr. načas splácať ... ) a zaujímať sa o to .

 

Napr. pri kúpe telky sa rozhodujeme a platíme jednorázovo a tak sa stačí rozhodnúť raz . Pri kúpe hypotéky platíme vlastne každý mesiac (splátka úroku, .... článok o tom si prečítajte tu ) a tak prvotné rozhodnutie stojí za to, z času na čas prehodnotiť . Najneskôr však pri výročí fixácie úrokovej sadzby. Dnes, sa to ale môže oplatiť urobiť viac menej kedykoľvek .

 

AK MÁTE HYPOTÉKU S VYŠSOU SUMOU ako 50 000 € znamená to, že môžete ušetriť oveľa viac .

 

3.Poistenie nehnuteľnosti  by mala byť jednou z vecí, ktorá by nás z finančných produktov mala zaujímať, hlavne pokiaľ vlastníme dom .

 

Dajme tomu, že dom má podľa tabuliek poisťovne  hodnotu 92 400 € ( určuje sa podľa metrov štvorcových )

Aké sú rozdiely v platbe za  štandardné poistenie takéhoto domu ?

Poisťovňa 1 – 114,40 €

Poisťovňa 2 – 92,08 €

Poisťovňa 3 – 91,29 €

Poisťovňa 4 – 84,10 €

               

                Rozdiel  medzi najlacnejšou a najdrahšou možnosťou poistenia domu je v príklade cca 30 € ročne.  Čo je napr. za 40 rokov 1200 € . A viem, že sú aj drahšie poistky domov, takže rozdiely sú ešte väčšie .

Samozrejme v  prípade  poistenia domu nie je dôležitá len cena, ale každá z týchto možností v príklade kryje najdôležitejšie riziká, ktoré môžu náš dom postihnúť  ( živelné pohromy, požiar ...) a napr. v príklade  1, 2 aj 4 je nulová spoluúčasť .

Opäť tu platí, že to najdahšie nemusí byť aj najlepšie a naopak .

 

Zaujíma vás ako ušetriť za finančné produkty ?

 

  1. Dajte si prehodnotiť  a urobiť audit toho, čo v tejto chvíli  z finančného trhu využívate.  Vo výbornej kvalite je takáto služba bezplatná . Môžete nakoniec veľa  ušetriť .
  2. Ak  idete riešiť nákup finančného produktu urobte si porovnanie, alebo vyhľadajte odborníka a  nepristúpte na prvú  hoci aj lákavú ponuku bez toho, aby ste videli aj iné možnosti. 
  3. Keď kupujeme novú práčku tak porovnávame ceny, spotrebu, kvalitu a pritom ide o 300 alebo 500 eur . Ak kupujeme napr. poistku pri mesačnej platbe napr. 20 € sa nám môže zdať že nejde o veľa.  Ale za niekoľko rokov,  alebo dokonca desiatky rokov ide o tisíce . Podľa toho by sme sa mali aj rozhodovať. Aby sme za naše peniaze dostali naozaj hodnotu .
  4. Väčšinou čo nás aktuálne nepáli zvykneme ODKLADAŤ. Sám to poznám .  Hovorí sa tomu aj prokrastinácia.  Sám som odkladal zmenu účtu na bezplatný do inej banky  celý  rok. Venoval som tomu nakoniec iba 30 minút ale za ten rok som prišiel zbytočne o 60 eur ako poplatky za účet, ktoré mohli napr. "svietiť" na mojom dôchodkovom sporení . 

 

Viete o koľko vo finančných produktoch zbytočne prichádzate vy ?

Ste si naozaj istý, že všetko máte vyriešené najlepšie ako sa dá ?

 

Ak nie,  skúste sa obrátiť  na odborníka - finančného konzultanta .

 

Ak nemáte svojho poradcu a chcete  sa nezáväzne poradiť, vyplňte prosím kontaktný formulár.   Rád vám pomôžem .

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .