Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných inštitúciách.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Detské poistenie - ako na to .

41675307_s.jpg detské poistenie

   Detské poistenie je jedným z finančných produktov, ktorým veľa rodičov chce pomôcť svojim deťom, ale často je detské poistenie nesprávne nastavené. Niekedy sa berie skôr ako okrajová záležitosť, pritom môže ísť o dôležitú súčasť rodinného poistenia.

Detské poistenie vz.poistenie rodiča

 

  Zmyslom poistenia osôb je nahradiť, alebo doplniť príjem, ktorý sa poistenej osobe čiastočne alebo úplne zníži v prípade zdravotnej újmy spôsobenej úrazom alebo chorobou.

 

  U poistených detí však nepotrebujeme nahradiť žiadny aktuálny príjem, keďže nie sú ekonomicky aktívne a prípadná choroba alebo úraz neznamenajú u detí automatickú stratu príjmu, tak ako je to u dospelých osôb.

 

  Preto sa často hovorí, že najlepšie detské poistenie je dobre poistený rodič, pretože ak sa niečo stane rodičovi, tak stratu príjmu automaticky pocíti aj dieťa.

Je pravdou, že z dôvodu straty  príjmu kvôli chorobe alebo úrazu by mali byť teda najskôr dobre poistený rodičia alebo živiteľ rodiny, ale u detí to môže mať tiež svoj význam.

 

Detské poistenie a strata príjmu

 

   Hoci deti nie sú aktuálne ekonomicky aktívne  a ich prípadné poistenie kvôli strate príjmu nedáva veľmi zmysel treba sa však zamyslieť nad tým, 

 

že deti v budúcnosti ekonomicky aktívne budú a ak by v detstve stratili kvôli vážnej chorobe alebo vážnemu úrazu možnosť v budúcnosti pracovať, tak by vlastne tiež stratili svoj budúci príjem.

 

Preto.

 

   Ak uzatvárame detské poistenie, mali by sme sa v prvom rade zamerať na také poistné krytie, ktoré dokáže  v prípade vážnej choroby alebo úrazu nahradiť ak nie úplne tak aspoň čiastočne stratu príjmu, ktorú by dieťa utrpelo tým, že by v dopelosti nemohlo kvôli zhoršenému zdravotnému stavu pracovať.

 

V detskom poistení toto rieši z dôvodu úrazu poistenie trvalých následkov úrazu s progresiou.

   Z dôvodu choroby  je pre dieťa najvážnejšia  budúca strata príjmu spôsobená invaliditou, ale toto žiaľ zatiaľ v detskom poistení poisťovne neriešia, ale niektoré poisťovne umožňujú poistenie invalidity od 15 rokov veku dieťaťa .

Preto, ak je pre vás dôležité poistenie dieťaťa, tak by som ho ihneď ako je to možné poistil na finančné dôsledky spôsobené invaliditou.

 

   Z pohľadu straty príjmu v detskom poistení však nemusí ísť len o budúcu stratu príjmov dieťaťa z dôvôdu vážnej choroby alebo úrazu , ale niektoré vážne choroby alebo úrazy detí môžu ovplyvniť aj príjmy rodičov.

Napríklad tým, že rodič musí  zmeniť prácu, alebo dokonca odísť z práce a starať  z vážnych zdravotných dôvodov o dieťa. Minimálne jedna poisťovňa rieši aj toto poistné riziko.

 

   Takže pri uzatváraní detského poistenia je dobré zamýšľať sa aj nad tým, ako prípadná vážna choroba alebo úraz dieťaťa môže ovplyvniť príjem rodičov alebo príjem živiteľa rodiny a tomu prispôsobiť výber poistných rizíka a poistných súm.

 

Detské poistenie ako doplnenie príjmu

 

   Keďže dieťa nie je ekonomicky aktívne tak u poistenia detí ktoré má doplniť príjem ide skôr o doplnenie príjmu rodičov.

 

Ako to myslím?

 

     U dieťaťa môžu nastať zdravotné udalosti kedy je z dôvodu úrazu alebo choroby nutné vynakladať značné finančné prostriedky na liečbu a náklady spojené s týmito zdravotnými ťažkosťami.

Doplnenie príjmu rodičov  z poistky dieťaťa v takom prípade pomôže tieto náklady finančne vykryť.

 

   Z dôvodu choroby môže byť riešením dostatočné krytie kritických chorôb a z dôvodu úrazu  toto môže riešiť už spomínané poistenie trvalých následkov úrazu s progresiou.

 

 

Ako nastaviť detské poistenie

 

   V prvom rade by sme sa mali zamerať:

a) na dostatočné krytie tých poistných rizík ktoré riešia vážnu dlhodobú stratu príjmov dieťaťa ktorá by sa mohla z detstva preniesť do dospelosti tým, že dieťa už ako dospelé by malo sťaženú možnosť pracovať.

 

b) na dostatočné poistenie takých poistných rizík, ktoré rodičom pomôžu niesť finančné následky vážnej choroby alebo úrazu dieťaťa.

 

Okrem poistenia trvalých následkov úrazu alebo kritických chorôb môže ísť aj o poistenie bežného úrazu alebo pobytu v nemocnici.

 

   Cieľom  detského poistenia by nemalo byť aby dieťa v akomkoľvek  prípade úrazu alebo choroby dostalo z poistky vždy  nejaké peniaze, ale cieľom by malo zameranie sa na  postup krytia  od  vážnych  poistných  udalostí po krytie tých menej vážnych ak tie menej vážne kryť vôbec .

Samozrejme  každý sa musí pozerať na poistenie aj cez svoju peňaženku a teda na to koľko chce alebo môže do detského poistenia platiť.

 

Tzn. Najskôr dobre vykryť vážne úrazy alebo choroby dieťaťa a ak ostanú finančné zdroje a má to význam, tak poistiť aj tie menej vážne následky chorôb a úrazov .

 

Netreba zabúdať na to, že alternatívou pre dieťa môže byť  namiesto peňazí v poistke dlhodobé investičné sporenie. Inak povedané je to o zvážení toho čo dokáže 20,30 alebo viac eur v detskom poistení a čo dokáže ak sa tieto peniaze alebo časť z nich dlhodobo investujú.

Samozrejme poistenie a investovanie sú dve odlišné finančné disciplíny z ktorých každá má pre poistené dieťa iný význam a prínos.

 

Ak  potrebujete pomoc s poistením ( starým, novým...)    využite bezplatnú konzultáciu a vyplňte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil, potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-) Alebo ho môžete zdieľať s priateľmi na Facebooku.

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez žlté tlačítko  pod článkom, alebo lajknite stránku jetoopeniazoch na Facebooku .

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?