Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Najlepšie poistenie domácnosti je o porovnaní poisťovní

Chceli by ste mať rozšírenú záruku na vaše spotrebiče v domácnosti na 4 alebo 5 rokov ? Najlepšie poistenia domácnosti vám môže takýto benefit priniesť dokonca zadarmo . 

Vybrať si takéto poistenie   však už nie je  len o tom hľadať  poistku, ktorá nám vykryje veci u nás doma voči krádeži,  poškodeniu živlami, skratu a pod.

Najlepšie poistenie domácnosti môže obsahovať za prijateľnú cenu oveľa viacej benefitov, ktoré  v minulosti v "starých" poistkách ani nechyrovali .

 

V rámci poistenia domácnosti sa okrem iného stáva u niektorých poisťovní štandardom, poskytovanie jedného veľmi zaujímavého benefitu, ktoré by v najlepšom poistení domácnosti nemalo chýbať .

 

Čo by malo obsahovať najlepšie poistenie domácnosti

 

Stretli ste sa už v obchode s tým, že vám pri kúpe nejakého elektrického spotrebiča, alebo elektroniky, prípadne fotoaparátu ponúkali rozšírenie záručnej doby za poplatok ?

 

Tzn. že ak  by ste si priplatili, dostali by ste nad rámec záručnej doby, ktorá je zo zákona 2 roky,  dlhšiu záruku, počas ktorej, môžete vami kúpený výrobok reklamovať napr. až do 4 rokov.

 

Pritom takýto poplatok býva niekedy aj desiatky eur za jeden spotrebič, a jeho výška záleží hlavne od ceny kupovaného výrobku . Čím vyššia cena výrobku, tým viac si priplatíte za predĺženie záručnej doby.

 

Ak by ste si v priebehu niekoľkých rokov kúpili niekoľko spotrebičov a na každý by ste si prikúpili aj predĺženú záručnú dobu, môže ísť o desiatky až stovky eur, ktoré by ste zaplatili za takúto službu navyše.

 

Pritom existuje možnosť, ako tieto peniaze ušetriť a napriek tomu mať pre väčšinu domácej elektroniky a elektrospotrebičov  predĺženú záruku .

 

Predĺženú záručnú dobu  riešia poistky niektorých poisťovní, ktoré v rámci poistenia domácnosti majú zahrnuté aj predĺženie záruky elektrospotrebičov, elektroniky alebo dokonca optiky .

Napríklad jedna z poisťovní vám prispeje na opravu alebo kúpu neopravitelného spotrebiča  600 eur až do 7 rokov od kúpy . resp. ešte 5 rokov po skončení zákonnej záručnej doby  . Zároveň rozširuje záruku na kotol ústredného kúrenia  až na10 rokov .

 

Zaujímavé je aj to, že ak si klient uzatvorí zmluvu o poistení domácnosti, tak  niektoré poisťovne  ponúkajú  predĺženie záručnej doby spätne,   aj na všetky spotrebiče a elektroniku  zakúpené pred uzatvorením poistenia domácnosti DOKONCA AJ KEĎ UŽ NA NICH UPLYNULA ZÁRUKA  .

 

 

Ktorých výrobkov sa predĺžená záručná doba môže týkať

 

Napríklad v jednej z poisťovní sú do predĺženej záruky zaradené tieto výrobky:

 

 • mraznička
 • chladnička
 • elektrický sporák
 • práčka
 • digestor
 • sušička
 • umývačka riadu
 • kuchynský robot
 • elektrická rúra
 • vysávač
 • žehlička
 • žehlička na vlasy
 • hriankovač
 • mikrovlnka
 • elektrický holiaci strojček
 • elektronické váhy
 • sušič vlasov
 • depilátor
 • el. varná kanvica
 • televízor
 • videoprehrávač, videorekordér
 • DVD sytémy
 • satelitný prijímač
 • audio systémy

 

Čiže ide o elektrospotrebiče,  elektroniku,  z ktorých sa vždy nejaké nájdu   vo väčšine domácností.

 

Prečo je takéto poistenie domácnosti  výhodné

 

Predĺženie záruky o ďalšie dva roky na  televízor za 527 eur by vás u jedného z predajcov stálo 95,74 eur,  ktoré by ste museli zaplatiť navyše k cene výrobku.

 

Poistenie domácnosti  v rámci ktorého je už zahrnuté predĺženie záručnej doby na výrobky vymenované v predchádzajúcej časti  stojí napr. pre štandardný 3 izb. byt cca 42 eur ročne… (Poistná suma 18000) .

 

Čo ešte takéto poistenie  domácnosti  zahŕňa:

 

 • kompletné poistenie na zničenie  živalmi ako sú voda, požiar, vietor, blesk….,  zariadenia a všetkých vecí používaných v domácnosti tzn. nábytku , oblečenia, kobercov, elektroniky, kuchynského vybavenia, športových potrieb,  atď.
 • poistenie voči  vlámaniu a krádeži zariadenia a všetkých vecí v domácnosti, dokonca aj  finančnej hotovosti
 • poistenie skla
 • poistenie prepätia 
 • poistenie skratu elekromotorov
 • zodpovednosť za škodu príslušníkov dpomácnosti z občianskeho života
 • asistenčné služby napr. v prípade zabuchnutia dverí, prasknutého potrubia, straty dokladov ….

 

Tzn. že za peniaze ktoré by inak skončili len v poistení predĺženej záruky (95,74 eur) jedného výrobku, máte na viac ako dva roky (42+42…)  poistenú celú domácnosť a predĺženú záruku na oveľa, oveľa viac domácich spotrebičov a elektroniky.

 

Ak kupujete viac spotrebičov, alebo elektroniky naraz, alebo postupne, tak sa takéto poistenie domácnosti zahrňujúce rozšírenú záručnú dobu stáva o to finančne výhodnejším .

 

Čo to všetko pre vás môže znamenať ?

 

AK  CHCETE UZATVORIŤ ČO  NAJLEPŠIE POISTENIE DOMÁCNOSTI, ALEBO AK UŽ DOMÁCNOSŤ POISTENÚ MÁTE, ZVÁŽTE, ČI BY PRE VÁS NEBOLO VÝHODNÉ MAŤ TAKÚ POISTKU, KDE MÁTE AJ PREDĹŽENÚ ZŔUKU NA DOMÁCE SPOTREBIČE A ELEKTRONIKU.

 

Pre koho je to výhodné a pre koho nie

 

Hľadať poistenie domácnosti, len kvôli tomu aby ste v ňom mali predĺženú záruku sa finančne  väčšinou  neoplatí.  

 

Oplatilo by sa to jedine vtedy ( z pohľadu úspory peňazí a iných výhod),   ak by ste  kupovali niekoľko spotrebičov naraz, a tak ušetrené peniaze za rozšírenie záruky, by pokryli poistné ( platbu za poistku ) na niekoľko rokov.

 

Ak vás predĺžená záruka nezaujíma, pretože to nepovažujete za dôležité, tak samozrejme poistenie domácnosti s týmto benefitom nie je pre vás relevantné a pozrite sa na iné kritériá poistenia domácnosti.

Na druhej strane vieme, že čert nespí a veľa vecí sa nám pokazí just pár dní po záručnej dobe .

 

Samozrejme, najlepšie poistenie domácnosti znamená pre každého niečo iné, a ak sú pre vás dôležité iné kritéria, treba sa nimi, pri výbere pre vás výhodného poistenia riadiť.

Ak už si nejaké postenie domácnosti platíte, stojí za to porozmýšľať nad tým, či ho nie je lepšie preniesť do inej poisťovne, kde vám možno za menej peňazí zaplatených do poistenia dokážu zahrnúť ďalšie výhody, napríklad vrátane spomínanej  predĺženie záručnej doby .

 

Pozrite si aj video o nástrahách postenia domácnosti .

 

Potrebujete pomoc s vašim poistením domácnosti alebo nehnuteľnosti ? Som vám bezplatne k dispozícii ak vyplníte kontaktný formulár  . Bude mi potešením vám pomôcť .

Ak chcete dostávať informácie o financiách pravidelne prihláste sa na odber žltým tlačítkom pod článkom.

 

                                                                 Stanislav Jendrišák

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?