Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Najlepšie poistenie domácnosti pomôže aj v tom, o čom sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo.

Chceli by ste mať rozšírenú záruku na vaše spotrebiče v domácnosti na 4 alebo 5 rokov ? Najlepšie poistenia domácnosti vám môže takýto benefit priniesť dokonca zadarmo . 

Vybrať si takéto poistenie   však už nie je  len o tom hľadať  poistku, ktorá nám vykryje veci u nás doma voči krádeži,  poškodeniu živlami, skratu a pod.

Najlepšie poistenie domácnosti môže obsahovať za prijateľnú cenu oveľa viacej benefitov, ktoré  v minulosti v "starých" poistkách ani nechyrovali .

 

V rámci poistenia domácnosti sa okrem iného stáva u niektorých poisťovní štandardom, poskytovanie jedného veľmi zaujímavého benefitu, ktoré by v najlepšom poistení domácnosti nemalo chýbať .

 

Čo by malo obsahovať najlepšie poistenie domácnosti

 

Stretli ste sa už v obchode s tým, že vám pri kúpe nejakého elektrického spotrebiča, alebo elektroniky, prípadne fotoaparátu ponúkali rozšírenie záručnej doby za poplatok ?

 

Tzn. že ak  by ste si priplatili, dostali by ste nad rámec záručnej doby, ktorá je zo zákona 2 roky,  dlhšiu záruku, počas ktorej, môžete vami kúpený výrobok reklamovať napr. až do 4 rokov.

 

Pritom takýto poplatok býva niekedy aj desiatky eur, a jeho výška záleží hlavne od ceny kupovaného výrobku . Čím vyššia cena výrobku, tým viac si priplatíte za predĺženie záručnej doby.

 

Ak by ste si v priebehu niekoľkých rokov kúpili niekoľko spotrebičov a na každý by ste si prikúpili aj predĺženú záručnú dobu, môže ísť o desiatky až stovky eur, ktoré by ste zaplatili za takúto službu navyše.

 

Pritom existuje možnosť, ako tieto peniaze ušetriť a napriek tomu mať pre väčšinu domácej elektroniky a elektrospotrebičov  predĺženú záruku .

 

Predĺženú záručnú dobu  riešia poistky niektorých poisťovní, ktoré v rámci poistenia domácnosti majú zahrnuté aj predĺženie záruky elektrospotrebičov, elektroniky alebo dokonca optiky .

Napríklad jedna z poisťovní vám prispeje na opravu spotrebiča až do 7 rokov od kúpy . resp. ešte 5 rokov po skončení zákonnej záručnej doby  .

 

Zaujímavé je aj to, že ak si klient uzatvorí zmluvu o poistení domácnosti, tak  niektoré poisťovne  ponúkajú  predĺženie záručnej doby spätne,   aj na všetky spotrebiče a elektroniku  zakúpené pred uzatvorením poistenia domácnosti DOKONCA AJ KEĎ UŽ NA NICH UPLYNULA ZÁRUKA  .

 

 

Ktorých výrobkov sa predĺžená záručná doba môže týkať

 

Napríklad v jednej z poisťovní sú do predĺženej záruky zaradené tieto výrobky:

 

 • mraznička
 • chladnička
 • elektrický sporák
 • práčka
 • digestor
 • sušička
 • umývačka riadu
 • kuchynský robot
 • elektrická rúra
 • vysávač
 • žehlička
 • žehlička na vlasy
 • hriankovač
 • mikrovlnka
 • elektrický holiaci strojček
 • elektronické váhy
 • sušič vlasov
 • depilátor
 • el. varná kanvica
 • televízor
 • videoprehrávač, videorekordér
 • DVD sytémy
 • set top boxy
 • satelitný prijímač
 • audio systémy
 • digitálne fotoaparáty a kamery
 • projektor

 

Čiže ide o elektrospotrebiče,  elektroniku, alebo optiku z ktorých sa vždy nejaké nájdu   vo väčšine domácností.

 

Prečo je takéto poistenie domácnosti  výhodné

 

Predĺženie záruky o ďalšie dva roky na  televízor za 527 eur by vás u jedného z predajcov stálo 95,74 eur,  ktoré by ste museli zaplatiť navyše k cene výrobku.

 

Poistenie domácnosti  v rámci ktorého je už zahrnuté predĺženie záručnej doby na výrobky vymenované v predchádzajúcej časti  stojí napr. pre štandardný 3 izb. byt cca 42 eur ročne… (Poistná suma 18000) .

 

Čo ešte takéto poistenie  domácnosti  zahŕňa:

 

 • kompletné poistenie na zničenie  živalmi ako sú voda, požiar, vietor, blesk….,  zariadenia a všetkých vecí používaných v domácnosti tzn. nábytku , oblečenia, kobercov, elektroniky, kuchynského vybavenia, športových potrieb,  atď.
 • poistenie voči  vlámaniu a krádeži zariadenia a všetkých vecí v domácnosti, dokonca aj  finančnej hotovosti
 • poistenie skla
 • poistenie prepätia 
 • poistenie skratu elekromotorov
 • zodpovednosť za škodu príslušníkov dpomácnosti z občianskeho života
 • asistenčné služby napr. v prípade zabuchnutia dverí, prasknutého potrubia, straty dokladov ….

 

Tzn. že za peniaze ktoré by inak skončili len v poistení predĺženej záruky (95,74 eur) jedného výrobku, máte na viac ako dva roky (42+42…)  poistenú celú domácnosť a predĺženú záruku na oveľa, oveľa viac domácich spotrebičov a elektroniky.

 

Ak kupujete viac spotrebičov, alebo elektroniky naraz, alebo postupne, tak sa takéto poistenie domácnosti zahrňujúce rozšírenú záručnú dobu stáva o to finančne výhodnejším .

 

Čo to všetko pre vás môže znamenať ?

AK  CHCETE UZATVORIŤ ČO  NAJLEPŠIE POISTENIE DOMÁCNOSTI, ALEBO AK UŽ DOMÁCNOSŤ POISTENÚ MÁTE, ZVÁŽTE, ČI BY PRE VÁS NEBOLO VÝHODNÉ MAŤ TAKÚ POISTKU, KDE MÁTE AJ PREDĹŽENÚ ZŔUKU NA DOMÁCE SPOTREBIČE A ELEKTRONIKU.

 

Pre koho je to výhodné a pre koho nie

 

Hľadať poistenie domácnosti, len kvôli tomu aby ste v ňom mali predĺženú záruku sa finančne  väčšinou  neoplatí.  

 

Oplatilo by sa to jedine vtedy ( z pohľadu úspory peňazí a iných výhod),   ak by ste  kupovali niekoľko spotrebičov naraz, a tak ušetrené peniaze za rozšírenie záruky, by pokryli poistné ( platbu za poistku ) na niekoľko rokov.

 

Ak vás predĺžená záruka nezaujíma, pretože to nepovažujete za dôležité, tak samozrejme poistenie domácnosti s týmto benefitom nie je pre vás relevantné a pozrite sa na iné kritériá poistenia domácnosti.

Na druhej strane vieme, že čert nespí a veľa vecí sa nám pokazí just pár dní po záručnej dobe .

 

Samozrejme, najlepšie poistenie domácnosti znamená pre každého niečo iné, a ak sú pre vás dôležité iné kritéria, treba sa nimi, pri výbere pre vás výhodného poistenia riadiť.

Ak už si nejaké postenie domácnosti platíte, stojí za to porozmýšľať nad tým, či ho nie je lepšie preniesť do inej poisťovne, kde vám možno za menej peňazí zaplatených do poistenia dokážu zahrnúť ďalšie výhody, napríklad vrátane spomínanej  predĺženie záručnej doby .

 

Pozrite si aj video o nástrahách postenia domácnosti .

 

Chcete sa nezáväzne poradiť ? Som vám bezplatne k dispozícii ak vyplníte kontaktný formulár  . Bude mi potešením vám pomôcť .

 

                                                                 Stanislav Jendrišák

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

 

Kontaktný formulár

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .