Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Poistenie bicykla nielen počas dovolenky

astana.jpg Poistenie bicykla

  Poistenie bicykla nie je štandardným poistným produktom, ale vzhľadom na to, že cena niektorých bicyklov , resp. elektrobicyklov sa môže priblížiť k cene menšieho automobilu, je dobré vedieť ako poistenie bicykla funguje.

  Niekedy môžeme mať bicykel voči nejakej škode poistený v rámci inej poistnej zmluvy  a ani o tom nemusíme vedieť.

   Každý rok sa na jar a v lete ešte intenzívnejšie rozbieha bicyklová sezóna a veľa krát si svojho dvojkolesového miláčika vozíme na dovolenku so sebou.

Ako je to s poistnou ochranou bicykla a poistením poškodenia pri jeho prevoze, pri zrážke alebo pri krádeži?

 

Poistenie bicykla vz. povinné zmluvné poistenie vozidla alebo havarijné poistenie

 

 V prípade, že svoj bicykel prevážate v aute, v kufri vozidla, na strešnom alebo zadnom nosiči alebo prívesnom vozíku, pri havárii ktorú spôsobí iný účastník cestnej premávky svojím vozidlom, je poškodenie bicykla kryté v rámci povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel z tohto poistenia vinníka nehody.

 

   Inak povedané, ak sa vám stala dopravné nehoda - narazilo do Vás iné vozidlo a poškodilo alebo zničilo prevážaný bicykel, máte nárok ako poškodený na náhradu škody z povinného zmluvného poistenia (PZP) vinníka. No výška odškodnenia závisí od toho, či je bicykel možné opraviť, respektíve či je oprava rentabilná, pričom pri bicykloch sa uplatňuje amortizácia. Tzn. pri plnení sa zohľadňuje vek bicykla.

  Ak si haváriu motorového vozidla zapríčiníte sami, poškodenie bicykla z havarijného poistenia kryté nie je, keďže bicykel nie je súčasťou vozidla.

 

Poistenie bicykla vz. cestovné poistenie

 

   Ak si svoj bicykel beriete na dovolenku v rámci Slovenska alebo do zahraničia a máte uzatvorené cestovné poistenie s pripoistením batožiny, je poistenie bicykla v tomto poistení tiež zahrnuté avšak len do limitu danej poisťovne, napr. limit na batožinu 1 000 € z toho športové potreby 500 €. 

Tzn. v takomto prípade by ste mohli ako odškodnenie dostať maximálne 500 eur .

Krádež bicykla na dovolenke si môžete uplatniť zo svojho cestovného poistenia ak bol bicykel uzamknutý v ubytovacom zariadení alebo odovzdaný do úschovy.

 

 

Poistenie bicykla vz. poistenie nehnuteľnosti a domácnosti

 

   Máte uzatvorené tzv. majetkové poistenie ( napr. poistenie domácnosti), bicykel či elektrobicykel máte uskladnený a uzamknutý v priestoroch, ktoré sú súčasťou bytu, (napr. v pivnici, kočikárni ) potom sú športové potreby kryté do limitu podľa konkrétnej poistnej zmluvy? 


   V rámci poistenia domácnosti je bicykel krytý voči poškodeniu pri požiari, záplave, výbuchu, ale aj voči krádeži a lúpeži. Poškodený alebo ukradnutý bicykel poisťovne uhradia do plnej výšky poistenia domácnosti samozrejme ak je bicykel umiestnený v byte, dome a miesto uloženia bicykla spĺňa stupeň zabezpečenia vyžadovaný tou ktorou poisťovňou.

 

Poistenie bicykla ako samostatná poistka

 

   Poistenie bicykla je možné už aj samostaným poistením ktoré kryje konkrétny bicykel na riziko krádeže:

  • Z uzamknutého priestoru, t. j. byt, pivnica, hotelová izba, nosič na aute
  • Z vonkajšieho priestoru, ak je bicykel uzamknutý zámkou k pevnému stojanu alebo k iným pevným častiam (napr. plot, zábradlie a pod.). Zámok však musí spĺňať poistné podmienky poisťovne.

V rámci tohto poistenia sú  poistené podobne ako v PZP alebo havarijnom poistení aj asistenčné služby  ktoré riešia napríklad

  • Odvoz bicykla do najbližšieho servisu v prípade nehody
  • Oprava bicykla po nehode do výšky limitu 
  • Odvoz k lekárovi do najbližšieho zdravotného zariadenia 

  Takéto poistenie bicykla je možné ale iba ak je bicykel nový resp. poistenie bicykla je možné  do určitého obdobia od dátumu zakúpenia bicykla.

 

Škoda ktorú spôsobíme iným jazdou na bicykli

 

   Každé motorové vozidlo musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel z ktorého sa hradia škody na zdraví a majetku spôsobené daným vozidlom inému subjektu.

Tzn. ak spôsobíme škodu svojim vozidlom niekomu inému tak náhradu tejto škody za nás zaplatí poškodenému poisťovňa.  

 

    Ale ako je to so škodou ktorú spôsobíme niekomu vlastnou jazdou alebo používaním bicykla ?

 

Sám som zažil nehodu kedy cyklista v snahe nezraziť chodca na chodníku strhol riadenie tak, že namiesto do chodca narazil do zaparkovaného vozidla a poškodil na danom vozidle dvere tak, že ich preliačil a poškriabal . Ak by tak neurobil daný chodec by asi skončil v nemocnici, pretože  cyklista sa valil po chodníku z celej sily. 

Tento cyklista žiaľ z miesta nehody ušiel a majiteľ vozidla musel danú škodu hradiť z vlastného vrecka. Teda pokiaľ nemal uzatvorené havarijné poistenie.

 

   Tzn. používaním bicykla môžeme spôsobiť nemalé škody na majetku ale aj na zdraví iných osôb a subjektov. 

Napríklad v Holansku má cyklista na cyklochodníku absolútnu prednosť aj pred chodcami, ale čo ak spôsobíme škodu na bicykli u nás alebo v zahraničí?

 

   Čo v takom prípade ?

 

Náhradu takto spôsobenej škody teda škody spôsobenej používaním bicykla by bolo možné uhradiť z poistenia všeobecnej alebo občianskej zodpovednosti za škodu ktoré býva súčasťou poistenia domácnosti .

Toto pripoistenie veľa krát platí a kryje poisteného nielen doma ale aj v zahraničí.  Územná platnosť je samozrejme určená podľa poistných podmienok tej ktorej poisťovne.

 

   Poistenie zodpovednosti za škodu z občianskeho života býva buď automatickou súčasťou poistenia domácnosti, alebo je to v rámci poistenia domácnosti ako voliteľné pripoistenie . Záleží na tom v ktorej poisťovni je poistenie domácnosti uzatvorené. 

 

   Poistná suma tohto pripoistenia môže byť nastavená v rádovo desiatkach tisíc eur . Čiže poistné krytie je nastavené oveľa nižšie ako pri spomínanom PZP, ale aj tak môže poistenie zodpovednosti za škodu v rámci poistenia domácnosti ochrániť cyklistu pri väčšine bežných škôd ktoré môže cyklista zapríčiniť.

 

   Každopádne kto veľa jazdí na bicykli nielen doma ale aj na dovolenke, tak by som mu odporúčal preveriť si či má v rámci poistenia domácnosti zahrnuté aj poistenie zodpovednosti za škodu z občianskeho života.  Ak áno, tak toto poistenie kryje potom celú rodinu resp. všetky osoby  žijúce na danej adrese poistenia.

Ak to v rámci poistenia domácnosti poistené nemá tak si treba toto pripoistenie dopoistiť, pretože ide o pár eur ročne ktoré zaplatí na poistnom, ale môže tak predísť nutnosti platiť prípadné škody spôsobené bicyklom z vlastného vrecka ktoré sa môžu vyšplhať aj na desaťtisíce eur.

   

Ak  sa potrebujete poradiť v oblasti financií som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-) Alebo ho môžete zdieľať s priateľmi .

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez žlté tlačítko  pod článkom .

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .