Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Asistenčné služby - možnosť ako ušetriť peniaze a nervy pri poruche, alebo nehode vozidla .

penazenka vo vrecku.jpg Asistenčné služby havarijného poistenia a PZP

Máte asistenčné služby v rámci PZP, alebo havarijného poistenia ?

Ak máte povinné zmluvné poistenie, alebo havarijné poistenie vášho vozidla tak na 99% sú asistenčné služby súčasťou vašej poistnej zmluvy .

Pokazilo sa vám vozidlo počas cestovania a ostali ste stáť na ceste ?

Alebo, nedajbože ste sa stali priamym účastníkom dopravnej nehody a vaše auto je nepojazdné ?

Natankovali ste nesprávne palivo, alebo máte defekt ?

Sám som to zažil niekoľko krát dokonca aj v zahraničí.

Ako si poradiť v takejto nepríjemnej situácii ?

V nepríjemnej situácii vám môže pomôcť bezplatná asistenčná služba na telefóne, ktorá býva spravidla súčasťou  povinného zmluvného, alebo havarijného poistenia vozidiel .

 

ASISTENČNÉ SLUŽBY - O ČOM SÚ 

Asistenčné služby sú väčšinou poisťovní automaticky  poskytova-né služby k poisteniu motorových vozidiel . A veľa vodičov na asistenčné služby v ťažkej situácii zabúda respektíve možno ani nevie, že ich má zahrnuté vo svojej poistke na auto. Služba funguje na telefóne 24 hodín denne doma aj v zahraničí a zabezpečuje pre motoristov pomoc práve v spomínaných situáciách, keď máme problémy s naším vlastným, alebo  požičaným vozidlom. Niektoré úkony dokonca čiastočne, alebo úplne hradí za poisteného . 

 

DELENIE ASISTENČNÝCH SLUŽIEB

Asistenčné služby k poisteniu motorových vozidiel sa delia na asistenčné služby poskytovanépovinnému zmluvnému poisteniu (ďalej PZP ) a asistenčné služby poskytované k havarijnému poisteniu .

Povinné zmluvné poistenie (PZP)  musí mať  zo zákona každé motorové vozidlo, takže vždy sa dajú využiť  asistenčné služby poskytované  k PZP teda ak sú súčasťou poistnej zmluvy .

Ďalej sa asistenčné služby delia  na poskytnutie pomoci v prípade havárie a poskytnutie pomoci v prípade poruchy vozidla a podstatné tiež je ,či udalosť nastala doma, alebo v zahraničí. Napr. v zahraničí bývajú väčšie limity ktoré poisťovne preplácajú . ( napr. defekt doma suma do 50 €, defekt v zahraničí suma do 100 € )

 

AKÚ POMOC MôŽEME Z ASISTENČNÝCH SLUŽIEB OČAKÁVAŤ ?

V rámci pomoci je dôležité, či vám  asistenčné služby „iba“ pomoc zorganizujú tzn. že vám napr. v prípade poruchy na vozidle zabezpečia odťahovku, alebo či sa aj podieľajú na hradení nákladov s takouto pomocou spojených. 

Rozsah a finančné krytie poskytovaných asistenčných služieb sa medzi poisťovňami líši, ale vo všeobecnosti  sa dá konštatovať, že asistenčné služby poskytované k PZP sú  menšieho rozsahu , ako asistenčné služby  k havarijnému poisteniu.

Pre názornosť napríklad asistenčné služby poisťovne Kooperatíva.

Napríklad vaše vozidlo máte poistené  PZP a v rámci asistenčných služieb vám poisťovňa, ako jednu z vecí zorganizuje privolanie odťahovky v prípade poruchy a nepojazdnosti vozidla,  ale samotné náklady na odťahovku si potom uhradíte z vlastného vrecka .

Alebo pre porovnanie informácie o asistenčných  službách Allianz prípadne CSOB poisť.

Ale ak máte aj havarijné poistenie, tak okrem toho, že vám v prípade poruchy odťahovku privolajú, tak z asistenčných služieb k havarijnému poisteniu preplatia napr.  do 150 €  náklady na odtiahnutie vozidla .

Ďalšia naozaj využiteľná pomoc  môže by napr. pri defekte, pri vybití batérie, strate kľúčov od auta... Aké konkrétne asistenčné služby sa týkajú vášho vozidla je uvedené v podmienkach asistenčných služieb poskytovaných k vášmu produktu PZP alebo k havarijnému poisteniu .

 

TU JE PÁR PRÍKLADOV KTORÉ SA STALI MNE OSOBNE.

  • V noci asi cca okolo 23.30 hod. som  na diaľnici medzi  Dechtármi a Liptovským Mikulášom dostal defekt na aute požičanom od kamaráta . Rezerva bola nešťastne umiestená zospodu vozidla a nedala sa  povoliť .

Zavolal som asistenčné služby v rámci PZP.

Do pol hodinky mi zabezpečili príjazd technika, ktorému sa síce tiež rezervné koleso na mojom aute nepodarilo uvoľniť, ale zobral prebité koleso so sebou a priniesol ho zalepené . Cena služby bola vyrátaná na 70 € . Asistenčné služby preplácali v tomto prípade sumu do 50 € a ja som tak len doplatil 20 € a mohol som  pokračovať v jazde.

Ušetril som 50 € a nervy s tým koho v tej chvíli zohnať aby mi pomohol .

 

  • V Prievidzi sa mi na parkovisku pokazilo auto, nedalo sa naštartovať.  Zavolal som asistenčné služby, ktoré som mal cez havarijné poistenie a do 45 minút prišla odťahová služba, ktorá ma odtiahla do servisu cca 25 km. Bol už večer 22,00 hod. a auto tam muselo zostať . V rámci asistenčných služieb pri poruche som mal možnosť ubytovať sa s limitom preplatenia do 80€/noc alebo prenajať si vozidlo na dva dni, alebo využiť preplatenie dopravy domov do 100€ . Volil som cestu taxíkom domov  cca 80 km ktorú zorganizovala a zaplatila asistenčná služba.

V ten deň som ušetril 250 €.   :-) :-)

 

  • V ČR som dostal defekt v čase snehovej čľapkanice a nechcelo sa mi zafúľať sa pred obchodným jednaním  . Zavolal som asistenčné  služby  a kým som si dal v neďalekej kaviarni kávu, cez asistenčné služby mi na mieste vymenili rezervu a priniesli mi kľúče od opraveného auta  do kaviarne. Všetko zorganizovali a zaplatili za mňa asistenčné služby . A ja som sa nemusel umazať . :-)

 

ČO UROBIŤ ?

A/  Zistite si telefonický kontakt na vaše asistenčné služby k PZPuložte si ho do mobilu.

B/  Ak máte aj havarijné poistenie urobte to isté podľa bodu A .

C/  Ak neviete na čo máte z asistenčných služieb nárok, tak sa obráťte na poisťovňu, alebo vášho  poradcu, aby ste získali aspoň základnú orientáciu v službe.

D/ Ak si aj rozsah asistenčných služieb nezapamätáte, ale potrebujete pomoc  pri poruche alebo nehode vášho vozidla. Zavolajte na linku asistenčných služieb a oni vám povedia na čo presne máte nárok, čo vám zorganizujú, čo platíte sami, alebo čo vám preplatia z asistenčných služieb.

 

Využitím asistenčných služieb k PZP alebo havarijnému poisteniu  vozidla, či už vášmu vlastnému alebo požičanému , môžete ušetriť desiatky až stovky eur, nehovoriac o ušetrení nervov a času spojených so zháňaním pomoci  v čase núdze na ceste .

 

Ak sa vám článok páčil, môžete mu dať like na facebooku dole tlačítkom "páči sa mi", alebo ho zdieľať so svojími priateľmi .

Poprípade ak sa potrebujte poradiť o povinnom zmluvnom alebo havarijnom poistení vášho tátoša som vám k dospozícii. Ak vyplníte kontaktný formulár rád vám pomôžem.

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .