Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Asistenčné služby - možnosť ako ušetriť peniaze a nervy pri poruche, alebo nehode vozidla .

penazenka vo vrecku.jpg Asistenčné služby havarijného poistenia a PZP

Máte asistenčné služby v rámci PZP, alebo havarijného poistenia ?

Ak máte povinné zmluvné poistenie, alebo havarijné poistenie vášho vozidla tak na 99% sú asistenčné služby súčasťou vašej poistnej zmluvy .

Pokazilo sa vám vozidlo počas cestovania a ostali ste stáť na ceste ?

Alebo, nedajbože ste sa stali priamym účastníkom dopravnej nehody a vaše auto je nepojazdné ?

Natankovali ste nesprávne palivo, alebo máte defekt ?

Sám som to zažil niekoľko krát dokonca aj v zahraničí.

Ako si poradiť v takejto nepríjemnej situácii ?

V nepríjemnej situácii vám môže pomôcť bezplatná asistenčná služba na telefóne, ktorá býva spravidla súčasťou  povinného zmluvného, alebo havarijného poistenia vozidiel .

 

ASISTENČNÉ SLUŽBY - O ČOM SÚ 

Asistenčné služby sú väčšinou poisťovní automaticky  poskytova-né služby k poisteniu motorových vozidiel . A veľa vodičov na asistenčné služby v ťažkej situácii zabúda respektíve možno ani nevie, že ich má zahrnuté vo svojej poistke na auto. Služba funguje na telefóne 24 hodín denne doma aj v zahraničí a zabezpečuje pre motoristov pomoc práve v spomínaných situáciách, keď máme problémy s naším vlastným, alebo  požičaným vozidlom. Niektoré úkony dokonca čiastočne, alebo úplne hradí za poisteného . 

 

DELENIE ASISTENČNÝCH SLUŽIEB

Asistenčné služby k poisteniu motorových vozidiel sa delia na asistenčné služby poskytovanépovinnému zmluvnému poisteniu (ďalej PZP ) a asistenčné služby poskytované k havarijnému poisteniu .

Povinné zmluvné poistenie (PZP)  musí mať  zo zákona každé motorové vozidlo, takže vždy sa dajú využiť  asistenčné služby poskytované  k PZP teda ak sú súčasťou poistnej zmluvy .

Ďalej sa asistenčné služby delia  na poskytnutie pomoci v prípade havárie a poskytnutie pomoci v prípade poruchy vozidla a podstatné tiež je ,či udalosť nastala doma, alebo v zahraničí. Napr. v zahraničí bývajú väčšie limity ktoré poisťovne preplácajú . ( napr. defekt doma suma do 50 €, defekt v zahraničí suma do 100 € )

 

AKÚ POMOC MôŽEME Z ASISTENČNÝCH SLUŽIEB OČAKÁVAŤ ?

V rámci pomoci je dôležité, či vám  asistenčné služby „iba“ pomoc zorganizujú tzn. že vám napr. v prípade poruchy na vozidle zabezpečia odťahovku, alebo či sa aj podieľajú na hradení nákladov s takouto pomocou spojených. 

Rozsah a finančné krytie poskytovaných asistenčných služieb sa medzi poisťovňami líši, ale vo všeobecnosti  sa dá konštatovať, že asistenčné služby poskytované k PZP sú  menšieho rozsahu , ako asistenčné služby  k havarijnému poisteniu.

Pre názornosť napríklad asistenčné služby poisťovne Kooperatíva.

Napríklad vaše vozidlo máte poistené  PZP a v rámci asistenčných služieb vám poisťovňa, ako jednu z vecí zorganizuje privolanie odťahovky v prípade poruchy a nepojazdnosti vozidla,  ale samotné náklady na odťahovku si potom uhradíte z vlastného vrecka .

Alebo pre porovnanie informácie o asistenčných  službách Allianz prípadne CSOB poisť.

Ale ak máte aj havarijné poistenie, tak okrem toho, že vám v prípade poruchy odťahovku privolajú, tak z asistenčných služieb k havarijnému poisteniu preplatia napr.  do 150 €  náklady na odtiahnutie vozidla .

Ďalšia naozaj využiteľná pomoc  môže by napr. pri defekte, pri vybití batérie, strate kľúčov od auta... Aké konkrétne asistenčné služby sa týkajú vášho vozidla je uvedené v podmienkach asistenčných služieb poskytovaných k vášmu produktu PZP alebo k havarijnému poisteniu .

 

TU JE PÁR PRÍKLADOV KTORÉ SA STALI MNE OSOBNE.

  • V noci asi cca okolo 23.30 hod. som  na diaľnici medzi  Dechtármi a Liptovským Mikulášom dostal defekt na aute požičanom od kamaráta . Rezerva bola nešťastne umiestená zospodu vozidla a nedala sa  povoliť .

Zavolal som asistenčné služby v rámci PZP.

Do pol hodinky mi zabezpečili príjazd technika, ktorému sa síce tiež rezervné koleso na mojom aute nepodarilo uvoľniť, ale zobral prebité koleso so sebou a priniesol ho zalepené . Cena služby bola vyrátaná na 70 € . Asistenčné služby preplácali v tomto prípade sumu do 50 € a ja som tak len doplatil 20 € a mohol som  pokračovať v jazde.

Ušetril som 50 € a nervy s tým koho v tej chvíli zohnať aby mi pomohol .

 

  • V Prievidzi sa mi na parkovisku pokazilo auto, nedalo sa naštartovať.  Zavolal som asistenčné služby, ktoré som mal cez havarijné poistenie a do 45 minút prišla odťahová služba, ktorá ma odtiahla do servisu cca 25 km. Bol už večer 22,00 hod. a auto tam muselo zostať . V rámci asistenčných služieb pri poruche som mal možnosť ubytovať sa s limitom preplatenia do 80€/noc alebo prenajať si vozidlo na dva dni, alebo využiť preplatenie dopravy domov do 100€ . Volil som cestu taxíkom domov  cca 80 km ktorú zorganizovala a zaplatila asistenčná služba.

V ten deň som ušetril 250 €.   :-) :-)

 

  • V ČR som dostal defekt v čase snehovej čľapkanice a nechcelo sa mi zafúľať sa pred obchodným jednaním  . Zavolal som asistenčné  služby  a kým som si dal v neďalekej kaviarni kávu, cez asistenčné služby mi na mieste vymenili rezervu a priniesli mi kľúče od opraveného auta  do kaviarne. Všetko zorganizovali a zaplatili za mňa asistenčné služby . A ja som sa nemusel umazať . :-)

 

ČO UROBIŤ ?

A/  Zistite si telefonický kontakt na vaše asistenčné služby k PZPuložte si ho do mobilu.

B/  Ak máte aj havarijné poistenie urobte to isté podľa bodu A .

C/  Ak neviete na čo máte z asistenčných služieb nárok, tak sa obráťte na poisťovňu, alebo vášho  poradcu, aby ste získali aspoň základnú orientáciu v službe.

D/ Ak si aj rozsah asistenčných služieb nezapamätáte, ale potrebujete pomoc  pri poruche alebo nehode vášho vozidla. Zavolajte na linku asistenčných služieb a oni vám povedia na čo presne máte nárok, čo vám zorganizujú, čo platíte sami, alebo čo vám preplatia z asistenčných služieb.

 

Využitím asistenčných služieb k PZP alebo havarijnému poisteniu  vozidla, či už vášmu vlastnému alebo požičanému , môžete ušetriť desiatky až stovky eur, nehovoriac o ušetrení nervov a času spojených so zháňaním pomoci  v čase núdze na ceste .

 

Ak sa vám článok páčil, môžete mu dať like na facebooku dole tlačítkom "páči sa mi", alebo ho zdieľať so svojími priateľmi .

Poprípade ak sa potrebujte poradiť o povinnom zmluvnom alebo havarijnom poistení vášho tátoša som vám k dospozícii. Ak vyplníte kontaktný formulár rád vám pomôžem.

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

 

Kontaktný formulár

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .