Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Poistenie PZP motorového vozidla vás ako poškodeného nemusí odškodniť ak si nedáte pozor na dve veci .

42310063_s.jpg poistenie PZP motorového vozidla

Ľudovo povedané poistenie PZP (povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel ) je ako asi vedia všetci vodiči poistením, z ktorého sa hradia škody spôsobené motorovým vozidlom iným osobám, alebo subjektom.

Ale čo ak ste poškodený práve vy ? Čo ak vám  niekto motorovým vozidlom  spôsobil škodu ?

Viete na čo si v takej chvíli dávať najväčší pozor ?

 

Najväčší pozor by ste si mali dávať hlavne vtedy, ak neprivoláte políciu, pokiaľ škoda zjavne nepresahuje  sumu  3990 eur. Do uvedenej výšky škody políciu ku nehode volať netreba.

 

Aby  bola škoda v takom prípade vyplatená poisťovňou k vašej spokojnosti, treba urobiť celý rad úkonov . Jeden z nich je správne vypísanie tzv. ” Záznamu o nehode” v rámci ktorého považujem dve veci za kľúčové . 

 

Dva kľúčové úkony ktoré môžu zásadne ovplyvniť vymáhanie vašej škody od poisťovne .

 

 

  1. Identifikácia toho kto škodu spôsobil . tzv. škodcu

 

Identífikácia znamená to, že si vypýtate od škodcu občiansky  preukaz (ďalej OP ) alebo iný doklad totožnosti  ( napr. PAS ) a  overíte si podľa fotografie, či doklad totožnosti naozaj patrí škodcovi  a  do záznamu o nehode zapíšete identifikačné údaje z tohto dokladu  ( meno, priezvisko, bydlisko… atď).

 

Škodca je povinný sa vám občianskym preukazom na vaše vyzvanie preukázať.

 

Ak máte pochybnosti o pravosti OP, alebo  sa vám škodca odmietne občianskym poreukazom preukázať VOLAJTE POLÍCIU ! ( aj keby OP akože zabudol )

 

NEPRISTÚPTE  na to, aby vám škodca potrebné údaje iba nadiktoval, akože z pamäti.

 

Aj v takýchto prípadoch sa nájdu rôzny “špekulanti” . Poškodený zabudne v návale udalosti na identifikáciu škodcu  cez OP a problém môže byť na svete.

Pokiaľ vám škodca  zámerne ( ale aj nevedome) uvedie nesprávne údaje , je potom ťažké nájsť vinníka nehody  resp. celý proces likvidácie škody sa vám môže výrazne predĺžiť a skomplikovať . Prípadne môžete skončiť s vymáhaním škody až na súde  .

 

A viete ako funguje náš súdny systém . :-(

 

  1. Zistiť či má vozidlo platné poistenie PZP

 

Každý vodič je povinný mať počas jazdy so sebou potvrdenie o uzatvorenom poistení PZP .

 

Na tento účel slúži tzv. biela karta, kde je okrem názvu poisťovne vyznačená platnosť a číslo poistenia PZP.

Vypýtajte si a fyzicky skontrolujte či je na tejto bielej karte vyznačený  aktuálny dátum  platnosti  .

Ak by vám škodca odmietol z akéhokoľvek dôvodu tento doklad ukázať VOLAJTE POLÍCIU.

 

Pokiaľ nie je  náhodou vozidlo škodcu cez PZP poistené, pre vymáhanie škody budete potrebovať  čo najviac dôkazov. Pomoc a dôkazy  polície pri vymáhaní škody v tomto prípade určite zavážia .  

 

V prípade takejto škody keď vozilo nemá platné poistenie PZP tak plnenie na seba preberá zo zákona tzv. Kancelária poisťovateľov z tzv. Poistného garančného fondu .

 

Výňatok zo zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení 

zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákono

 

Poistný garančný fond

§ 24 Slovenská kancelária poisťovateľov poskytuje z poistného garančného fondu poistné plnenie za škodu:

 

  • na zdraví a náklady pri usmrtení spôsobené prevádzkou nezisteného motorového vozidla, za ktorú zodpovedá nezistená osoba

 

  • spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, za ktorú zodpovedá osoba, bez poistenia zodpovednosti

 

Ešte tip na záver :

 

V prípade akýchkoľvek nejasností a problémov s ktorými si počas autonehody neviete poradiť vám môže pomôcť “ priateľ na telefóne” vaše asistenčné služby, ktoré už dnes poskytujú k poisteniu PZP  alebo havarijnému poisteniu takmer všetky poisťovne. Preto odporúčam mať tel. číslo asistenčných služieb vo vašom mobile.

 

Ak sa potrebujete poradiť  o poistení motorových vozidiel som vám k dospozícici ak sa mi ozvete cez kontaktný formulár, alebo mi zavoláte, pošlete SMS na 0905 506 826.

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

 

Kontaktný formulár

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .