Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Cestovné poistenie na Slovensku ? Ako si správne poistiť dovolenku

Snímka obrazovky 2020-06-18 o 9.55.59.png Cestovné poistenie na Slovensku

   Cestovné poistenie na slovensku je poistný produkt o ktorom väčšina z nás nemá ani tušenie. Pritom niektoré riziká môžu pokaziť a predražiť aj fdovolenku na Slovensku.

 Kým cestovné poistenie v zahraničí v základe kryje hlavne liečebné náklady, pre cestovné poistenie na Slovensku sú základom  iné riziká.

Ktoré sú to?

   Na Slovensku nám liečebné náklady pokrýva povinné všeobecné zdravotné poistenie ktoré sa platí z odvodov do zdravotného poiatenia v rámci príjmu, preto základom cestovného poistenia na Slovensku je potreba kryť iné riziká.

 

   V prípade ak idete len hory, bude Vám postačovať len tzv. horské poistenie. Toto poistenie kryje náklady v prípade využitia služieb záchrannej horskej služby. 

 

   Ak ste viac členná rodina, ktorá si zakúpi ubytovanie so stravou na niekoľko dní, vtedy do popredia vstupuje potreba kryť riziko tzv. storna. 

 

Zaplatíte si hotel a deň pred tým, niekto z rodiny ochorie. Čo potom? 

 

   Ak zrušíte objednávku niekoľko dní pred plánovaním príchodom, hotel Vám väčšinou nevráti nič (uplatnia si 100% z výšky platby).

   V takom prípade Vám pomôže práve poistenie storna. Poisťovňa uhradí náklady za nevyužité služby, ktoré Vám hotel vystornoval. 

   Môže sa Vám vrátiť až 90% zaplatenej platby! Okrem toho v rámci poistenia storna býva často i automaticky poistené riziko predčasného návratu.

   Dôvodom často býva ochorenie, ktoré prekazí možnosť pokračovať v pobyte. Poisťovňa vráti alikvótnu časť nespotrebovanej sumy za zaplatené služby, prípadne i náklady na cestovné.

Aké sú najčastejšie dôvody pre poistné plnenie z poistenia storna?


vážne akútne ochorenie alebo úraz


• smrť poisteného alebo jeho blízkej osoby alebo spolucestujúceho


• značná škoda na majetku poisteného alebo spolucestujúceho či trestného činu tretej osoby


• zničenie alebo strata cestovných dokladov poisteného alebo spolucestujúceho v dôsledku živelnej udalosti


• doručenie predvolania poistenému alebo spolucestujúcemu na súdne konanie, ak termín súdneho konania pripadá na čas trvania poistenej cesty


• pri individuálnej preprave vážna dopravná nehoda, ktorá znemožní poistenému pokračovať v ceste na zájazd


• odcudzenie alebo poškodenie vlastného motorového vozidla poisteného, ktorý mal byť použitý na cestu do cieľovej destinácie poisteného

 

Pozor si dávajte na podmienky uzatvorenie poistenia storna!

   Pri poistení storna platí základné pravidlo: Poistenie storna musí byť uzatvorené do 24.00 hod dňa, ktorý bezprostredne nasleduje po dni kedy došlo k zaplateniu prvej splátky za objednanú službu (ceny zájazdu/cesty/cestovného lístka).

    V prípade ak nesplníte túto podmienku v lepšom prípade sa bude uplatňovať tzv. čakacia lehota (napr. poistná ochrana začne platiť až na 10 deň od uzatvorenia poistenia storna). V horšom prípade Vám nevznikne nárok na poistné plnenie z poistenia storna.

Aké riziká je možné poistiť v rámci cestovného poistenia na Slovensku?


Horské poistenie,
• Poistenie storna zájazdu, ubytovania,
• Poistenie batožiny,
• Poistenie zodpovednosti za škodu na majetku a zdraví,
• Úrazové poistenie


Koľko stojí poistné za cestovné poistenie na Slovensku?


Pre 2 dospelé osoby a 2 neplnoleté deti poistenie za 5 dňový pobyt v hoteli v cene 1000 Eur vyjde od 17,60 Eur. V cene poistenia je:
• Poistenie storna a prerušenia pobytu do 1000 Eur,
• Poistenie batožiny do 700 Eur,
• Horské poistenie 16 600 Eur,
• Poistenie úmrtia z dôvodu úrazu 1700 Eur a trvalých následkov úrazu 1700 Eur,
• Poistenie zodpovednosti za škodu do 10 000 Eur,


   Nielen cestovné poistenie do zahraničia ale i cestovne poistenie na Slovensku si zaslúži pozornosť. Veď dovolenka na Slovensku stojí často rovnako ako tá v zahraničí.

  

Ak  sa chcete poradiť o cestovnom poistení  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-) Alebo ho môžete zdieľať s priateľmi .

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez žlté tlačítko  pod článkom .

 

Tomáš Kročian

analytik životného poistenia

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .