Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Pomôže vám životné poistenie pri COVID-19 ?

144938000_s.jpg Životné poistenie a COVID -19

  V zdravotnej  situácii spôsobenej pandémiou korona sa ukazuje, ako dôležité je mať životné poistenie. Životné poistenie ale dokáže pomôcť iba vtedy, pokiaľ ho máte  správne nastavené.

 Správne nastavený produkt životného poistenia pomôže poistenému v rôznych životných ťažkostiach, nielen pri korone.

Životné poistenie a COVID

Vysvetlivky: PN-poistenie práceneschopnosti, NO - nemocničné odškodné z choroby

 

    Ako z tabuľky vyplýva pre vykrytie od tých menej závažných situácii až po tie najvážnejšie situácie je potrebné mať poistené riziká:

pre krátkodobý výpadok príjmu  poistenie práceneschopnosti (PN)

pre vážnejšie následky pandémie mať poistenie Závažných ochorení, Invalidity prípadne Smrti.

V takejto kombinácii poistených rizík sa človek nemusí obávať, že v niektorej situácii mu životné poistenie nepomôže.

 

Kedy poisťovňa nemusí plniť?

 

   Nárok na poistné plnenie nevznikne a poisťovňa nemusí plniť, ak poistený v čase dojednania rizika bol pozitívne testovaný alebo sa liečil v súvislosti s COVID19.

  Taktiež je potrebné brať do  úvahy čakaciu dobu (riziká PN, Nemocničné ošetrenie, Závažné ochorenia a Invalidita) počas ktorej nevzniká nárok na poistné plnenie.

  Pri riziku PN treba myslieť tiež na  min. karenčnú dobu, t.j, minimálnu dobu liečenia ktorá musí byť liečením  prekročená, a  počas ktorej  bol poistený  uznaný lekárom ako práceneschopný .

  Pri riziku Nemocničné odškodné alebo riziku Hospitalizácia sa môže zasa spomínať min. doba pobytu v nemocnoci, čo je vo väčšine prípadov jeden deň, ale v niektorýc poisťovniach sú to až 3 dni .

  Pozitívnou správou je, že oproti minulosti  všeobecnú výluku na pandémiu už poisťovne dnes v týchto rizikách neaplikujú. I poisťovňa Wüstenrot ako posledná v minulom roku vypustila túto výluku zo svojich poistných podmienok.

  Ukazuje sa, že včasné poistenie a komplexné krytie v životnom poistení je najlepším riešením. Predíde sa tým riziku neplnenia a človek má zároveň istotu, že mu životné poistenie pomôže v ťažkých COVIDových časoch.

 

   Životné poistenie má na slovensku uzatvorené státisíce ľudí. Z mojej skúsenosti ho však má väčšina zle nastavené, alebo majú vybratú nevhodnú poisťovňu.

     Ako to máte vy? Ste si istý že vám vaša životná poistka naozaj pomôže? 

 

   Potrebujete poradiť s nastavením životného poistenia ? Rád vám pomôžem  ak vyplníte kontaktný formulár.  Pokiaľ sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom.

 

 Ak chcete odoberať moje články o financiách stlačte žlté tlačítko pod článkom. Budete tak dostávať aktuálne informácie, ktoré vám môžu priniesť  peniaze vo finančných produktoch.

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?