NEPRICHÁDZAJTE O PENIAZE.  Zadajte  svoj e-mail a  link na e-Book "21 Tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE" vám príde do vašej schránky ZADARMO :-)

Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Považujete poistenie za vyhodené peniaze ? Máte pravdu , ale iba ak nenastane týchto 5 situáci

45044906_s.jpg Prečo sa poistiť ?

Pokiaľ nikdy nedôjde k poistnej udalosti, sú peniaze zaplatené za poistku vyhodenou "investíciou " .

Ale poistenie je práve o tom . ČO AK... ?

 Napriek  viacerým negatívnym informáciám  o poisťovniach,  poistenie zachránilo  nejedného   človeka pred tým,  aby sa nedostal  do situácií, ktoré by jeho  samotného, prípadne  jeho blízkych  dostali finančne na kolená, alebo ich dokonca finančne zruinovali.

Prečo by sme  mali platiť peniaze za poistku ?

 

 

1.    Aby sme ochránili seba .

Ak je mojim  zdrojom príjmov, ktorý zabezpečuje moju životnú úroveň moja vlastná práca, je dôležité, aby som sa chránil. 

Chránil voči tomu, aby môj príjem, ktorý je vlastne generovaný mojou   schopnosťou pracovať a zarábať peniaze neohrozilo zhoršené zdravie, alebo vážny úraz.

Ak má niekto dlhodobo vážne zdravotné problémy, či už z dôvodu choroby, alebo úrazu, pre väčšinu ľudí to znamená veľký finančný problém.

Sociálna dávka  príjem z práce nikdy nenahradí úplne.  Pritom treba naďalej platiť účty v podobe splátok hypotéky, nákladov na bývanie, stravy, oblečenia atď.

V takejto situácii pomôže rizikové životné a úrazové poistenie, ktoré však musí byť správne nastavené.

 

2.    Aby sme ochránili svoju rodinu a blízkych

Ak sú naši blízki odkázaní na náš príjem a sme tak zvaní živitelia rodiny, potom strata nášho príjmu zo zdravotných dôvodov sa ich dotkne rovnako.

V prípade úplnej straty živiteľa rodiny (smrť) je príjem do rodiny odstrihnutý navždy . Pritom takáto strata môže napríklad  znamenať, že rodina musí zmeniť bývanie za výrazne horšie kvôli tomu, že jednoducho nemá na splátky hypotéky. 

Deti nemôžu študovať,  pretože druhý rodič to sám nedokáže finančne utiahnuť a pod. 

Ak vám záleží na vašich blízkych a chcete,  aby ste ochránili svoju rodinu v situácii, keď je váš príjem do rodiny ohrozený či už z dôvodu choroby, úrazu, alebo z dôvodu smrti, potom správne nastavená poistka  pomôže vašim blízkym úplne eliminovať finančné dôsledky takejto udalosti.

 

3.    Aby sme ochránili svoj majetok

Pre väčšinu ľudí je ich  nehnuteľnosť , dom, byt, vila, chata veci v nich umiestnené  podstatnou časťou ich celkového majetku.

Ak by o tento majetok  prišli z dôvodu  živelnej udalosti, prípadne cudzieho zavinenia, či  z dôvodu krádeže,  a pod., tak by prišli aj o podstanú časť celoživotného snaženia a jeho znovunadobudnutie by mohlo byť z vlastných zdrojov finačne veľmi náročné, alebo dokonca  až nemožné.

Pritom sa dá tento majetok väčšinou za zlomok hodnoty poistiť rádovo za   desiatky eur ročne a tak mať istotu, že o náš majetok neprídeme.

Zároveň s týmto poistením častokrát  poisťovne ponúkajú benefit v podobe asistenčných služieb. Ich výhodou je, že  zadarmo  pride pomoc napr. pri zabuchnutí dverí nášho bytu, domu alebo ak nastane nejaká porucha.

 

4.    Aby sme ochránili vlastné finančné zdroje 

V poistení ako takom vlastne vždy ide o  naše finančné zdroje, ale špecifickou ochranou, ktorá sa pravdepodobne bude čím ďalej častejšie využívať,  je ochrana našich financií v prípade, ak spôsobíme škodu niekomu inému.

Môže ísť o škodu na zdraví alebo majetku,  či už v práci alebo v bežnom živote.

Poškodený si  môže nárokovať na náhradu škody, ktorá môže  mať podobu  desiatok tisíc alebo aj oveľa viac  eur.  Takáto situácia môže znamenať finančné zruinovanie toho,  kto škodu spôsobil.

Pritom ide o náhodnú situáciu  ako napríklad: pani zo Slovenska, ktorá čakala na lyžiarsky vlek v Alpskom stredisku  si položila  lyže na plece a nečakane sa otočila. Za ňou stojacej žene  žiaľ vybila  lyžami oko. Aká mohla byť v takom prípade požadovaná náhrada?  

Poistenie zodpovednosti za škodu z občianskeho života výrazne zmierni dopad na financie toho, kto škodu spôsobil.

 

5.    Aby sme ochránili čokoľvek čo si ceníme .

Hovorí sa že poistiť sa dá všetko. Poistiť sa dajú prsty huslistu, alebo chirurga, jednotlivé časti tela človeka, alebo  dokonca aj domáce zvieratá. Poistiť môžeme náklady za neúčasť na  vopred  zaplatenom dovolenkovom zájazde, autá, lode, obrazy, cennosti a dokonca aj hotovosť. 

Jednoducho poistiť si môžeme takmer čokoľvek, čo má pre nás hodnotu a cenu a ich strata nás budet bolieť nielen na duši,  ale aj v peňaženke.

V poistení sa sústreďte sa na to, čo je pre vás dôležité.

 

Ak sa potrebujete poradiť v oblasti poistenia som vám bezplatne k dispozícii ak vyplníte kontaktný formulár alebo mi zavoláte na 0905 506 826 .

 

Stanislav Jendrišák

 

7 tipov ako nestratiť plnenie z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Druhý dôchodkový pilier. Máte ho správne nastavený?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .