Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Robíte túto hlúpu chybu keď chcete poistiť alebo sporiť pre svoje deti?

rodina.jpg Sporenie pre deti

 

Všetci milujeme svoje deti a chceme pre ne to najlepšie na svete. To platí aj pre oblasť „detských“ financií.

Snažíme sa svoje deti zabezpečiť do ich dospelosti  do doby, kým vyletia z rodinného hniezda.

Sporíme deťom, odkladáme pre deti peniaze, alebo dokonca svoje deti poisťujeme .

Je ale poistenie vhodným prostriedkom ako deti zabezpečiť ?

Je to pre naše deti výhodné ?

A čo je vlastne pre naše deti výhodné ?

PRVÁ CHYBA :

Ak je cieľom rodiča nasporiť dieťaťu čo najviac, poistenie je jedným z najhorších produktov, cez ktorý to môže rodič urobiť.

Prečo?

Poplatky, poplatky, poplatky.  Väčšinou prvých 12 až 24 platieb do sporenia skončí v nákladoch poisťovne tzn. , že po tejto dobe nemá dieťa na zmluve ešte stále nič nasporené, hoci tam rodič pri napr. dvadsať  eurovej mesačnej platbe  v prvý rok už dal 240 € . Plus iné skryté poplatky ktoré s takouto zmluvou môžu súvisieť ako napr. mesačný  poplatok za vedenie účtu  .

Tieto prvé vklady ale mali byť na zmluve najdlhšiu dobu a mali dieťaťu tým pádom aj najviac zarobiť  na zhodnotení. Žiaľ opak je pravdou . Prvé vklady  sa na zmluve veľmi neohrejú. Dvanásť až dvadsaťštyri vkladov skončí v poplatkoch poisťovne podľa podmienok tej ktorej poistnej zmluvy .

 

Príklad:

Porovnajme si sporenie 20 € mesačne  napr. na 20 rokov v poistení a mimo poistenia s 3 % zhodnotením.

Za dvadsať rokov by sme v produkte investičného životného  poistenia s poplatkom za vedenie účtu 1 € mesačne mali pre dieťa nasporené cca 5 425 €

Pri tom istom zhodnotení a investovaní mimo poistenia by dieťa mohlo mať nasporené cca 6 533 € .

Rozdiel je  značný 1 108 € .

V prípade vyšších vkladov, alebo sporenia na dlhšiu dobu, by boli rozdiely ešte väčšie.

Okrem toho nevýhodou sporenia cez poistku je aj to, že klient sa zaväzuje sporiť počas celej doby a nemôže sporenie prerušiť, alebo prestať sporiť napr. v čase keď mu poklesne príjem . V prípade neplatenia by poisťovňa zmluvu zrušila, čo môže byť značne nevýhodné hlavne v investičnom poistení.

Takisto môže nastať situácia, že klient potrebuje počas sporenia z nasporených peňazí časť vybrať. V poistení existujú obmedzenia, ktoré tomu môžu brániť a tak sa rodič nemusí k nasporeným  peniazom počas sporenia dostať.

 

Stiahnite si e-BOOK " 21 tipov ako nezabiť svoje peniaze", kde sa dozviete ďalšie informácie o poistení detí.

 

DRUHÁ CHYBA:

Rodičia poistia svoje dieťa alebo deti, ale sami poistení nie sú,

 alebo sú síce tiež  poistení, ale nedostatočne .

 

Zamyslime sa nad týmto .  Prečo sa vlastne poisťujeme ?

 

Logikou poistenia je, že  má zabezpečiť ľudí, v čase keď prídu o svoj príjem zo zdravotných dôvodov spôsobených úrazom, alebo chorobou .

Tzn. Potrebujeme v takejto situácii peniaze, pretože naše príjmy z pracovnej činnosti poklesnú, alebo dokonca zaniknú . Dobrá poistka ich v takej chvíli doplní resp. nahradí .

Kto je zázemím a zabezpečením   pre dieťa až do jeho osamostatnenia ?  

Odpoveď je myslím zrejmá . Sú to  rodičia resp. sú to  tí , ktorí sa o dieťa starajú .

 

O dieťa sa dokážu rodičia postarať dovtedy kým majú nejaký príjem .

 

Zásadná otázka.

 

O aký príjem prídu rodičia v čase poistnej udalosti dieťaťa ?

 

Čo je väčší problém pre rodičov a rodinu z finančného hľadiska ?

 

Keď sa stane napr. úraz, nedajbože vážny úraz živiteľovi rodiny , alebo dieťaťu  ?

 

Pravdou je, že v detských poisteniach sú veľa krát  krytí aj rodičia, ale väčšinou krytí obmedzene. Napr. iba na invaliditu, alebo iba na smrť, alebo na kombináciu týchto dvoch rizík s tým, že toto krytie je s pravidla naviazané na dosporenie poistenej zmluvy dieťaťu .

Tzn. že ak by napríklad rodič zomrel, poisťovňa dosporí dohodnutú sumu dieťaťu až dokonca trvania zmluvy. V našom príklade je to sporenie 20 € mesačne  .

Ale je týmto dieťa zabezpečené ? Čo ostatné výdavky spojené s dieťaťom až do jeho osamostatnenia ?

Faktom je, že

          detské poistenie nemôže nahradiť  kvalitné poistenie rodičov  .

 

Je pochopiteľné . Rodičia chcú dieťaťu to najlepšie a tak veľa krát uzatvoria dieťaťu poistenie s tým, že keby sa dieťaťu nedajbože niečo stalo, aby dostalo peniaze z poistky. Ako nejaké bolestné, za ktoré si môže dieťa niečo kúpiť. Áno aj toto môže byť cieľom detského poistenia .

Ale nebolo by lepšie peniaze za platbu detského poistenia radšej niekam usporiť  a mať ich pre dieťa takpovediac isté ?   Pretože pokiaľ nedôjde počas doby poistenia k plneniu, peniaze zaplatené v poistke za riziká ostanú poisťovni. 

Netvrdím, že poistenie dieťaťa je a priori zlým riešením. Dôležité je zamyslieť  sa  a určiť si,  čo je dôležité v súvislosti so zabezpečneím detí, pre tých ktorých rodičov .

Ak poistenie detí, tak ako nadstavba rodinných financií, nie ich základom .

 

Odporúčanie:

  • Ak uvažujete o uzatvorení sporenia pre vaše dieťa cez poistenie, alebo vás k tomu  niekto „motivuje“ vedzte, že na 100 % vyhodíte časť nasporených peňazí z okna resp. necháte ich poisťovni .

 

  • Ak už dlhšie ( niekoľko rokov )  sporíte dieťaťu v poistke neznamená to, že by ste ju mali ísť rýchlo zrušiť. Po zaplatení úvodných nákladov to už nemusí byť najlepšie riešenie. Každý detský produkt tej ktorej poisťovne je iný a v takomto prípade je dôležité správne prepočítať, čo sa viac oplatí. Zrušenie, prípadne tzv. splatený stav , alebo ponechanie naďalej v platnosti. Poraďte sa s odborníkom .

 

  • Ak chcete uzatvoriť, alebo už máte uzatvorené poistenie pre vaše dieťa a sami poistení nie ste, zvážte čo je pre vás a vaše deti z pohľadu poistenia najdôležitejšie v súvislosti s informáciami uvedenými v článku .

 

  • Ak ste aj vy sami poistení , neznamená že je to v súvislosti s vašimi deťmi v  poriadku. Podstatné je čo obsahuje vaša poistná zmluva. Ak si nie ste istí tým, čo je vo vašej zmluve a či dostatočne zabezpečuje aj vaše deti, stretnite sa s vašim poistným agentom, alebo finančným konzultantom, aby vám vašu zmluvu vyhodnotil.

 

Ak hľadáte ďalšie informácie k sporeniu, alebo poisteniu pre vaše dieťa, alebo sa potrebujete poradiť, rád vám pomôžem ak vyplníte kontaktný formulár, alebo mi zavoláte na 0905 506 826 .

 

                                   Stanislav Jendrišák

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .