Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

3 tipy na čo si dať pozor ak máte poistenie nehnuteľnosti . O jednom z nich určite ani netušíte .

59764263_s.jpg Poistenie nehnuteľnosti, domu a bytu .

Ak ste uzatvorili poistenie nehnutenosti znamená to, že máte zodpovedný prístup ku vášmu majetku. 

Avšak mať uzatvorenú ( podpísanú) zmluvu a byť poistený môžu byť dve rozdielne veci a nielen  pri poistení nehnuteľnosti ale napr. aj v PZP a alebo v životnom poistení.

Ale späť k nehnuteľnostiam. 

 

Na čo si treba dať pri poistení nuhnuteľnosti pozor ?

 

1. Zmena vlastníka nehnuteľnosti . 

 

Pri  poistení nehnuteľnosti je dôležité vedieť, že zmenou vlastníka nehnuteľnosti poistenie nehnuteľnosti ( domu , bytu )  automaticky zaniká zo zákona .

 

Veľa krát napríklad deti nadobudnú do svojho  vlastníctva nehnuteľnosti svojich rodičov, darovaním, prípadne iným spôsobom  respektíve sa zmení vlastníctvo nehnuteľnosti v rodine, medzi súrodencami, alebo aj  vlastníctvo nehnuteľnosti medzi cudzími ľuďmi.

 

Rodičia,  alebo pôvodní majitelia si platia poistenie nehnuteľnosti, ktoré sa môže okrem iného zdať  napr. svojou cenou a podmienkami výhodné,  alebo sa novým vlastníkom nehnuteľnosti nechce podstupovať administratívne obtiaže (  uzatvorenie novej poistnej zmluvy ) a  tak potomkovia ( noví vlastníci) pri takomto prevode nehnuteľnosti  platia ďalej zmluvu, ktorú mali uzatvorenú rodičia resp. pôvodní vlastníci.  

 

Ale noví vlastníci  sa práve  dopustili fatálneho  omylu a napriek tomu, že môžu roky platiť poistnú zmluvu uzatvorenú pôvodnými vlastníkmi, alebo vlastníkom, nebude ich  nehnuteľnoť poistená, pretože pôvodná zmuva automaticky zo zákona zanikla . 

 

Ak by došlo k poistnej udalosti , tak poisťovňa vám odmietne poistné plnenie  .

Znie to trocha nelogicky, pretože poistením nehnuteľnosti je krytá samotná stavba nie osoba, ale zákon nepustí. Zmenou vlastníka poistenie nehnuteľnosti zaniká .

 

 A tak sa každá poisťovňa v takomto prípade rada, ale oprávnene “vyzuje” z poistného plnenia . 

 

Preto ak chcete mať váš dom, alebo byt poistený, pri zmene vlastníka nehnuteľnosti, treba uzatvoriť vždy novú zmluvu poistenia nehnuteľnosti . 

 

2.Viacej vlastníkov nehnuteľnosti a poistenie nenuteľnosti

 

Nie je ojedinelým javom, že niektorý dom, alebo byt vlastnia viacerí vlastníci v nejakom vlastníckom  pomere. Deti  spolu z rodičmi. Súrodenci medzi sebou, alebo dokonca aj cudzí ľudia  spoločne .

 

Stáva sa, že niektorí z vlastníkov ani v nehnuteľnosti nebývajú, alebo im na nehnuteľnosti, až tak nezáleží, alebo sú vlastníci dokonca rozhádaní a majú problém spolu komunikovať. 

 

Napriek tomu, často  jeden z vlastníkov v dobrej viere aby bola nehnuteľnosť zabezpečná uzatvorí a  platí poistenie nehnuteľnosti a ostatní vlastníci sa iba “ vezú” a na poistné ( platbu) ani  neprispievajú .

 

U nehnuteľnosti ktorú vlastní viacero vlastníkov si treba uvedomiť, že v prípade poistnej udalosti sa poistné plnenie  z poistenia nehnuteľnosti vypláca pomerne všetkým vlastníkom, bez ohľadu na to,  kto poistnú  zmluvu uzatvoril, alebo bez ohľadu na to,  kto poistenie nehnuteľnosti v skutočnosti platí .

 

Poistné plnenie poisťovne je viazané na vlastníkov nehnuteľnosti  a tým sa aj peniaze z poistky vyplácajú.

 

S tým treba v takomto prípade počítať a zariadiť sa podľa toho.

 

3.Začiatok účinnosti  zmluvy  poistenia nehnuteľnosti

 

Začiatok zmluvy  poistenia  nehnuteľnosti  po jej podpise, kedy je už naozaj poistná zmluva aj platná,  môže byť u každej poisťovne rôzny .

 

Tzn. že podpis zmluvy neznamená, že je naša nehnuteľnosť ihneď automaticky poistená.

 

Niektoré poisťovne uznávajú začiatok účinnosti   poistenia nehnuteľnosti automaticky, od dátumu uvedeného na zmluve bez ohľadu na to, či je vykonaná platba poistného.

 

Iné  poisťovne však majú začiatok účinnosti poistnej zmluvy poistenej nehnuteľnosti viazaný na zaplatené poistné. Tzn. že kým klient nezaplatí predpísané poistné ( platbu), tak zmluva nie je účinná, teda  nie je platná a ak by došlo v takom čase k poistnej udalosti poisťovňa by neplnila.

 

Keďže smola nechodí po horách , tak práve v takom čase, keď ešte nie je   poistenie nehnuteľnosti platné, môže dôjsť k poistnej udalosti.

Preto ak uzatvárate poistenie nehnuteľnosti dajte si pozor a dajte si  riadne vysvetliť od  kedy ( od akého dátumu alebo za akých podmienok) je vaša nehnuteľnosť už poistnou zmluvou riadne krytá a môžete kľudne spávať , pretože v prípade poistnej udalosti by naozaj došlo k plneniu zo strany poisťovne.

 

Ak sa potrebujete poradiť o poistení vašej nehnuteľnosti som vám k dispozícii ak vyplníte kontaktný formulár alebo mi zavoláte na 0905 506 826. Rád sa vám budem venovať. :-)

 

Ak sa vám článok páčil  môžete lajknúť  na facebooku tlačítkom dole pod článkom.

 

                                                                   Stanislav Jendrišák

 

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?