Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

3 tipy na čo si dať pozor ak máte poistenie nehnuteľnosti . O jednom z nich určite ani netušíte .

59764263_s.jpg Poistenie nehnuteľnosti, domu a bytu .

Ak ste uzatvorili poistenie nehnutenosti znamená to, že máte zodpovedný prístup ku vášmu majetku. 

Avšak mať uzatvorenú ( podpísanú) zmluvu a byť poistený môžu byť dve rozdielne veci a nielen  pri poistení nehnuteľnosti ale napr. aj v PZP a alebo v životnom poistení.

Ale späť k nehnuteľnostiam. 

 

Na čo si treba dať pri poistení nuhnuteľnosti pozor ?

 

1. Zmena vlastníka nehnuteľnosti . 

 

Pri  poistení nehnuteľnosti je dôležité vedieť, že zmenou vlastníka nehnuteľnosti poistenie nehnuteľnosti ( domu , bytu )  automaticky zaniká zo zákona .

 

Veľa krát napríklad deti nadobudnú do svojho  vlastníctva nehnuteľnosti svojich rodičov, darovaním, prípadne iným spôsobom  respektíve sa zmení vlastníctvo nehnuteľnosti v rodine, medzi súrodencami, alebo aj  vlastníctvo nehnuteľnosti medzi cudzími ľuďmi.

 

Rodičia,  alebo pôvodní majitelia si platia poistenie nehnuteľnosti, ktoré sa môže okrem iného zdať  napr. svojou cenou a podmienkami výhodné,  alebo sa novým vlastníkom nehnuteľnosti nechce podstupovať administratívne obtiaže (  uzatvorenie novej poistnej zmluvy ) a  tak potomkovia ( noví vlastníci) pri takomto prevode nehnuteľnosti  platia ďalej zmluvu, ktorú mali uzatvorenú rodičia resp. pôvodní vlastníci.  

 

Ale noví vlastníci  sa práve  dopustili fatálneho  omylu a napriek tomu, že môžu roky platiť poistnú zmluvu uzatvorenú pôvodnými vlastníkmi, alebo vlastníkom, nebude ich  nehnuteľnoť poistená, pretože pôvodná zmuva automaticky zo zákona zanikla . 

 

Ak by došlo k poistnej udalosti , tak poisťovňa vám odmietne poistné plnenie  .

Znie to trocha nelogicky, pretože poistením nehnuteľnosti je krytá samotná stavba nie osoba, ale zákon nepustí. Zmenou vlastníka poistenie nehnuteľnosti zaniká .

 

 A tak sa každá poisťovňa v takomto prípade rada, ale oprávnene “vyzuje” z poistného plnenia . 

 

Preto ak chcete mať váš dom, alebo byt poistený, pri zmene vlastníka nehnuteľnosti, treba uzatvoriť vždy novú zmluvu poistenia nehnuteľnosti . 

 

2.Viacej vlastníkov nehnuteľnosti a poistenie nenuteľnosti

 

Nie je ojedinelým javom, že niektorý dom, alebo byt vlastnia viacerí vlastníci v nejakom vlastníckom  pomere. Deti  spolu z rodičmi. Súrodenci medzi sebou, alebo dokonca aj cudzí ľudia  spoločne .

 

Stáva sa, že niektorí z vlastníkov ani v nehnuteľnosti nebývajú, alebo im na nehnuteľnosti, až tak nezáleží, alebo sú vlastníci dokonca rozhádaní a majú problém spolu komunikovať. 

 

Napriek tomu, často  jeden z vlastníkov v dobrej viere aby bola nehnuteľnosť zabezpečná uzatvorí a  platí poistenie nehnuteľnosti a ostatní vlastníci sa iba “ vezú” a na poistné ( platbu) ani  neprispievajú .

 

U nehnuteľnosti ktorú vlastní viacero vlastníkov si treba uvedomiť, že v prípade poistnej udalosti sa poistné plnenie  z poistenia nehnuteľnosti vypláca pomerne všetkým vlastníkom, bez ohľadu na to,  kto poistnú  zmluvu uzatvoril, alebo bez ohľadu na to,  kto poistenie nehnuteľnosti v skutočnosti platí .

 

Poistné plnenie poisťovne je viazané na vlastníkov nehnuteľnosti  a tým sa aj peniaze z poistky vyplácajú.

 

S tým treba v takomto prípade počítať a zariadiť sa podľa toho.

 

3.Začiatok účinnosti  zmluvy  poistenia nehnuteľnosti

 

Začiatok zmluvy  poistenia  nehnuteľnosti  po jej podpise, kedy je už naozaj poistná zmluva aj platná,  môže byť u každej poisťovne rôzny .

 

Tzn. že podpis zmluvy neznamená, že je naša nehnuteľnosť ihneď automaticky poistená.

 

Niektoré poisťovne uznávajú začiatok účinnosti   poistenia nehnuteľnosti automaticky, od dátumu uvedeného na zmluve bez ohľadu na to, či je vykonaná platba poistného.

 

Iné  poisťovne však majú začiatok účinnosti poistnej zmluvy poistenej nehnuteľnosti viazaný na zaplatené poistné. Tzn. že kým klient nezaplatí predpísané poistné ( platbu), tak zmluva nie je účinná, teda  nie je platná a ak by došlo v takom čase k poistnej udalosti poisťovňa by neplnila.

 

Keďže smola nechodí po horách , tak práve v takom čase, keď ešte nie je   poistenie nehnuteľnosti platné, môže dôjsť k poistnej udalosti.

Preto ak uzatvárate poistenie nehnuteľnosti dajte si pozor a dajte si  riadne vysvetliť od  kedy ( od akého dátumu alebo za akých podmienok) je vaša nehnuteľnosť už poistnou zmluvou riadne krytá a môžete kľudne spávať , pretože v prípade poistnej udalosti by naozaj došlo k plneniu zo strany poisťovne.

 

Ak sa potrebujete poradiť o poistení vašej nehnuteľnosti som vám k dispozícii ak vyplníte kontaktný formulár, alebo mi zavoláte na 0905 506 826. Rád sa vám budem venovať. :-)

 

Ak sa vám článok páčil  môžete lajknúť  na facebooku tlačítkom dole pod článkom.

 

                                                                   Stanislav Jendrišák

 

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .