Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Ako na poistenie majetku proti škodám spôsobených vetrom ?

Snímka obrazovky 2020-02-19 o 15.29.48.png poistenie majetku proti škodám spôsobených vetrom

Poistenie nášho  majetku sa týka rôznych poistných rizík, ale väčšinu vážnych poistných udalostí spôsobujú tzv. živly. 

V posledných rokoch nás často trápi jeden zo živlov, silný vietor. Prináša zvýšené riziko poškodenia majetku. Ako správne poistiť majetok pred týmto rizikom?

 

 

Čoho sa majetkové poistenie proti vetru týka?

 

    V rámci majetkového poistenia môžeme poistiť autá, nehnuteľnosť a domácnosť. Autá máme poistené v rámci povinného zmluvného poistenia, novšie autá i v rámci havarijného poistenia.

   Nehnuteľnosti a domácností nám zasa kryjú samostatné poistné produkty. To či máme kryté i riziká spôsobené vetrom záleží väčšinou od správneho výberu balíčka krytia. 

 

   Väčšina klientov robí chybu - povinné zmluvné poistenie si uzatvára len na základné povinné krytie (poistenie škôd na zdraví a majetku). Tento "základ" však nekryje škody spôsobené vetrom! Auto nám počas prevádzky môže ohrozovať pád stromov a rôzne letiace predmety.

   Odporúčam, najmä v prípadoch ak klient denné používa auto alebo je na prevádzke auta závislý, pripoistiť si živelné riziko. Práve toto riziko pokrýva škody spôsobené vetrom, ale tiež iné riziká (napr. krupobitie, povodeň, záplavu apod.).


Cenu živelného pripoistenia k PZP môžete mať už od 9,- Eur ročného poistného! 

 

   V prípade havarijného poistenia živelné poistenie väčšinou býva kryté automaticky v základe. Môžete sa však stretnúť i s možnosťou, že živel sa pripoisťuje samostatne, alebo je z dôvodu požiadavky klienta na čo najnižšiu cenu havarijného poistenia živel vyňatý z poistného krytia, ale klient sa o to ani nedozvie.

 

   V rámci poistenia nehnuteľností a domácností sa väčšinou stretnete s balíkovým poistením. V prípade výberu správneho krytia je riziko škôd spôsobených vetrom pokryté. Odporúčam vybrať si vždy aspoň stredný balík poistného krytia. 

 

 

Aká je definícia vetra v majetkovom poistení ?

 

     Väčšinou sa v poistení majetku proti vetru stretnete s definícou, ktorá obsahuje min. rýchlosť vetra 75 km/h – ide o víchricu. Dnes, tie lepšie poisťovne kryjú i škody spôsobené búrlivým vetrom od 60 km/h a dokonca sa môžete stretnúť s možnosťou poistenia škôd prudkým vetrom od 54 km/h.

     Výber rýchlosti, resp. sily vetra je dôležitý údaj, keďže podľa neho sa riadi likvidácia pri riešení škodových udalostí. V prípade zistenia poisťovne, že v oblasti vzniku poistnej udalosti bol nižší stupeň sily vetra ako je v definícii, vzniká riziko, že klient nedostane poistné plnenie. Ideálne je vybrať si taký poistný produkt, ktorý má definovaný čo najnižší stupeň sily vetra.


Aké sú stupne sily vetra a aké škody môže spôsobiť?
Stupeň*, pomenovanie a rýchlosť vetra

 • 0, bezvetrie 0-1 km/h 
 • 1, vánok 1-5 km/h
 • 2, slabý vietor 6-11 km/h
 • 3, mierny vietor 12-19 km/h
 • 4, dosť čerstvý vietor 20-28 km/h
 • 5, čerstvý vietor 29-38 km/h
 • 6, silný vietor 39-49 km/h
 • 7, prudký vietor 50-61 km/h 
 • 8, búrlivý vietor 62-74 km/h
 • 9, víchrica 75-88 km/h - vietor spôsobuje menšie škody na stavbách, strháva komíny a škridly, zo stromov sa odlamujú hrubšie konáre
 • 10, silná víchrica 89-102 km/h - vyvracia celé stromy, spôsobuje väčšie škody na stavbách
 • 11, mohutná víchrica 103-117 km/h - mnoho stromov je vyvrátených alebo zlomených, spôsobuje rozsiahle materiálne škody
 • 12, orkán (podľa výskytu sa nazýva hurikán, tajfún, cyklón) 118-133 km/h - ničivé účinky

*Beaufortova stupnica sily vetra

 

   Asi najčastejším poškodením majetku silou vetra je poškodenie striech domov, presklenia nehnuteľností, poškodenia majetku  pádom stromov, poškodenie vonkajších súčastí nehnuteľností, prípadne poškodenenie letiacimi predmetmi ktoré sa vzniesli silou vetra.  

   Rozhodujúcim pre plnenie zo strany poisťovne je to, či máte vo svojej poistnej zmluve vietor vôbec zahrnutý a ak áno, tak na akú silu vetra je váš majetok poistkou krytý.

 

Ak  potrebujete poradiť s poistením vozidla alebo majetku  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem bezplatne venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-)

    Na odoberanie podobných článkov o peniazoch sa môžete prihlásiť cez žlté tlačítko  pod článkom .

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .