Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Ako na poistenie majetku proti škodám spôsobených vetrom ?

Snímka obrazovky 2020-02-19 o 15.29.48.png poistenie majetku proti škodám spôsobených vetrom

Poistenie nášho  majetku sa týka rôznych poistných rizík, ale väčšinu vážnych poistných udalostí spôsobujú tzv. živly. 

V posledných rokoch nás často trápi jeden zo živlov, silný vietor. Prináša zvýšené riziko poškodenia majetku. Ako správne poistiť majetok pred týmto rizikom?

 

 

Čoho sa majetkové poistenie proti vetru týka?

 

    V rámci majetkového poistenia môžeme poistiť dom,byt, chatu autá, nehnuteľnosť a domácnosť. Autá máme poistené v rámci povinného zmluvného poistenia, novšie autá i v rámci havarijného poistenia.

   Nehnuteľnosti a domácností nám zasa kryjú samostatné poistné produkty. To či máme kryté i riziká spôsobené vetrom záleží väčšinou od správneho výberu balíčka krytia. 

 

   Väčšina klientov robí chybu - povinné zmluvné poistenie si uzatvára len na základné povinné krytie (poistenie škôd na zdraví a majetku). Tento "základ" však nekryje škody spôsobené vetrom! Auto nám počas prevádzky môže ohrozovať pád stromov a rôzne letiace predmety.

   Odporúčam, najmä v prípadoch ak klient denné používa auto alebo je na prevádzke auta závislý, pripoistiť si živelné riziko. Práve toto riziko pokrýva škody spôsobené vetrom, ale tiež iné riziká (napr. krupobitie, povodeň, záplavu apod.).


Cenu živelného pripoistenia k PZP môžete mať už od 9,- Eur ročného poistného! 

 

   V prípade havarijného poistenia živelné poistenie väčšinou býva kryté automaticky v základe. Môžete sa však stretnúť i s možnosťou, že živel sa pripoisťuje samostatne, alebo je z dôvodu požiadavky klienta na čo najnižšiu cenu havarijného poistenia živel vyňatý z poistného krytia, ale klient sa o to ani nedozvie.

 

   V rámci poistenia nehnuteľností a domácností sa väčšinou stretnete s balíkovým poistením. V prípade výberu správneho krytia je riziko škôd spôsobených vetrom pokryté. Odporúčam vybrať si vždy aspoň stredný balík poistného krytia. 

 

 

Aká je definícia vetra v majetkovom poistení ?

 

     Väčšinou sa v poistení majetku proti vetru stretnete s definícou, ktorá obsahuje min. rýchlosť vetra 75 km/h – ide o víchricu. Dnes, tie lepšie poisťovne kryjú i škody spôsobené búrlivým vetrom od 60 km/h a dokonca sa môžete stretnúť s možnosťou poistenia škôd prudkým vetrom od 54 km/h.

     Výber rýchlosti, resp. sily vetra je dôležitý údaj, keďže podľa neho sa riadi likvidácia pri riešení škodových udalostí. V prípade zistenia poisťovne, že v oblasti vzniku poistnej udalosti bol nižší stupeň sily vetra ako je v definícii, vzniká riziko, že klient nedostane poistné plnenie. Ideálne je vybrať si taký poistný produkt, ktorý má definovaný čo najnižší stupeň sily vetra.


Aké sú stupne sily vetra a aké škody môže spôsobiť?
Stupeň*, pomenovanie a rýchlosť vetra

 • 0, bezvetrie 0-1 km/h 
 • 1, vánok 1-5 km/h
 • 2, slabý vietor 6-11 km/h
 • 3, mierny vietor 12-19 km/h
 • 4, dosť čerstvý vietor 20-28 km/h
 • 5, čerstvý vietor 29-38 km/h
 • 6, silný vietor 39-49 km/h
 • 7, prudký vietor 50-61 km/h 
 • 8, búrlivý vietor 62-74 km/h
 • 9, víchrica 75-88 km/h - vietor spôsobuje menšie škody na stavbách, strháva komíny a škridly, zo stromov sa odlamujú hrubšie konáre
 • 10, silná víchrica 89-102 km/h - vyvracia celé stromy, spôsobuje väčšie škody na stavbách
 • 11, mohutná víchrica 103-117 km/h - mnoho stromov je vyvrátených alebo zlomených, spôsobuje rozsiahle materiálne škody
 • 12, orkán (podľa výskytu sa nazýva hurikán, tajfún, cyklón) 118-133 km/h - ničivé účinky

*Beaufortova stupnica sily vetra

 

   Asi najčastejším poškodením majetku silou vetra je poškodenie striech domov, presklenia nehnuteľností, poškodenia majetku  pádom stromov, poškodenie vonkajších súčastí nehnuteľností, prípadne poškodenenie letiacimi predmetmi ktoré sa vzniesli silou vetra.  

   Rozhodujúcim pre plnenie zo strany poisťovne je to, či máte vo svojej poistnej zmluve vietor vôbec zahrnutý a ak áno, tak na akú silu vetra je váš majetok poistkou krytý.

 

Ak  potrebujete poradiť s poistením vozidla alebo majetku  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem bezplatne venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-)

    Na odoberanie podobných článkov o peniazoch sa môžete prihlásiť cez žlté tlačítko  pod článkom .

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?