Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Najväčšia chyba v rizikovom životnom poistení, nerobíte ju náhodou aj vy?

porovnanie poistenie.jpg rizikové životné poistenie. nastavenie je najdôležitejšie

      Chcem Vám povedať dôležitú informáciu o rizikovom životnom poistení, ktorá akoby na prvý pohľad nedáva zmysel, ale kto ju pochopí a zariadi sa podľa toho, ochráni vo svojej poistke to, čo je najdôležitejšie a dostane z poistky peniaze vtedy, keď to bude najviac potrebovať.

A teraz ten paradox.

Najrozšírenejšia chyba v rizikovom životnom poistení je snažiť sa nastaviť poistku tak aby maximalizovala pravdepodobnosť poistného plnenia.

 

Inak povedané najväčšia chyba je nastaviť si  poistnú zmluvu tak, aby sme dostali poistné plnenie takmer pri akomkoľvek úraze alebo    zdravotnej ťažkosti ( chorobe ), pretože si myslíme , že iba tak sa životné poistenie oplatí.

 

To znamená  chybou je snaha  poistiť si čo najširšiu paletu rizík . Bežný úraz,  bolestné, PN, operácie, kritické choroby, smrť úrazom , uraz v aute, nemocničné odškodné,  oslobodenie od platenia poistného …..

 

Bolo by to fajn mať všetko poistené, ale väčšinou pri uzatváraní životného poistenia máme nejaký finančný strop, teda sumu ktorú sme ochotní za poistenie platiť a vtedy sa začnú robiť kompromisy.

 

    Kompromisy, ktoré pri zvolení množstva pripoistení znamenajú, že ich zahrnutie do poistenia ide na úkor zniženia poistných súm u jednotlivých poistných rizík a to je tá chyba, ktorej sa dopúšťajú nielen poistení ľudia ale aj sprostredkovatelia poistenia.

 

Tzn. poisteného mám toho veľa ale na malé poistné sumy.

 

Zmyslom rizikového životného poistenia by malo byť,  aby nám prinieslo dostatok peňazí vtedy,  keď to budeme najviac potrebovať.

 

To ale znamená zodpovedať si otázku. V akom prípade nastávajú také poistné udalosti, kedy budeme potrebovať dostatok peňazí ?

 

Je to zlomená noha ktorej liečenie znamená  pracovný výpadok tak na dva, tri  mesiace, alebo je to veľmi vážny úraz,  ktorého následky sa už nikdy nevyliečia a náš pracovný výpadok je teda navždy ?

 

S čím to súvisí?

 

V prípade krátkodobého výpadku príjmu či už z chodoby alebo úrazu, vieme tento výpadok ľahko nahradiť tým, že sa môžeme v krátkej dobe vrátiť do práce.

 

Ale pri dlhdobom výpadku príjmu z dôvodu úrazu alebo choroby sa už do práce pravdepodobne nevrátime, alebo  sa vrátime  za veľmi dlhú dobu a tento výpadok príjmu nahradíme ťažko, ak vôbec .

 

Zároveň počas tohto obdobia musíme platiť svoje náklady a výdavky, teda ak si chceme zachovať svoju životnú úroveň.

Príklad:

 

  1. Zlomená noha liečenie spolu s rekonvalescenciou 3 mesiace.

 

Príjem poisteného 800 eur mesačne

 

PN zo sociálnej poisťovne cca 560 eur mesačne .

 

Za 3 mesiace liečenia  poistený stratí:

 

800 x 3 - 560 x 3 = 720 eur

 

 

2.   Vážny úraz alebo choroba ktoré vedú vo veku 35 rokov k plnej invalidite .

 

     Príjem poisteného 800 eur mesačne.

 

Invalidný dôchodok  odhad cca 400  eur. 

 

Za 360  mesiacov (30x12 ) do odchodu na dôchodok tento človek stratí.

 

400 x  360 = 144 000 eur

 

A to nerátam, že počas nasledujúcich tridsiatich rokov by mu mzda ešte rástla takže celková strata by bola oveľa vyššia.

 

Hlavný zmysle rizikového životného poistenia

 

   Zmyslom poistenia by teda v prvom rade mala byť ochrana našej pracovnej schopnosti hlavne pri dlhodobom výpadku príjmu, pretože vtedy ostaneme odkázaní len:

 

  • na sociálne dávky
  • na to čo sme ako majetok do vtedy nadobudli 
  • a na životné poistenie ak ho máme

 

Väčšina ľudí sa poisťuje práve kvôli tomu, že pre tento prípad nemajú dostatočný majetok inak by vlastne poistenie nepotrebovali.

 

Ale životné poistenie nestačí len mať, ale treba mať v ňom tieto vážne straty poistené a poistené  v dostatočnej výške.

 

Dostať pri zlomenine pár stoviek je síce fajn, ale ak rovnako dostaneme pár stoviek pri trvalej invalidite spôsobenej úrazom alebo chorobou, tak to už asi fajn nebude, pretože nám to nevyrieši vážnu finančnú újmu, ktorú  v takom prípade utrpíme.

 

 

Najväčšia chyba v rizikovom životnom poistení

 

Takže najväčšia chyba pri životnom poistení je poisťovať si krátkodobé výpadky príjmu na úkor tých dlhodobých.

 

Je lepšie oželieť to, že v prípade zlomenej nohy nedostanem z poistky pár stovák, ako sa dostať do situácie, že keď mi tú nohu napr. pri autonehode odtrhne a dostanem 5 000 eur ktoré mi ale finančne viac menej  nič neriešia.

 

V takom prípade budem potrebovať dostať  namiesto pár tisíc skôr niekoľko desiatok tisíc, alebo státisíce aby som mohol ďalej dôstojne žiť.

 

    Preto nastavenie rizikového životného poistenia treba začať od dobrého vykrytia dlhodobých výpadkov príjmu smerom k tým krátkodobým, ak tie krátkodobé kryť vôbec, pretože krátkodobé výpadky príjmu by sme mohli vykryť napríklad vytvorením si finančnej rezervy.

 

Potrebujete pomôcť s rizikovým životným poistením? Napíšte mi a dohodnite si bezplatnú konzultáciu. Stačí ak vyplníte kontaktný formulár .

Pokiaľ sa vám článok páčil potešíte ma svojim lajkom pod článkom, prípadne ak chcete dostávať podobné články pravidelne stačí stlačiť žlté tlačítko pod článkom.

 

Stanislav Jendrišák

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?