Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Toto Vám môže ušetriť peniaze z Vašej hypotéky. Refinancujte s rozumom.

foto k clanku 1% poplatok.jpg Refinancujte hypotéku s rozumom

Desiatky eur mesačne môžete ušetriť ak refinancujete svoju hypotéku. Ale tiež môžete nejaké peniaze stratiť, pokiaľ unáhlene zareagujete zmenu výšky poplatkov za predčasné splatenie hypotéky z pôvodných cca 5% na 1% zo splácaného zostatku úveru . Zmena platí aj spätne na všetky hypotekárne úvery poskytnuté v minulosti.

Čo to vlastne znamená ?

 

Starú hypotéku s vyšším percentom úročenia je možné  vyplatiť novou hypotékou s nižším úrokom a tým si ihneď výrazne znížiť mesačnú splátku .

Toto sa už môže oplatiť práve kvôli zníženému 1% poplatku za predčasné splatenie. Nemusí to však byť výhodné pre každého. Všetko je potrebné individuálne prepočítať. Pretože do úvahy je potrebné zobrať aj ďalšie možné poplatky a parametre  spojené so zmenou hypotéky .

 

Prečo zmena hypotéky nie je pre všetkých výhodná ?

 

Ďalšími  nákladmi okrem 1% poplatku za predčasné splatenie pri takejto zmene  môžu byť napr. poplatok za vklad do katastra 66 €, možný poplatok  za poskytnutie novej hypotéky cca do 1% alebo  poplatok súvisiaci so znaleckým posudkom, prípadne poplatok za vyčíslenie zostatku“ starého“ úveru účtovaného bankou.

Ďalší parameter , doba fixácie „starej“ hypotéky má vplyv na to, že k výročiu fixácie úrokovej sadzby je možné úver vyplatiť bez poplatku tzn.  ušetriť poplatok 1% , ale podstatná je doba kedy fixácia tomu ktorému klientov končí.

Najlepšie bude ukázať si to na príklade .

Príklad hypotéky 1 :

Peter si zobral pred dvoma rokmi hypotekárny úver v hodnote 50 000 € s fixáciou 5 rokov a úrokovu sadzbou 3,5% na 30 rokov . Splátka jeho úveru je momentálne 224,52 €

Aktuálne po 21.3. mu iná banka ponúka úver na refinancovanie tejto hypotéky s úrokom 1,8% . Oplatí sa mu refinancovať ?

Aktuálny zostatok Petrovho  úveru  je cca 48 000 € so splatnosťou na 28 rokov a úrokom 1,8% by mu vychádzala nová splátka 181,97€. Tzn. rozdiel oproti pôvodnej splátke 224,52-181,97=42,55 €

Koľko ušetrí ?

Znížením splátky ušetrí  42,55 € x 36 mesiacov do konca fixácie = 1531,80 €

Od ušetreného odpočítajme poplatky 1531,80€ – 480€  /1% pokuta/ -66 € /kataster/ - 150 € /poplatok za vyčíslenie zostatku starého úveru / = 835,80 € je úspora

PETROVI SA REFINANCOVANIE OPLATÍ

 

Príklad  hypotéky 2 :

Tomáš si zobral pred štyrmi rokmi hypotekárny úver v hodnote 50 000 € s fixáciou 5 rokov a úrokovu sadzbou 4% na 30 rokov . Splátka jeho úveru je momentálne 238,71 €

Aktuálne po 21.3. mu iná banka ponúka úver na refinancovanie tejto hypotéky s úrokom 1,8% . Oplatí sa mu refinancovať ?

Aktuálny zostatok Tomášovho  úveru  je cca 46 200 € so splatnosťou na 26 rokov a úrokom 1,8% by mu vychádzala nová splátka 185,53€. Tzn. rozdiel oproti pôvodnej splátke 238,71 €-185,53 €=53,18 €

Koľko ušetrí ?

Znížením splátky ušetrí  55,18 € x 12 mesiacov do konca fixácie = 638,16 €

Od ušetreného odpočítajme poplatky 638,16€ – 462€  /1% pokuta/ -66 € /kataster/ - 150 € /poplatok za vyčíslenie zostatku starého úveru / = - 39,84  € je strata

TOMÁŠOVI SA REFINANCOVANIE NEOPLATÍ

 

Pozor !

1. Počítať úsporu na splátke za celú zostávajúcu dobu splácania úveru nie je korektné napr. v príklade č. 2 to je 26 rokov. Korektné je počítať úsporu na splátke do konca najbližšieho výročia fixácie úrokovej sadzby.  ( v  príklade č.2 je to 12 mesiacov )

2. Ak máte úver so štátnym príspevkom pre mladých toho sa týkajú osobitné podmienky pri predčasnom splatení. Preto treba byť obozretnejší v tom, kedy sa predčasné splatenie oplatí. Aj keď zmena  21.3. 2016 sa úverov so štátnym príspevkom pre mladých veľmi nedotkne, pretože takéto úvery bolo možné počas poberania príspevku predčasne splatiť aj doteraz s nulovým poplatkom .

 

Ako by ste sa mali zachovať ?

1. Dať si prepočítať vašu hypotéku človeku ktorý sa v tom vyzná .

2. Ak je to výhodné čo najrýchlejšie zrealizovať refinancovanie úveru .

3. Ak to teraz výhodné nie je, počkať na výročie fixácie a dojednať lepšie podmienky.

 

Ak bol článok pre vás prínosný môžete mi dať tlačítkom "páči sa mi" pod článkom  like na facebooku, alebo ak chcete viac informácií vyplnte prosím kontaktný formulár tu.

Prípadne si môžete ďalšie informácie prečítať v mojom e-booku " Tipy ako ušetriť na splátkach hypotéky" , ktorý si môžete bezplatne stiahnuť zo stránky www.jetoopeniazoch.sk .

 

 

 

 

 

 

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .