Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Hypotéka s príjmom zo zahraničia

30445795_s.jpg hypotéka s príjmom zo zahraničia

Hypotéka s príjmom zo zahraničia znamená iný prístup bánk ku takémuto klientovi oproti tomu, ak klient dokladuje príjem zo Slovenska.

V čom je hypotéka s príjmom dokladovaným zo zahraničia iná ?

 

Hypotéka s príjmom zo zahraničia nie je v každej  banke

 

     Ak si chce slovák pracujúci v zahraničí zobrať hypotéku na slovensku, musí počítať s tým,  že sa mu môže značne znížiť výber bánk,  ktoré mu budú ochotné hypotéku poskytnúť, bez ohľadu na to, aký vysoký príjem v zahraničí poberá.

1. Niektoré banky neposkytujú hypotéky s príjmom zo zahraničia vôbec. ( napr. Primabanka akceptuje príjmy iba zo Slovenska )

 

2. Niektoré banky obmedzujú hypotéky s príjmom zo zahraničia iba na taký príjem, ktorý je v mene euro. ( napr. OTP )

 

3. Niektoré banky obmedujú uznávaný príjem zo zahraničia iba na úzky okruh vybratých krajín.

 

4. Nie je zahraničný príjem ako zahraničný príjem. Príjem z niektorých krajín hlavne mimoeurópskych má problém akceptovať väčšina bánk.

 

Odlišnosti pri hypotéke s príjmom so zahraničia oproti príjmu v SR

 

 A/      Banky ktoré poskytujú hypotéky s príjmom dokladovaným so zahraničia obedzujú výšku poskytovaného úveru k tzv. LTV. 

LTV je percentuálny údaj, ktorý vyjadruje koľko percent z hodnoty nehnuteľnosti je banka ochotná klientovi poskytnúť. Hodnota nehnuteľnosti vychádza zo znaleckého ohodnotenia akceptovaného bankou .

     Tzn. napríklad . Napriek tomu, že je ešte stále možnosť financovania kúpy nehnuteľnosti do 90% LTV, tak pri príjme zo zahraničia môže banka obmedzovať poskytnutie hypotéky na max . 70% alebo 80% LTV.  Na tento údaj má vplyv aj účel hypotéky. 

 

Napr. pri bezúčelovej hypotéke môže byť LTV v niektorých bankách aj nižšie.

 

B/   Treba sa pripraviť na väčšiu administráciu ako pri hypotéke s príjmom zo Slovenska.

 

       Napríklad:

  • nutnosť doložiť pracovnú zmluvu
  • výpisy z účtu kam chodí výplata
  • výplatné pásky
  • potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ( tlačivo dá banka )
  • telefonické alebo mailové overenie údajov u zamestnávateľa pracovníkmi banky
  • a iné podľa podmienok tej ktorej banky

 

Na čo sa pri hypotéke s príjmom zo zahraničia pripraviť?

 

  Určite je nutné, aby vám výplata chodila na účet. Banky neakceptujú vyplácanie zahraničnej mzdy tzv. cash .

  Pokiaľ dostávate výplatu “ na ruku” tak sa treba so zamestnávateľom najskôr dohodnúť, aby bola výplata potrebný počet mesiacov zasielaná na účet ( niekedy stačí 2 mesiace ) a až potom žiadať banku o hypotéku.

  Minimálna doba pracovného pomeru u posledného zamestnávateľa môže byť dlhšia ako v SR . V SR stačí v niektorých bankách 4 mesiace, ale pri príjme zo zahraničia to môže byť až 13 mesiacov.

 

     Sezónne zamestávanie v zahraničí, alebo prerušovaný pracovný pomer z dôvôdu sezónnosti hoci aj opakovane u jedného zamestnávateľa, je z pohľadu hypotéky s príjmom zo zahraničia problém. Banky vyžadujú potrebný počet mesiacov súvislého zamestnania . Teda napríklad spomínaných 13 mesiacov bez prerušenia.

     So skúseností, veľa zahraničných zamestnávateľov nerado vypĺňa nejaké tlačivá napr. nutné potvrdenie o príjme pre banku. Preto treba dohliadnuť, aby zahraničný zamestnávateľ vyplnil tlačivo kompletne , čitateľne a správne ( všetky relevantné kolónky). Častokrát chýba napr. registračné číslo firmy ( niečo ako IČO v SR ) alebo kontakt na firmu a pod .

     Na Slovensku sa už od zamestnancov napríklad potvrdenie o príjme vo väčšine prípadov nevyžaduje, pretože výšku príjmu si banky overujú cez sociálnu poisťovňu SR podľa odvodov .

 

             S hypotékou s príjmom zo zahraničia môžet počítať, AK

pracujete u jedného zamestnávateľa min. 13 mesiacov, máte dostatočný príjem ktorý vám chodí na účet, pracujete v  krajine EU resp. v krajne Europskeho kontinentu a stačí vám 80% z hodnoty nehnuteľnosti ( kúpnej ceny).

 

Ako si vybrať banku na hypotéku s príjmom zo zahraničia 

 

     Viac menej máte dve možnosti. Buď si prejdete osobne všetky banky a zistíte si ich aktuálne podmienky, čo môže byť vzhľadom na vzdialenosť problém, alebo sa  obrátite na hypotekárneho špecialistu .

     Výber banky podlieha spracovaniu individuálnych konkrétnych údajov každého kto dokladuje príjem so zahraničia . Výber najlepšej banky sa teda nedá paušalizovať. Nie len kvôli individuálnosti , ale aj kvôli tomu, že v bankách sa podmienky neustále dynamicky menia a to čo platilo včera, dnes už platiť nemusí.

     Ak vás čaká hypotéka so zahraničným príjmom,  asi najlepším riešením  je nájsť si odborníka , ktorý vám s výberom správnej banky poradí v konkrétnom danom čase a okrem toho, môže  byť pre vás výhodou, že väčšinou vzhľadom na vzdialenosť zahraničného pôsobenia  a sťaženého osobného angažovania  sa vám takýto odborník pomôže s vybavovaním formalít na diaľku .

     Ak  pracujete v zahraničí a hľadáte pomoc s hypotékou , alebo sa potrebnujete o takejto hypotéke poradiť,  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-)

    Na odoberanie podobných článkov o peniazoch sa môžete prihlásiť cez tlačítko pod článkom .

 

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .