Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných produktoch.

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Hypotéka s príjmom zo zahraničia

30445795_s.jpg hypotéka s príjmom zo zahraničia

Hypotéka s príjmom zo zahraničia znamená iný prístup bánk ku takémuto klientovi oproti tomu, ak klient dokladuje príjem zo Slovenska.

V čom je hypotéka s príjmom dokladovaným zo zahraničia iná ?

 

Hypotéka s príjmom zo zahraničia nie je v každej  banke

 

     Ak si chce slovák pracujúci v zahraničí zobrať hypotéku na slovensku, musí počítať s tým,  že sa mu môže značne znížiť výber bánk,  ktoré mu budú ochotné hypotéku poskytnúť, bez ohľadu na to, aký vysoký príjem v zahraničí poberá.

1. Niektoré banky neposkytujú hypotéky s príjmom zo zahraničia vôbec. ( napr. Primabanka akceptuje príjmy iba zo Slovenska )

 

2. Niektoré banky obmedzujú hypotéky s príjmom zo zahraničia iba na taký príjem, ktorý je v mene euro. ( napr. OTP )

 

3. Niektoré banky obmedujú uznávaný príjem zo zahraničia iba na úzky okruh vybratých krajín.

 

4. Nie je zahraničný príjem ako zahraničný príjem. Príjem z niektorých krajín hlavne mimoeurópskych má problém akceptovať väčšina bánk.

 

Odlišnosti pri hypotéke s príjmom so zahraničia oproti príjmu v SR

 

 A/      Banky ktoré poskytujú hypotéky s príjmom dokladovaným so zahraničia obedzujú výšku poskytovaného úveru k tzv. LTV. 

LTV je percentuálny údaj, ktorý vyjadruje koľko percent z hodnoty nehnuteľnosti je banka ochotná klientovi poskytnúť. Hodnota nehnuteľnosti vychádza zo znaleckého ohodnotenia akceptovaného bankou .

     Tzn. napríklad . Napriek tomu, že je ešte stále možnosť financovania kúpy nehnuteľnosti do 90% LTV, tak pri príjme zo zahraničia môže banka obmedzovať poskytnutie hypotéky na max . 70% alebo 80% LTV.  Na tento údaj má vplyv aj účel hypotéky. 

 

Napr. pri bezúčelovej hypotéke môže byť LTV v niektorých bankách aj nižšie.

 

B/   Treba sa pripraviť na väčšiu administráciu ako pri hypotéke s príjmom zo Slovenska.

 

       Napríklad:

  • nutnosť doložiť pracovnú zmluvu
  • výpisy z účtu kam chodí výplata
  • výplatné pásky
  • potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ( tlačivo dá banka )
  • telefonické alebo mailové overenie údajov u zamestnávateľa pracovníkmi banky
  • a iné podľa podmienok tej ktorej banky

 

Na čo sa pri hypotéke s príjmom zo zahraničia pripraviť?

 

  Určite je nutné, aby vám výplata chodila na účet. Banky neakceptujú vyplácanie zahraničnej mzdy tzv. cash .

  Pokiaľ dostávate výplatu “ na ruku” tak sa treba so zamestnávateľom najskôr dohodnúť, aby bola výplata potrebný počet mesiacov zasielaná na účet ( niekedy stačí 2 mesiace ) a až potom žiadať banku o hypotéku.

  Minimálna doba pracovného pomeru u posledného zamestnávateľa môže byť dlhšia ako v SR . V SR stačí v niektorých bankách 4 mesiace, ale pri príjme zo zahraničia to môže byť až 13 mesiacov.

 

     Sezónne zamestávanie v zahraničí, alebo prerušovaný pracovný pomer z dôvôdu sezónnosti hoci aj opakovane u jedného zamestnávateľa, je z pohľadu hypotéky s príjmom zo zahraničia problém. Banky vyžadujú potrebný počet mesiacov súvislého zamestnania . Teda napríklad spomínaných 13 mesiacov bez prerušenia.

     So skúseností, veľa zahraničných zamestnávateľov nerado vypĺňa nejaké tlačivá napr. nutné potvrdenie o príjme pre banku. Preto treba dohliadnuť, aby zahraničný zamestnávateľ vyplnil tlačivo kompletne , čitateľne a správne ( všetky relevantné kolónky). Častokrát chýba napr. registračné číslo firmy ( niečo ako IČO v SR ) alebo kontakt na firmu a pod .

     Na Slovensku sa už od zamestnancov napríklad potvrdenie o príjme vo väčšine prípadov nevyžaduje, pretože výšku príjmu si banky overujú cez sociálnu poisťovňu SR podľa odvodov .

 

             S hypotékou s príjmom zo zahraničia môžet počítať, AK

pracujete u jedného zamestnávateľa min. 13 mesiacov, máte dostatočný príjem ktorý vám chodí na účet, pracujete v  krajine EU resp. v krajne Europskeho kontinentu a stačí vám 80% z hodnoty nehnuteľnosti ( kúpnej ceny).

 

Ako si vybrať banku na hypotéku s príjmom zo zahraničia 

 

     Viac menej máte dve možnosti. Buď si prejdete osobne všetky banky a zistíte si ich aktuálne podmienky, čo môže byť vzhľadom na vzdialenosť problém, alebo vám môže pomôcť hypotekárny poradca.  

     Výber banky podlieha spracovaniu individuálnych konkrétnych údajov každého kto dokladuje príjem so zahraničia . Výber najlepšej banky sa teda nedá paušalizovať. Nie len kvôli individuálnosti , ale aj kvôli tomu, že v bankách sa podmienky neustále dynamicky menia a to čo platilo včera, dnes už platiť nemusí. A spoliehať sa napr. na informácie zverejňované bankami na internete je ako kúpiť si zubnú protézu cez e-shop.  Každá zubná protéza a aj hypotéka sedí konkrétnemu človeku a nie každému kto ide okolo.

     Ak vás čaká hypotéka so zahraničným príjmom,  asi najlepším riešením  je nájsť si odborníka , ktorý vám s výberom správnej banky poradí v konkrétnom danom čase a okrem toho, môže  byť pre vás výhodou, že väčšinou vzhľadom na vzdialenosť zahraničného pôsobenia  a sťaženého osobného angažovania  sa vám takýto odborník pomôže s vybavovaním formalít na diaľku .

     Ak  pracujete v zahraničí a hľadáte pomoc s hypotékou , alebo sa potrebnujete o takejto hypotéke poradiť,  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-)

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez tlačítko pod článkom .

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

Referencie

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie.

Zatiaľ som nikdy predtým  neskúšala podobnú službu pretože som to nepovažovala za potrebné. Ale po skúsenosti s p. Jendrišákom som zmenila názor a podobné služby budem určite využívať. V blízkej budúcnosti by som rada využila ďalšiu službu a to - sporenie. 

Našou spoluprácou som dosiahla vybavenie a schválenie hypotekárneho úveru spolu s dofinancovaním finančných prostriedkov na prerábku nehnutelnosti. 

Najviac si vážim ochotu, odbornosť, skvelý prístup a riešenia ktoré pomohli k bezproblémovej kúpe bytu.

So službami p. Ing. Jendrišáka som bola nadmieru spokojná a určite posuniem svoju skúsenosť ďalej. 
 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým mali založené stavebné sporenie, ale časom už bolo nevýhodné. Nevedel som sa zorientovať vo finančných produktoch, tak som sa obrátil na pána Ing. Jendrišáka.

Dohodli sme si stretnutie, kde mi podrobne vysvetlil  čo bude najlepšie. S jeho pomocou som si z pohodlia domova otvoril účet a začal sporiť do ETF fondov. Pri daľšom stretnutí sme vyriešili refinancovanie úveru a pomohol mi nastaviť ll. a lll. pilier. 

Prekvapil ma širokým záberom vedomostí v oblasti financií a ochotou pomôcť. 

Služby p. Ing Jendrišáka určite odporúčam.

Michal V Výpravca

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .