Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných inštitúciách.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Hypotéka s príjmom zo zahraničia

30445795_s.jpg hypotéka s príjmom zo zahraničia

Hypotéka s príjmom zo zahraničia znamená iný prístup bánk ku takémuto klientovi oproti tomu, ak klient dokladuje príjem zo Slovenska.

V čom je hypotéka s príjmom dokladovaným zo zahraničia iná ?

 

Hypotéka s príjmom zo zahraničia nie je v každej  banke

 

     Ak si chce slovák pracujúci v zahraničí zobrať hypotéku na slovensku, musí počítať s tým,  že sa mu môže značne znížiť výber bánk,  ktoré mu budú ochotné hypotéku poskytnúť, bez ohľadu na to, aký vysoký príjem v zahraničí poberá.

1. Niektoré banky neposkytujú hypotéky s príjmom zo zahraničia vôbec. ( napr. Primabanka akceptuje príjmy iba zo Slovenska )

 

2. Niektoré banky obmedzujú hypotéky s príjmom zo zahraničia iba na taký príjem, ktorý je v mene euro. ( napr. OTP )

 

3. Niektoré banky obmedujú uznávaný príjem zo zahraničia iba na úzky okruh vybratých krajín.

 

4. Nie je zahraničný príjem ako zahraničný príjem. Príjem z niektorých krajín hlavne mimoeurópskych má problém akceptovať väčšina bánk.

 

Odlišnosti pri hypotéke s príjmom so zahraničia oproti príjmu v SR

 

 A/      Banky ktoré poskytujú hypotéky s príjmom dokladovaným so zahraničia obedzujú výšku poskytovaného úveru k tzv. LTV. 

LTV je percentuálny údaj, ktorý vyjadruje koľko percent z hodnoty nehnuteľnosti je banka ochotná klientovi poskytnúť. Hodnota nehnuteľnosti vychádza zo znaleckého ohodnotenia akceptovaného bankou .

     Tzn. napríklad . Napriek tomu, že je ešte stále možnosť financovania kúpy nehnuteľnosti do 90% LTV, tak pri príjme zo zahraničia môže banka obmedzovať poskytnutie hypotéky na max . 70% alebo 80% LTV.  Na tento údaj má vplyv aj účel hypotéky. 

 

Napr. pri bezúčelovej hypotéke môže byť LTV v niektorých bankách aj nižšie.

 

B/   Treba sa pripraviť na väčšiu administráciu ako pri hypotéke s príjmom zo Slovenska.

 

       Napríklad:

  • nutnosť doložiť pracovnú zmluvu
  • výpisy z účtu kam chodí výplata
  • výplatné pásky
  • potvrdenie o príjme od zamestnávateľa ( tlačivo dá banka )
  • telefonické alebo mailové overenie údajov u zamestnávateľa pracovníkmi banky
  • a iné podľa podmienok tej ktorej banky

 

Na čo sa pri hypotéke s príjmom zo zahraničia pripraviť?

 

  Určite je nutné, aby vám výplata chodila na účet. Banky neakceptujú vyplácanie zahraničnej mzdy tzv. cash .

  Pokiaľ dostávate výplatu “ na ruku” tak sa treba so zamestnávateľom najskôr dohodnúť, aby bola výplata potrebný počet mesiacov zasielaná na účet ( niekedy stačí 2 mesiace ) a až potom žiadať banku o hypotéku.

  Minimálna doba pracovného pomeru u posledného zamestnávateľa môže byť dlhšia ako v SR . V SR stačí v niektorých bankách 4 mesiace, ale pri príjme zo zahraničia to môže byť až 13 mesiacov.

 

     Sezónne zamestávanie v zahraničí, alebo prerušovaný pracovný pomer z dôvôdu sezónnosti hoci aj opakovane u jedného zamestnávateľa, je z pohľadu hypotéky s príjmom zo zahraničia problém. Banky vyžadujú potrebný počet mesiacov súvislého zamestnania . Teda napríklad spomínaných 13 mesiacov bez prerušenia.

     So skúseností, veľa zahraničných zamestnávateľov nerado vypĺňa nejaké tlačivá napr. nutné potvrdenie o príjme pre banku. Preto treba dohliadnuť, aby zahraničný zamestnávateľ vyplnil tlačivo kompletne , čitateľne a správne ( všetky relevantné kolónky). Častokrát chýba napr. registračné číslo firmy ( niečo ako IČO v SR ) alebo kontakt na firmu a pod .

     Na Slovensku sa už od zamestnancov napríklad potvrdenie o príjme vo väčšine prípadov nevyžaduje, pretože výšku príjmu si banky overujú cez sociálnu poisťovňu SR podľa odvodov .

 

             S hypotékou s príjmom zo zahraničia môžet počítať, AK

pracujete u jedného zamestnávateľa min. 13 mesiacov, máte dostatočný príjem ktorý vám chodí na účet, pracujete v  krajine EU resp. v krajne Europskeho kontinentu a stačí vám 80% z hodnoty nehnuteľnosti ( kúpnej ceny).

 

Ako si vybrať banku na hypotéku s príjmom zo zahraničia 

 

     Viac menej máte dve možnosti. Buď si prejdete osobne všetky banky a zistíte si ich aktuálne podmienky, čo môže byť vzhľadom na vzdialenosť problém, alebo vám môže pomôcť hypotekárny poradca.  

     Výber banky podlieha spracovaniu individuálnych konkrétnych údajov každého kto dokladuje príjem so zahraničia . Výber najlepšej banky sa teda nedá paušalizovať. Nie len kvôli individuálnosti , ale aj kvôli tomu, že v bankách sa podmienky neustále dynamicky menia a to čo platilo včera, dnes už platiť nemusí. A spoliehať sa napr. na informácie zverejňované bankami na internete je ako kúpiť si zubnú protézu cez e-shop.  Každá zubná protéza a aj hypotéka sedí konkrétnemu človeku a nie každému kto ide okolo.

     Ak vás čaká hypotéka so zahraničným príjmom,  asi najlepším riešením  je nájsť si odborníka , ktorý vám s výberom správnej banky poradí v konkrétnom danom čase a okrem toho, môže  byť pre vás výhodou, že väčšinou vzhľadom na vzdialenosť zahraničného pôsobenia  a sťaženého osobného angažovania  sa vám takýto odborník pomôže s vybavovaním formalít na diaľku .

     Ak  pracujete v zahraničí a hľadáte pomoc s hypotékou , alebo sa potrebnujete o takejto hypotéke poradiť,  som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-)

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez tlačítko pod článkom .

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?