Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných inštitúciách.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Na čo si dať pozor pri uzatváraní životného poistenia .

zivotne poistenie.png Uzatvorenie životného poistenia

Počas života uzatvárame veľa rôznych zmlúv.  Zmluvy s dodávateľmi energií, kúpne zmluvy, pracovné zmluvy…

Uzatvorením životného poistenia tiež uzatvárame zmluvu, ktorá je však špecifická tým, že pred jej uzatvorením treba zodpovedať veľa otázok v súvislosti s našim zdravotným stavom a zároveň jej prípadné zmeny v budúcnosti nemusia byť možné resp. môžu byť pre poisteného nevýhodnejšie ako je tomu v čase uzatvárania poistnej zmluvy.

  Uzatvorením životného poistenia väčšinou vstupujeme do zmluvného vzťahu na veľmi dlhé obdobie, spravidla až do dôchodkového veku .

 

Preto je veľmi dôležité zamerať sa pred samotným poistením na tri veci.

 

  1. Veľmi starostlivo zvážiť poistné riziká
  2. Veľmi starostlivo zvážiť výšku poistných súm
  3. Správne vyplniť údaje o zdravotnom stave

 

   Prečo ?

 

   Ak napr. kupujeme auto tak ho kupujeme pre používanie v danom čase a teda vieme aké auto s akými parametrami potrebujeme.

 

Ale životné poistenie ?

 

   Životné poistenie uzatvárame vlastne  v čase  keď ho nepotrebujeme s predpokladom jeho využitia v budúcnosti, pričom ale jeho využitie v budúcnosti môže nastať o veľa, veľa rokov neskôr kedy už môžeme mať iné životné podmienky napr. vyššie príjmy, iné závazky …

 

   Preto treba veľmi dobre nastaviť poistné riziká a poistné sumy, pretože ak nastane potreba plnenia z poistky už sa tieto parametre meniť nedajú.

 

   Zároveň.

 

   Ak by sme chceli v budúcnosti doplniť poistné riziká alebo zvýšiť poistné sumy pretože sa napr. kvôli inflácii zmenila hodnota peňazí, alebo zarábame viacej, tak to nemusí byť možné, pretože sa nám mohol zhoršiť zdravotný stav, čo sa s pribúdajúcim vekom aj dá očakávať.

 

   Zhoršený zdravotný stav znamená vylúčenie jeho dôsledkov pri zmene poistenia alebo dokonca môže znamenať, že poisťovňa nebude so zmenou poistenia súhlasiť ( doplnenie rizík, zvýšenie postných súm).

 

 Správne vyplnenie zdravotného dotazníka znamená úplne a podľa skutočnosti zodpovedať  na otázky o zdravotnom stave.

 

  Niekedy môžeme aj na nejaký zdravotný problém z minulosti zabudnúť, alebo sa môžeme snažiť zľahčovať jeho dôsledky, ale nesprávne vyplnenie údajov môže v budúcnosti znamenať to, že poisťovňa odmietne plnenie hoci si zmluvu platíme celé roky.

 

Prečo na zdravotný dotazník  tak upozorňujem.

 

  Ľudia sa na mňa častokrát obracajú s tým, aby som im posúdil ich životnú poistku. V rámci toho zistím, že poistený človek má dlhodobo nejaké zdravotné problémy, niekedy aj naozaj vážne problémy ale v jeho poistke je čistý zdravotný dotazník, kde sa hovorí, že bol v čase uzatvárania poistnej zmluvy vlastne zdravý.

 

  Veľa krát však nejde o to, že by to daný človek chcel pri uzatváraní poistky zatajovať, ale skôr o to, že sprostredkovateľ poistenia to s klientom poriadne neodkomunikoval.

  Preto je dôležité pri uzatváraní zmluvy životného poistenia skontrolovať si tieto údaje v zdravotnom dotazníku.

   Životné poistenie je o tom, aby sme mohli pokojnejšie spávať pri pomyslení na to, že by sme stratili svoje príjmy kvôli zhoršenému zdravotnému stavu. Ale pre pokojnejší spánok treba pri jeho uzatváraní dobre : 

  • nastaviť poistné riziká
  • nastaviť poistné sumy
  • vyplniť zdravotný dotazník

Ak  potrebujete pomoc s poistením    som vám bezplatne k dispozícii, ak vyplníte kontaktný formulár. Rád sa vám budem venovať.

   Ak sa vám článok páčil, potešíte ma svojím lajkom tlačítkom pod článkom. :-) Alebo ho môžete zdieľať s priateľmi na Facebooku.

    Na odoberanie podobných článkov o financiách sa môžete prihlásiť cez žlté tlačítko  pod článkom, alebo lajknite stránku jetoopeniazoch na Facebooku .

 

 

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?