Ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri správe svojich financií.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book a posuňte svoju finančnú gramotnosť na novú úroveň.

Tip 1. Ako ušetiť na platbách do finančných produktov

percenta.jpg Refinancujte drahý spotrebný úver

 

Máte spotrebný úver  ?

Získajte peniaze naviac do svojej peňaženky a refinancujte váš “spotrebák „  s úrokom  7% a nedávajte zbytočne  vaše peniaze banke .

Koľko môžete ušetriť refinancovaním spotrebného úveru ?

Príklad

Juraj si zobral pred dvoma rokmi spotrebný úver 7000 € na kúpu auta  s úrokom 12% so splatnosťou 5 rokov .  Splátka  jeho spotrebného úveru je 155,71 €

Ak by teraz tento spotrebný úver refinancoval  terajší zostatok tohto spotrebného úveru je 4 688,07 €. Pri 7% úroku by jeho splátka klesla na 144,75 € Úspora je cca 11 € mesačne čo je  396 € za nasledujúce tri roky . Pre niekoho je to málo, pre niekoho slušná suma.

Ak by Milan zarábal napr. 700 € v čistom tak by takmer tri týždne v nasledujúcich troch rokoch chodil do práce pre banku a tak stratil peniaze ktoré by refinancovaním mohol mať pre seba. Čo tak začať si. tých 11 € napr. odkladať na dôchodok ?

Pri refinancovaní spotrebného úveru do inej banky človek väčšinou mení aj bežný účet, preto treba v súvislosti s refinancovaním spotrebného úveru do finančnej súvahy zobrať aj podmienky bežného účtu v novej banke.

 

Ak máte väčší spotrebný úver, alebo vyšší úrok prípadne jeho doba splatnosti je dlhšia, tak Vaša úspora bude oveľa vyššia.

 

V súčasnosti je aktuálne aj refinancovanie hypotekárnych úverov. Bežným úrokom na refinancovaných  hypotekárnych úveroch je 1,5 % Ak by Juraj refinancoval hypotéku a tento spotrebný úver by refinancoval spolu s hypotékou  jeho splátka na „spotrebáku“ by klesla na 133,24 € . To je úspora cca 22 € mesačne čo je za 36 mesiacov dokopy 792 € .

Samozrejme hypotéku nebudeme refinancovať so splatnosťou na 3 roky ako je zostatok doby splatnosti  spotrebného  úveru  z nášho príkladu. A určite nechceme spotrebný úver splácať ďalších dvadsať a viac  rokov v rámci hypotéky.

 V takomto prípade je dôležité odkladať si rozdiel splátok a v treťom roku jednorazovým vkladom splatiť zostatok spotrebného úveru v  hypotéke.

 

Príklad:

Zostatok spotrebného úveru z predchádzajúceho príkladu je  4688,07 € a Juraj ho refinancuje spolu s hypotékou ktorá má splatnosť 25 rokov. Tým splátka spotrebného úveru klesne na 18,75 € . Tzn. že rozdiel  medzi 133,24 € a 18,75 € ktorý je 114,49 € by si mal Juraj odkladať a v treťom roku ich vložiť do hypotéky. Tak by ušetril spomínaných 792 € v priebehu troch rokov.

 

Čo urobiť ?

Ak sa vás to týka tak neodkladajte refinancovanie a riešte to. Najlepšie ihneď. Inak každým mesiacom strácate peniaze.

Poraďte sa so svojím poradcom, alebo rovno navštívte napr. OTP banku ktorá poskytuje  7% úročenie na refinancovanie spotrebných úverov. V OTP môžete mať  aj bežný účet bezplatný po splnení podmienok banky .

Ak aktuálne refinancujete vašu hypotéku dajte si prepočítať, koľko usporíte ak by ste spotrebný úver refinancovali spolu s hypotékou.

 

Ak sa Vám článok páčil môžete mu dať like tlačítkom dole, alebo ho sdieľať s Vašimi priateľmi na facebooku .

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

-Konecne cez MD som sa dostala k tomu, aby som sa zamyslela nad financiami. Chcem si pre dceru nasetrit nejaku sumu, aby mala aspon nieco do startu do zivota. Pri narodeni dcery som uzavrela investicne zivotne poistenie. Ja mam kapitalove zivotne poistenie a potrebovala som sa uistit, ci su obe poistky vyhodne a ci je lepsie ich zrusit. Takisto som sa chcela porozpravat o vyhodnosti mojho II. piliera. 

 - Podobnu sluzbu som este neskusala, ak nepocitam financneho poradcu, ktoreho sme vyuzili pri hladani vyhodnej hypoteky. Myslím, že sa podarilo sa vybaviť výhodnú hypotéku. 

-Pan Jendrisak bol perfektne pripraveny na stretnutie. Podklady som mu poslala vopred a na stretnuti mi ukazal mozne alternativy k mojim sporeniam. Vysledkom stretnutia je zrusenie poistiek a prestup do druhej DDS.

Najviac si cenim prepocty, ktore mal pan Jendrisak zo sebou. Milujem cisla a tabulky a nemam rada zbytocne "reci" okolo financnych produktov. Takze na zaklade tychto podkladov som prehodnotila svoje sporenie. 

Takisto ocenujem profesionalny pristup pana Jendrisaka v stazenych podmienkach

Pan Jendrisak mi mohol nechat podklady, ktore si pre mna pripravil. Na druhej strane som si ich ani nevypytala na konci naseho stretnutia. 

Celkovo som vsak spokojna a nevidim nedostatky.

Jednoznacne doporucam.

Ing. Zuzana Bursová

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?