Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Tip 1. Ako ušetiť na platbách do finančných produktov

percenta.jpg Refinancujte drahý spotrebný úver

 

Máte spotrebný úver  ?

Získajte peniaze naviac do svojej peňaženky a refinancujte váš “spotrebák „  s úrokom  7% a nedávajte zbytočne  vaše peniaze banke .

Koľko môžete ušetriť refinancovaním spotrebného úveru ?

Príklad

Juraj si zobral pred dvoma rokmi spotrebný úver 7000 € na kúpu auta  s úrokom 12% so splatnosťou 5 rokov .  Splátka  jeho spotrebného úveru je 155,71 €

Ak by teraz tento spotrebný úver refinancoval  terajší zostatok tohto spotrebného úveru je 4 688,07 €. Pri 7% úroku by jeho splátka klesla na 144,75 € Úspora je cca 11 € mesačne čo je  396 € za nasledujúce tri roky . Pre niekoho je to málo, pre niekoho slušná suma.

Ak by Milan zarábal napr. 700 € v čistom tak by takmer tri týždne v nasledujúcich troch rokoch chodil do práce pre banku a tak stratil peniaze ktoré by refinancovaním mohol mať pre seba. Čo tak začať si. tých 11 € napr. odkladať na dôchodok ?

Pri refinancovaní spotrebného úveru do inej banky človek väčšinou mení aj bežný účet, preto treba v súvislosti s refinancovaním spotrebného úveru do finančnej súvahy zobrať aj podmienky bežného účtu v novej banke.

 

Ak máte väčší spotrebný úver, alebo vyšší úrok prípadne jeho doba splatnosti je dlhšia, tak Vaša úspora bude oveľa vyššia.

 

V súčasnosti je aktuálne aj refinancovanie hypotekárnych úverov. Bežným úrokom na refinancovaných  hypotekárnych úveroch je 1,5 % Ak by Juraj refinancoval hypotéku a tento spotrebný úver by refinancoval spolu s hypotékou  jeho splátka na „spotrebáku“ by klesla na 133,24 € . To je úspora cca 22 € mesačne čo je za 36 mesiacov dokopy 792 € .

Samozrejme hypotéku nebudeme refinancovať so splatnosťou na 3 roky ako je zostatok doby splatnosti  spotrebného  úveru  z nášho príkladu. A určite nechceme spotrebný úver splácať ďalších dvadsať a viac  rokov v rámci hypotéky.

 V takomto prípade je dôležité odkladať si rozdiel splátok a v treťom roku jednorazovým vkladom splatiť zostatok spotrebného úveru v  hypotéke.

 

Príklad:

Zostatok spotrebného úveru z predchádzajúceho príkladu je  4688,07 € a Juraj ho refinancuje spolu s hypotékou ktorá má splatnosť 25 rokov. Tým splátka spotrebného úveru klesne na 18,75 € . Tzn. že rozdiel  medzi 133,24 € a 18,75 € ktorý je 114,49 € by si mal Juraj odkladať a v treťom roku ich vložiť do hypotéky. Tak by ušetril spomínaných 792 € v priebehu troch rokov.

 

Čo urobiť ?

Ak sa vás to týka tak neodkladajte refinancovanie a riešte to. Najlepšie ihneď. Inak každým mesiacom strácate peniaze.

Poraďte sa so svojím poradcom, alebo rovno navštívte napr. OTP banku ktorá poskytuje  7% úročenie na refinancovanie spotrebných úverov. V OTP môžete mať  aj bežný účet bezplatný po splnení podmienok banky .

Ak aktuálne refinancujete vašu hypotéku dajte si prepočítať, koľko usporíte ak by ste spotrebný úver refinancovali spolu s hypotékou.

 

Ak sa Vám článok páčil môžete mu dať like tlačítkom dole, alebo ho sdieľať s Vašimi priateľmi na facebooku .

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .