Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

TIP 2 Ako ušetriť na finančných produktoch. Prehodnoťte svoje PZP .

kluce auto.jpg

Povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel   ( ďalej PZP ) je finančný produkt, ktorý musí mať každý majiteľ resp. držiteľ motorového vozidla .

Ak PZP nemá riskuje prinajmenšom pokutu a veľké výdavky ak spôsobí s vozidlom niekomu škodu . Možno neviete, ale priebežne sa kontroluje databáza prihlásených vozidiel  s databázou PZP poisťovní . Takže auto nemusí byť na ceste, aby prišiel nemilý "pozdrav" .

Aj na tomto finančnom produkte sa  dá celkom slušne ušetriť . (teraz nemyslím na pokute :-) )

Minimálne poistné sumy zo zákona sú:

  • krytie na zdraví alebo usmrtení  5 000 000 €
  • krytie na majetok 1 000 000 €

 

Čím sa poisťovne poskytujúce PZP líšia:

  • V cene môže byť dodatočné poistné  krytie  napr. úrazu alebo poškodenia vlastného vozidla
  • Poskytovanými asistenčnými službami
  • Poskytnutie vyššieho krytia ako je zo zákona  povinné
  • Pripoistenia ( sklo, batožina úraz ..... )
  • Administratívnym prostredím
  •  

Odhliadnuc od uvedených  rozdielov je práve cena, tým,  kde môžeme najviac ušetriť. Niekedy to najlacnejšie nie je to najhoršie a naopak, to najdrahšie nie je tým najlepším,  či už v PZP , alebo  pri inom produkte alebo službe .

Ak nám v našom PZP stačí povinné krytie zo zákona (5 mil. a 1 mil. ) tak potom cena je rozhodujúcim kritériom .

POZOR: každá poisťovňa plní iba škody za, ktoré zodpovedáte a škody ktoré neboli zapríčinené spôsobom, uvedeným vo výlukách poistenia ( napr. pod vplyvom alkoholu...)

V nasledujúcom príklade je uvedené, aké môžu byť rozdiely  v ročnej platbe medzi poisťovňami pri vozidle Škoda Octavia 1,9  tridsaťročného majiteľa

CSOB poisťovňa                                   103,11 €

Wustenrot poisťovňa                            103,55 €

Komunálna                                           105,00 €

Generali                                                111,85 €

Kooperatíva                                          112,20 €

Union poisťovňa                                    124,00 €

Uniqa                                                    147,12 €

Axa                                                        153,10 €

Allianz                                                     210,82 €

Groupama                                              229,56 €

 

U niektorých poisťovní sú rozdiely minimálne a naopak niekde je rozdiel v platbe značný.

Na cenu poistného PZP majú  vplyv okrem údajov o aute a údajov o bezškodovom období aj ďalšie skôr osobné faktory. Vek, doba vlastnenia vodičáku, deti, bydlisko, iné zmluvy u tej ktorej poisťovne ... . Preto u rovnakého vozidla dvoch rozdielnych majiteľov ( poistníkov ) môže byť aj rozdielna cena v tej istej poisťovni.

 

Porovnanie ceny je dnes otázka pár minút na telefóne  s  finančným konzultantom stačímať v ruke technický preukaz  . Niekedy už sa naozaj platba znížiť nedá, ale mojou  skúsenosťou je, že väčšina ľudí  prehodnotením PZP ušetrí v priemere 20 až 30 € na ročnej platbe a niekedy aj viac.  

 

Možno si poviete čo je to 20 alebo 30 eur . To je už v dnešnej dobe nič . Napriek tomu je to stále denná mzda pre väčšinu Slovákov.   Je to cena slušného nákupu v potravinách alebo mesačné vreckové dieťaťa... 

Stráviť jeden deň v práci kvôli poisťovni, alebo mať jeden deň pre seba, môže stáť za tých pár minút, ktoré dnes zaberie porovnanie prípadne zmena PZP.

Priznám sa , že ja by som sa potešil aj desiatim eurám 10 € :-):-)

 

Ako postupovať ?

Skontaktujte svojho finančného konzultanta  a za pár minút môžete vedieť, či sa vám zmena PZP oplatí .


Od  1. apríla 2016 uzatvorené PZP je možné zrušiť aj tak, že nezaplatím poistné a maximálne do 3 mesiacov mi poisťovňa PZP zruší ( alikvotnú časť musím potom doplatiť) - toto môžem využiť na zníženie platby,  pokiaľ je terajšia poistka drahá a poistiť sa v inej poisťovni.


Na zmluvy uzatvorené pred aprílom 2016 platí pôvodný režim-  tzn. ak je zmluva PZP zrušená pre nezaplatenie poistného poistený musí uzatvoriť poistku s tou istou poisťovňou- tu treba počkať na výročie zmluvy a ak sa to mi oplatí 6 týždňov pred výročím doručiť do poisťovne výpoveď a poistiť sa v inej poisťovni.


Najjednoduchšia zmena poisťovne je vždy k výročiu zmluvy PZP. Ak je zmluva zrušená pre nezaplatenie, treba si ustriehnuť, kedy je presný  dátum ukončenia zmluvy, aby nedošlo k tomu, že vozidlo nie je poistené a vodič si veselo na ňom jazdí.  Ak vtedy spraví s vozidlom  škodu, musí ju  poškodenému zaplatiť z vlastného vrecka a k tomu ešte dostane mastnú pokutu  .

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .