Tipy a návody , ako ušetriť na finančných produktoch .

21 tipov AKO NEZABIŤ svoje PENIAZE

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Ak refinancujete hypotéku skúste sa nad týmto zamyslieť

euro-1209803_960_720.jpg Refinancovaním hypotéky naozaj usporíme? Budeme mať o rok, dva tieto peniaze nasporené, alebo sa niekde rozkotúľajú vo výdavkoch ?

       Refinancovanie hypotéky má zmysel, ak na novej hypotéke ušetríme a úspora sa aj niekde v našom živote prejaví .

       Pri refinancovaní  znížením úrokovej sadzby  dôjde k zníženiu splátky a tak môžeme mesačne usporiť desiatky eur . Ale naozaj ich usporíme ? Budeme mať o rok, alebo dva tieto peniaze niekde nasporené, alebo sa rozkotúľajú v našich  iných výdavkoch?

     Ak chceme pri refinancovaní ušetriť  riešením môže byť  nie zníženie splátky, ale skrátenie doby splácania. Tzn. splátka hypotéky ostane rovnaká , ale skráti sa čas splácania a  úspora sa prejaví v rýchlejšom splácaní hypotéky. Teda peniaze sa „neroztopia“ v našich výdajoch, ale reálne ich ušetríme v nižšej hodnote nášho dlhu.

    Ak sme boli doteraz zvyknutý na splátku napr. 200 €,  tak by nám nemuselo robiť problém, ak by sme v takejto splátke pokračovali. Ale skrátením doby splácania úveru môžeme výrazne ušetriť bez toho, že by nás lákalo minúť usporené peniaze  na veci ktoré sme možno až tak nepotrebovali.

Čím skôr splatíme hypotéku, alebo iný úver , tým skôr si môžeme vydýchnuť a cítiť sa o niečo slobodnejší .

Príklady:

Milan si pred 3 rokmi zobral hypotéku na kúpu bytu 50 000 € s úrokom 4,2% so splatnosťou na 30 rokov. Jeho splátka je 244,51 € mesačne.  Milan ide refinancovať s úrokom 1,5% s fixáciou na 3 roky. Má niekoľko možnosti:

1.možnosť

Zostatok Milanovo úveru  je pri refinancovaní potroch rokoch 47 338,17 € .     Znížením úroku na 1,5% jeho splátka na nasledujúce roky klesne na 177,77 € . Tzn. Milan ušetrí mesačne 66,74 € .

 Za 3 roky by mal Milan ušetriť 66,74 x 36 mesiacov = 2402,64 €

Ale naozaj bude mať Milan tieto peniaze ušetrené?  Budú mu naozaj "svietiť" napríklad na jeho účte ?  Samozrejme je na každom ako s úsporou naloží, či tieto peniaze každý mesiac minie, alebo si ich naozaj odloží .

2.možnosť

Milan si pri refinancovaní nezníži splátku ale skráti si dobu splácania úveru .        Tzn.  pri podobnej splátke  ako mal doteraz, ktorá je ešte o pár  eúr nižšia v sume 238,74 € sa Milanovi  pri úroku 1,5% skráti doba splácania úveru z 27 na 19 rokov. O tri roky bude pri takomto nastavení  zostatok Milanovej hypotéky 40 730 € . Ak by si Milan vybral možnosť číslo 1 tzn. zníženie splátky, zostatok jeho hypotéky by bol po troch rokoch 42 975 €

Ak by si Milan vybral možnosť číslo 2 reálne by ušetril 42 975 – 40 730 =2 245 € pretože o túto sumu by menej dlhoval v banke po troch rokoch splácania a ešte by na splátke splácal počas 3 rokov o cca 6 € menej čo je úspora ďalších cca 200 € za tri roky .

3.možnosť

Ďalšou možnosťou je skombinovať prvé dve možnosti. Tzn. čiastočne si znížiť splátku a čiastočne skrátiť dobu splácania .  Napr. dobu splácania si skrátiť z 27 na 22 rokov  a splátka sa zníži  z pôvodných 244,51 € na 210,63 € , ale zároveň rýchlejšie splácam dlh voči banke.

 

Samozrejme, ak je naša schopnosť splácať hypotéku  na hrane a znížením splátky hypotéky si finančne „vydýchneme“ (napr. z dôvodu dlhodobej choroby, nezamestnanosti, zníženia príjmu.... ), potom zníženie splátky je asi najlepším riešením.

 

Ak sa vám článok páčil môžete mu dať like na facebooku tlačítkom pod článkom. Alebo ak potrebujete k refinancovaniu ďalšie informácie kludne ma kontaktujte .

7 tipov ako nestratiť peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Referencie

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje IŽP pre zdravie a dôchodok od poisťovne Wustenrot, ktoré som pred pár rokmi uzatvoril s jedným poistným poradcom.
     Pán Jendrišák mi pomohol zorientovať sa v poistke ,a spraviť určite zmeny v percentualnom rozdeleni prostriedkov do fondov.
     Cením si ochotu,  odborné zhodnotenie mojej poistky a odporúčania ktoré mi potvrdili správnosť v poistení pokračovať. 
    Škoda že z dovodu diaľky nebol osobny kontakt,ale aj telefonicky kontakt bol postačujuci na to aby som sa zamyslel a urobil určite zmeny v poisteni.
     Služby pána Jendrišáka by som určite odporučil.

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň aj rozumné životné poistenie pre manžela a deti. 

Najskôr sme hypotekárny úver skúšali vybavovať sami osobne, ale vo viacerých inštitúciách sme dostali rovnakú odpoveď:,, Nejde to". ,,Je to komplikované". ,,Nemáte nárok". Tak sme to vzdali. 

Až na odporúčanie známeho sme kontaktovali p. Ing. Jendrišáka. Vďaka odbornej znalosti a dlhoročným skúsenostiam bolo zrazu všetko reálne. Pri vzájomnej spolupráci sme dosiahli naozaj skvelé výsledky. Uzavreli sme v pohodlí domova poistenie, ktoré pokrýva to najdôležitejšie a zároveň jeho výška nenarúša náš rodinný rozpočet. A hypotekárny úver? Super. Peniažky už máme na účte, čo dodať.

Služby finančného poradcu sme využili prvý krát a určite nie posledný. Naozaj skvelý prístup, znalosť v oblasti financií, rýchle vybavenie hypotekárneho úveru, porovnanie poistenia viacerých inštitúcií a výber najvýhodnejšieho. Nás to nestalo ani trochu času ( až na podpísanie úveru v banke) a ani peňazí navyše.

So všetkým sme boli spokojní a služby p. Ing. Jendrišáka určite odporúčame.

BC. Janka B. manažérka t.č. na MD

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Pozor na vaše poistenie, domu, bytu a domácnosti

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
monika.hanzesova@bcas.sk
0915 866 612

Kontaktný formulár

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?

Máte určené oprávnené osoby ?

7  TIPOV AKO UŠETRIŤ na SVOJEJ HYPOTÉKE

7 efektívnych ciest ako ušetriť na nákladoch za svoju hypotéku.

Ako neplatiť banke za svoju hypotéku zbytočne veľa .

Stiahnite si zadarmo tento e-book  a zistite ako na to .