Tipy ako neprísť o peniaze vo finančných inštitúciách.

21 tipov ako ochrániť vaše peniaze.

Stiahnite si ZADARMO tento  e-book.

Ak refinancujete hypotéku skúste sa nad týmto zamyslieť

euro-1209803_960_720.jpg Refinancovaním hypotéky naozaj usporíme? Budeme mať o rok, dva tieto peniaze nasporené, alebo sa niekde rozkotúľajú vo výdavkoch ?

       Refinancovanie hypotéky má zmysel, ak na novej hypotéke ušetríme a úspora sa aj niekde v našom živote prejaví .

       Pri refinancovaní  znížením úrokovej sadzby  dôjde k zníženiu splátky a tak môžeme mesačne usporiť desiatky eur . Ale naozaj ich usporíme ? Budeme mať o rok, alebo dva tieto peniaze niekde nasporené, alebo sa rozkotúľajú v našich  iných výdavkoch?

     Ak chceme pri refinancovaní ušetriť  riešením môže byť  nie zníženie splátky, ale skrátenie doby splácania. Tzn. splátka hypotéky ostane rovnaká , ale skráti sa čas splácania a  úspora sa prejaví v rýchlejšom splácaní hypotéky. Teda peniaze sa „neroztopia“ v našich výdajoch, ale reálne ich ušetríme v nižšej hodnote nášho dlhu.

    Ak sme boli doteraz zvyknutý na splátku napr. 200 €,  tak by nám nemuselo robiť problém, ak by sme v takejto splátke pokračovali. Ale skrátením doby splácania úveru môžeme výrazne ušetriť bez toho, že by nás lákalo minúť usporené peniaze  na veci ktoré sme možno až tak nepotrebovali.

Čím skôr splatíme hypotéku, alebo iný úver , tým skôr si môžeme vydýchnuť a cítiť sa o niečo slobodnejší .

Príklady:

Milan si pred 3 rokmi zobral hypotéku na kúpu bytu 50 000 € s úrokom 4,2% so splatnosťou na 30 rokov. Jeho splátka je 244,51 € mesačne.  Milan ide refinancovať s úrokom 1,5% s fixáciou na 3 roky. Má niekoľko možnosti:

1.možnosť

Zostatok Milanovo úveru  je pri refinancovaní potroch rokoch 47 338,17 € .     Znížením úroku na 1,5% jeho splátka na nasledujúce roky klesne na 177,77 € . Tzn. Milan ušetrí mesačne 66,74 € .

 Za 3 roky by mal Milan ušetriť 66,74 x 36 mesiacov = 2402,64 €

Ale naozaj bude mať Milan tieto peniaze ušetrené?  Budú mu naozaj "svietiť" napríklad na jeho účte ?  Samozrejme je na každom ako s úsporou naloží, či tieto peniaze každý mesiac minie, alebo si ich naozaj odloží .

2.možnosť

Milan si pri refinancovaní nezníži splátku ale skráti si dobu splácania úveru .        Tzn.  pri podobnej splátke  ako mal doteraz, ktorá je ešte o pár  eúr nižšia v sume 238,74 € sa Milanovi  pri úroku 1,5% skráti doba splácania úveru z 27 na 19 rokov. O tri roky bude pri takomto nastavení  zostatok Milanovej hypotéky 40 730 € . Ak by si Milan vybral možnosť číslo 1 tzn. zníženie splátky, zostatok jeho hypotéky by bol po troch rokoch 42 975 €

Ak by si Milan vybral možnosť číslo 2 reálne by ušetril 42 975 – 40 730 =2 245 € pretože o túto sumu by menej dlhoval v banke po troch rokoch splácania a ešte by na splátke splácal počas 3 rokov o cca 6 € menej čo je úspora ďalších cca 200 € za tri roky .

3.možnosť

Ďalšou možnosťou je skombinovať prvé dve možnosti. Tzn. čiastočne si znížiť splátku a čiastočne skrátiť dobu splácania .  Napr. dobu splácania si skrátiť z 27 na 22 rokov  a splátka sa zníži  z pôvodných 244,51 € na 210,63 € , ale zároveň rýchlejšie splácam dlh voči banke.

 

Samozrejme, ak je naša schopnosť splácať hypotéku  na hrane a znížením splátky hypotéky si finančne „vydýchneme“ (napr. z dôvodu dlhodobej choroby, nezamestnanosti, zníženia príjmu.... ), potom zníženie splátky je asi najlepším riešením.

 

Ak sa vám článok páčil môžete mu dať like na facebooku tlačítkom pod článkom. Alebo ak potrebujete k refinancovaniu ďalšie informácie kludne ma kontaktujte .

7 tipov ako dostať peniaze z poisťovne pri úraze

E-book vám pomôže získať peniaze z poisťovne v prípade vášho úrazu.

Finanční experti

ha-1 web 2.jpg

Ing. Monika Janíčková Hanzesová
jetoopeniazoch@jetoopeniazoch.sk

Kontaktný formulár

Do kedy budú také nízke úroky v bankách ?

REFERENCIE

Potrebovala som vyriešiť financovanie kúpy nehnutelnosti a zároveň nejaké životné poistenie. čitaj ďalej

 

Darina Hornáčková plánovačka výroby

 

Ďakujem za čas

Ešte som sa chcel spýtať že ak mi  zrušia tú poistku, mali by mi vyplatiť aj chirurgický zákrok? Mám ho zahrnutý poistke.

Prečítal som email a vrele ďakujem za pomoc

Super radca.. nie chamtoš

parada

ešte raz ďakujem

Rudolf z Facebooku

Potrebovala som vyriešiť refinancovanie spotrebných úverov + hypotéku na rozostavanú stavbu rodinného domu. Skúšala som to riešiť najskôr z iným poradcom, ale výsledok bol veľmi negatívny, preto som sa obrátila na základe referencií na skúsenejších.

Spoluprácou s pánom Jendrišákom a pani Janíčkovou Hanzesovou  som dosiahla schválenia hypotéky a refinancovanie starých pôžičiek.

Na našej spolupráci si najviac cením odbornosť a vynikajúca znalosť v oblasti financii. Skvelý prístup a poradenstvo. Riešenie aj tam kde som myslela ,že to už nemá iné východisko.Služby pána Jendrišáka a pani Janíčkovej Hanzesovej   by som určite odporučila a už som tak aj urobila. 

 

Gabriela M. projektová manažérka

     Potreboval som sa poradiť či mám dobre nastavené moje investičné životné poistenie čítaj ďalej

Marián R.

Potrebovali sme vybaviť hypotekárny úver na rekonštrukciu rodinného domu a zároveň čítaj ďalej

BC. Janka B. manažérka

 

Hľadal som čo najlepšiu možnosť sporenia pre moje deti. Pred tým čítaj ďalej

Michal V. Výpravca

 

Potreboval som vybaviť bezúčelovu hypotéku v konečnom dôsledku na budúcu čítaj ďalej

Peter H. Podnikateľ

Hlásenie poistnej udalosti z úrazu

Máte správne nastavený 2 pilier ?

3.pilier.Komu sa oplatí ?

Návod ako si nastaviť rizikové životné poistenie

Ktoré sporenie pre deti je výhodné?